Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Sugestii pentru posibile modificari si imbunatatiri ale forumului


Max

Postări Recomandate

Deoarece vor urma anumite modificari care tin de design in mod special dar si de functionalitate, am fi interesati si de parerile utilizatorilor in acest sens.

 

Vom incerca sa utilizam ideile voastre, in noile modificari daca va fi posibil din punct de vedere tehnic.

Deci asteptam idei legate de design sau functionalitate.

 

As aprecia daca ne-am limita la opinii serioase si nu la caterinca asa cum au unii obiceiul sa o faca.

 

Multumim!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 453
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: Sugestii pentru posibile modificari si imbunatatiri ale forumului

 

Buton de "sus" la fiecare post........
ar fi perfect. Demult am vrut sa propun, dar am zis ca aveti altele mai importante..

Mai ales la topicurile cu multe poze e binevenit. Unii nu au nici mouse :grin:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sugestii pentru posibile modificari si imbunatatiri ale forumului

 

Simplificarea metodei de a "incarca"/posta pozele. Un BUton de attasement ar fi bun

 

 

Pai, exista butonul respectiv. De doua zile a reactivat optiunea respectiva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sugestii pentru posibile modificari si imbunatatiri ale forumului

 

Prima propunere :

Ca sa nu mai apara discutii precum cea din topicul de mai jos si sa se inteleaga diferenta intre un campionat si un trial sau o cupa, s-ar putea face cate o sectiune, la "Competitii nationale", una pt Campionatul National, una pt trialuri si una pt cupe ? Pe modelul programului competitional aprobat agreat de FRAS.

 

http://forum.club4x4.ro/showthread.php?p=648636#post648636

 

http://forum.club4x4.ro/showthread.php?t=58779

 

A doua propunere :

 

Imbunatatirea functiei "Cautare" prin acceptarea si a asocierilor de litere putine, dar care nu sunt practic cuvinte, gen : LSD, EGR, Y61, LJ70 etc

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sugestii pentru posibile modificari si imbunatatiri ale forumului

 

Exista posibilitatea de a urmari un anumit topic fara a scrie in el ?? Sa zicem cele de mecanica, unde se prezinta modificari ale masinilor si unde nu prea am ce adauga , insa sunt "delicioase" as putea spune. De mult ma chinuie problema asta ... :grin: :tk

~ Silence is a gift ~

~ Learn to value its essence ~

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sugestii pentru posibile modificari si imbunatatiri ale forumului

 

Prin "urmarirea unui topic" te referi la a primi o notificare pe mail atunci cand se scrie ceva in topicul respectiv sau doar ca topicul respectiv sa-l salvezi in folderele tale de urmariri ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sugestii pentru posibile modificari si imbunatatiri ale forumului

 

Exista posibilitatea de a urmari un anumit topic fara a scrie in el ?? Sa zicem cele de mecanica, unde se prezinta modificari ale masinilor si unde nu prea am ce adauga , insa sunt "delicioase" as putea spune. De mult ma chinuie problema asta ... :grin: :tk

 

Chestia asta exsita demult si gasesti comanda la "Unelte discutii" in bara rosie de la inceputul topicului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sugestii pentru posibile modificari si imbunatatiri ale forumului

 

Ar fi comod la citat (quote) sa fie posibil inserarea doar partiala a textului. Adica am evidentiat cu mous-ul ce vreau sa citez, am dat quote si mi-a aparut citat doar portiunea pe care o vreau. Acum imi citeaza tot postul si daca vreau doar o parte trebuie sa tai dupa aceea.

 

si daca se poate o pictograma video sau youtube gen aia pentru poze

Nu sunt trist - doar treaz...

"Cel mai greu e sa cauti o pisica neagra, intr-o camera scufundata in intuneric… Mai ales daca acea pisica nici nu exista”- Confucius

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sugestii pentru posibile modificari si imbunatatiri ale forumului

 

Prin "urmarirea unui topic" te referi la a primi o notificare pe mail atunci cand se scrie ceva in topicul respectiv sau doar ca topicul respectiv sa-l salvezi in folderele tale de urmariri ?

 

Exact, doar urmarit fara a scrie in topic :h5

 

Edit : Eu am intrat la "Unelte discutii" intr`un topic deja urmarit, asa ca era destul de greu sa`mi mai dea "Urmareste discutia" :ha:

Multumesc pentru ajutor :h5

PS : Si uite cum dupa 2 ani de stat pe forum mai invat cate ceva despre utilizarea acestuia :wink: :tk

Editat de plummer

~ Silence is a gift ~

~ Learn to value its essence ~

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sugestii pentru posibile modificari si imbunatatiri ale forumului

 

Exact, doar urmarit fara a scrie in topic :h5

 

Edit : Eu am intrat la "Unelte discutii" intr`un topic deja urmarit, asa ca era destul de greu sa`mi mai dea "Urmareste discutia" :ha:

Multumesc pentru ajutor :h5

PS : Si uite cum dupa 2 ani de stat pe forum mai invat cate ceva despre utilizarea acestuia :wink: :tk

 

 

Ca sa nu incarcam aici topicul si sa ramana doar pt sugestii, raspunsul la intrebarea ta l-am postat aici :

http://forum.club4x4.ro/showthread.php?p=648768#post648768

 

:h5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sugestii pentru posibile modificari si imbunatatiri ale forumului

 

Max, please, daca se poate ca dimensiunea unui Excel sa fie ceva mai mare, macar cat a unei poze .jpg........19,5Kb e doar o un Excel cu o foaie si aia cu trei randuri doar......mai mare acuma nu vrea.......

