Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

In apa


mihai

Postări Recomandate

Pe scurt,povestea:sambata seara,duba gratarul de rigoare la Breaza,prietena mea(prima proprietara a actualului Harap Alb)zice:hai sa probam masina(Patrol-ul pe Simex-uri). Dealurile de pe acolo nepunand probleme masinii,ce ne-am zis noi:hai pe rau.Prahova,foarte involburata de altfel,si mai si ploua torential. Malul apei abrupt,bolovani cat toate zilele,nicio problema.Hai sa traversam pe malul celalalt prin cel mai nenorocit loc posibil.Distanta,vreo 10 metri.Banuiam ca trebuie sa fie adanca,dar nu prea adanca incat sa nu pot trece...pe la jumate,cade pur si simplu masina intr-o gauroaie si apa ajunge la nivelul geamurilor.Socul cel mai dur a fost ca am simtit ca am pus-o cu burta pe bolovani.Motorul incepe sa dea rateuri,toba in apa,apa venea gramada pe noi,fericire maxima...Nu am mai stat de reductoare,diferentiale blocate si alte alea pt ca simteam ca moare motorul:acceleratia la blana,fata,spate,dupa trei-patru incercari a iesit imediat cu tot cu bolovanii pe care statea.Avarii:bara stramba,scut stramb,suporti amortizoare strambe,toba rupta,apa in masina si alte maruntisuri...Masina sta de sambata seara la mine in hala cu ventilatoare pe ea la uscat. Concluzia:Simex-uri si 240 CP...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,da,bla,bla...

Eram la 10metri de Dn1 si la 400metri de casa,unde mai era un Patrol disponibil.Parca ti-am zis ca ajung in zona...Daca nu iesea de acolo,cel mai aproape era Mihai Serban la Busteni,cu ale sale Patroale de tractari.Cred ca-l umfla rasul daca-l sunam si-i spuneam ca sunt in mijlocul 'fluviului' Prahova...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,da,bla,bla...

Eram la 10metri de Dn1 si la 400metri de casa,unde mai era un Patrol disponibil.Parca ti-am zis ca ajung in zona...Daca nu iesea de acolo,cel mai aproape era Mihai Serban la Busteni,cu ale sale Patroale de tractari.Cred ca-l umfla rasul daca-l sunam si-i spuneam ca sunt in mijlocul 'fluviului' Prahova...

 

 

Nea Mihai,

 

stii ca sunt born in water, puteai apela cu incredere... :D

11 ani de experienta... :mrgreen:...Remember '96, Monu stie... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doar k a intrat dodge si a iesit pajero.

 

Dodge Ram Raiders a fost o serie limitata facuta in colaborare Craysler cu Mistsubishi, dupa un model Pajero adaptat la standardele americane si cu real full options, mai ales pentru anul acela... :D

 

Pentru veridicitate poti citi pe spatele masinii, poza e dintr-o tura pe platoul Bucegilor, aproape de releul Costila, din iarna lui '95, parca... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator koala

@Mihai : ... mda, e neplacut sa ramai in apa, ce sa zic, bine c-ai scos-o la timp de acolo ... nu stiu unde 'reaku am auzit / citit ca trebuie sa strabati "la picior" cursul de apa pe care vrei sa-l traversezi cu masina ... dar probabil ca tu stii lucrul asta mai bine ca mine ... gratarul acela a fost "insotit asa cum se cuvine" :D ? ... sau bausesi doar apa de izvor dupa friptane :D ?

 

 

@Mugur : ... erai "matol" sau doar te inghesuisera gagicile alea doua :lol: :lol: :lol: ? ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 ani mai târziu...
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare