Anunt

Collapse
No announcement yet.

Caseta directie

Collapse
X
  • Filter
  • Timp
  • Show
Clear All
new posts

Re: Caseta directie

Caseta mea curgea rau de tot. Am revizionato si i/am schimbat toate maruntaiele alea. De vreo 2 ani nu mai am probleme.
    Unde esti tu Tepes Doamne...???

Comment

Salutare,

Am o vitara fabricatie 1991, cand am cumparat-o, anul trecut in octombrie ...... erau ceva urme ca ar fi foarte mici scurgeri din caseta de directie.
      In dimineata asta .... am gasit o mica balta sub masina si nivelul uleiului de la "servo" scazut.
      Momentan am completat uleiul si urmaresc cum se comporta.

Voi spuneti de chituri de reparatie pentru caseta ...semeringuri ...etc. Am fost la reprezentanta locala Suzuki dar nu au reusit sa imi scoata din baza lor de date decat tipul casetei de directie care se afla pe masina mea ..... dar nimic despre componente.

Daca puteti ..... sa ma ajutati cu ceva date, coduri de produs sau magazine care au asa ceva .......va rog frumos.
      M-ar interesa, in ultima instanta si o caseta secondhand.

Numai bine,
      DanV
      Suzuki Vitara, 1.6L / 80Cp
      Skoda Octavia 1.9Tdi

Comment

incearca la dezmembrari....ptr componente second hand sau la Unix....sau la magazine care le sunt distribuitori....

in alta ordine de idei treci si tu pe la rubrica de prezentari....fa-ti intrarea acolo conform cu regulamentul forumului...pe care sunt sigur ca nu l-ai citit
        Jeep Grand Cherokee WJ negru....in ograda
        Jeep Wrangler 4.0 manual
        ...in asteptare

Comment

toti baietii uita se se prezinte,desi ar fii frumos din partea lor sa stim cine sunt de unde .....
          si numa dupa aceea trecem la probleme.
          Cu acea scurgere la caseta de directie,verifica prima data furtunul de presiune,pate trebuie pus o garnitura la ea,si la mine tot aceea a fost problema,si in al doilea rand vezi de furtunul celalalt de presiune care vine de la vasul cu lichid sa nu fie imbatrinit si pe acolo sa iti curga.Eu am patit-o
          nu am fost atent si nu am deschis ochii si a puscat acel furtun de la vas
          suzuki vitara 1.6
          yo5PKM
          0763630114

Comment

Salutare. Aceeasi problema o am si eu, Vitara, 1.6, 1991, 80 cp, carburator. Curge lichidul servo. Am inteles ca trebuie sa iau un chit de reparatie de caseta, si cat m-am efortat nu am gasit. Oare poate cineva sa dea o mana de ajutor?

Comment

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Gates...Q5fAccessories
              Samurel din '92 ...in continua schimbare.
              Yj spring swap, missing links, 31", crossover steering, mercedes cobra power steering, rear locker, double cardan, r&p 5.12, 9k tabor winch, 1.6 16v. etc..

Comment

Si eu am avut problema la caseta de directie la vitara, m-am jucat in nisip cu volanul bracat la maxim si a cedat garnitura de jos de la bratul pompei. Dupa cateva cautari am gasit si simeringul( 5 ron) si garnitura (~30 ron )..acum merge fara probleme. E posibil sa fie si una din cauzele spuse de adammoga..si acolo la fel scapi ieftin...verifica intai pe unde curge...
                La sfarsit de drum..asfaltat..:)

Comment

Are un an discutia...dar potispune te rog unde le-ai gasit (simeringul si garnitura)?
                  Multumesc

Comment

Vad ca esti din Petrosani, din cate imi aduc eu aminte erau la Calan niste baieti care reconditionau casete. Poate iti fac ei un pret bun
                    0763651150 / suzukivitararo@yahoo.com
                    http://www.suzuki-vitara.ro / http://www.market4x4.ro
                    Kituri Suspensie Si BodyLift
                    Suzuki Vitara, Jimny, Daihatsu Feroza, Mitsubishi Pajero, L200, Opel Frontera
                    Scuturi Protectie

Comment

Eu am luat de la ei o caseta acum 2 saptamani,980 ron cu factura si garantie 2 ani+ a mea la schimb.Daca nu vrei factura mai poti negocia.Merge ok doar ca la virare maxima pe loc face putin zgomot,daca vrei pot sa-ti dau nr de tel.Respecte.

Comment

Discutia mai ampla e asta si cu mai multe solutii si patanii :http://forum.club4x4.ro/showthread.p...aseta-directie
                        "Prostul daca nu e si fudul nu e prost destul"

Comment

Nu e prima caseta care o desfac...caseta e buna,trebuie schimbat doar un semering si un oring pe piston.Kitul e 1 mil jumate in state cu tot cu transport.
                          Mi-au cerut 8 milioane, eu specificind ca caseta e buna .Respect munca dar nu-mi place cind ma ia lumea de prost.Daca erau 4-5 mil eram deja la calan cu caseta dar 8 mi se pare imens.Kituri de reparatie separate nu vind.
                          Le urez multa sanatate si sa le mearga afacerea in continuare.O sa iau de pe lowrange offroad kitul si o sa fac si un how-to poate.

Comment

Working...
                          X