 

:tk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sugestii pentru posibile modificari si imbunatatiri ale forumului

 

Am adunat datele de la "Ajutor Off Road" (nume, locatie, telefon) intr-un fisier word de 129K.

Nu am putul sa-l postez (ptr evetualitatea ca cei ce pleaca pe dealuri si au nevoie de ajutor ar putea avea datele la indemana,centralizate), deoarece e prea mare si nu-l accepta serverul.

Considerati ca e bine sa-l pun pe forum?

Daca raspunsul este pozitiv, solicit ajutor, daca nu... pastrez datele pentru mine si ptr cei ce-mi vor da o adresa de mail privata!

Sugestia mea ar fi ca si fisierele word sa aibe acelasi regim ca cele excel.

Multumesc si o zi buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sugestii pentru posibile modificari si imbunatatiri ale forumului

 

Am adunat datele de la "Ajutor Off Road" (nume, locatie, telefon) intr-un fisier word de 129K.

Nu am putul sa-l postez (ptr evetualitatea ca cei ce pleaca pe dealuri si au nevoie de ajutor ar putea avea datele la indemana,centralizate), deoarece e prea mare si nu-l accepta serverul.

Considerati ca e bine sa-l pun pe forum?

Daca raspunsul este pozitiv, solicit ajutor, daca nu... pastrez datele pentru mine si ptr cei ce-mi vor da o adresa de mail privata!

Sugestia mea ar fi ca si fisierele word sa aibe acelasi regim ca cele excel.

Multumesc si o zi buna!

 

 

Buna treaba cu centralizarea pe care ai facut-o ! :1

Da-mi-l mie pe mail sa-l pun in primul post al topicului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sugestii pentru posibile modificari si imbunatatiri ale forumului

 

Cu tot respectul pt. munca depusa (stiu ca nu-i de ici de colo), dar ce vad eu acuma pe ecran, poate fi trecuta la dezbunatatirea aspectului forumului ...

 

Inghesuiala la greu. Cel putin mie, imi este foarte greu sa urmaresc liniile ... oi fi mai batrin sau am nevoie de ochelari. Sugestie: lasati mai mult loc intre rinduri. Mai bine o pagina mai lunga si aerisita, decit una scurta si inghesuita.

 

Contrast slab intre titlul topicului si cine l-a initiat. Si ca si culoare si ca si font. Inainte, puteam "scana" titlurile. Acuma, trebuie sa citesc si titlul si cine a initiat topicul.

 

Later:

 

Nu gasesc butonul echivalent pt. "Mesajele de azi". La "Mesaje noi" nu aduce toate mesajele scrise.

Editat de \m/arcel

I Have No Idea What You Are Talking About

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sugestii pentru posibile modificari si imbunatatiri ale forumului

 

1. Nu mai exista optiunea de vizualizare a topicurilor deschise de un user......cand se dadea click pe ID si aparea lista cu optiuni.....

2.Accesul la Mica Publicitate acum e la liber......

De ex. : userul de aici n-are nici prezentare :

http://forum.club4x4.ro/showthread.php?59070-Anvelope-noi-bf-goodrich-at-ko-235-70-r16

3. Nu mai exista butonul de separare a mesajelor noi de mesajele de la Mica Publicitate.

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sugestii pentru posibile modificari si imbunatatiri ale forumului

 

Oameni buni, aceasta este varianta bruta a acestei teme.

Am dat drumul la forum in varianta asta pt ca sa ne putem folosi de el.

Imbunatatiri, modificari etc se fac acum pe parcurs in functie de timpul disponibil pe care il avem.

E inca mult de lucru. Sunt foarte multe chichite de rezolvat.

Deci, rabdare. Discutam dupa... :grin:

 

S-a rezolvat si inserarea filmelor in cadrul mesajelor. Exista buton special pt asta.

 

Fisierele videosuportate pot fi de pe:

 

* Hulu

* YouTube

* Vimeo

* Dailymotion

* Metacafe

* Google

* facebook

 

Sunt multe imbunatatiri pe care le vom vedea pe parcurs.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sugestii pentru posibile modificari si imbunatatiri ale forumului

 

@Astral

Dai click pe user si apoi vizualizare profil. In partea stanga ai asa:

Astral user-online.png

Moderator global

 

 

 

 

Mini Statistics

 

Data Inscriere 26th October 2008 Ultima Activitate 1 minut in urma Avataravatar6074_13.gif

 

aici se vede bine, in pagina pe care o vezi tu nu prea poti citi ce scrie ca e o culoare dubioasa pe fundal. dar este acolo dupa cum poti vedea ai link-ul si mai sus si il poti folosi :P.

GTC MotorSport - Aventura incepe cu noi !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • vstef_is a resetat ca important acest subiect

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare