Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

youtube ....and stuff


Lipoveanu

Postări Recomandate

Re: youtube ....and stuff

 

voblaj

Ads by Google:

 

VOBLAJ – Boblaj, Voblaje (boblaje), Starea de dezechilibru a unei motociclete in mers, provocata de cauze independente de vointa conducatorului. De obicei incontrolabila, duce la caderea motocicletei.

 

Aplicabil la remorci:

Viteza prea mare, manevrare brusca, marfa neasezata corespunzator, stare precara a elementelor remorcii.

 

Ce se poate face? : Asezata bine marfa, remorca in stare buna, fara bruscari inutile, mers cu viteza corespunzatoare.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,1k
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: youtube ....and stuff

 

Aici, sub film, gasesti si explicatiile pentru coomportamentul rulotei in depasire.

Banuiesc insa ca are importanta si modelul sau starea cuplei, in special a ferodourilor ei.

https://takelongway.wordpress.com/2015/03/06/rulotist-incepator-depasirea/

Editat de Pleampa
S. Maugham: „Psihologia proletarului este următoarea: cu cei mari este slugarnic, celor mici li se pişă în cap.“
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: youtube ....and stuff

 

o fi asa la rulote , dar in filmuletul postat de gnok (super fain filmul) nu se schimba nici un fel de curent de aer, e vorba doar de proasta distribuire a greutatii pe remorca

am experimetat astfel de ''unduiri'' cu remorci si pot spune ca desi pe moment franezi din reflex- nu ajuta cu nimic

e mai indicat sa accelerezi usor urmand sa franezi progresiv dupa ce se stabilizeaza ansamblu.

idem si in cazul masinilor cu death whoblle

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: youtube ....and stuff

 

 

Educativ filmul. De remarcat cauciucurile de 40 care sunt Maxxis Trepador vs. BFG-uri daca nu ma insel si faptul ca primele sunt desumflate extrem de mult :shock:

Va salut !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: youtube ....and stuff

 

Doi retardati....bine ca n-au stricat doua case ! :ha:

 

Deh, sunt scumpe lopetile... sau nu se mai gasesc la supermarket. Am intalnit si eu d'astia lunea trecuta care au iesit cu maturica afara sa-si dea metrii cubi de zapada de pe masina. Ba erau 2 la un momentdat carora le-am imprumutat cate o lopata, vazandu-le uimirea la contactul vizual cu masina lor acoperita de nameti. Dar nici pe alea n-au stiut sa le foloseasca. Doar au scârmat cu ele un pic in jurul masinii careia i-au prajit ambreiajul pana la urma, incapatanandu-se sa iasa cu cat mai putin efort fizic

Va salut !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: youtube ....and stuff

 

De la minutul 7:43, unde-s multi, puterea creste ! Interesant de urmarit...

 

Link separat daca nu merge previzualizarea:

 

[video=youtube;sC4-Op-QaG0]

Editat de Cristian1

Off-Road in Waldland

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: youtube ....and stuff

 

Nu cred ca a incalcat nici un regulament. Cunosc o gramada de soferi care nu "simt" masina insa circula extrem de corect. Problema este ca masina buna dovedeste soferul prost.

Fericirea este simpla ... depinde cat de simplu poti sa fi!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: youtube ....and stuff

 

Unul din cele mai frumoase episoade, daca nu cel mai frumos, prezentat de Andrew St Pierre.

E un loc unde ne-am aduna cu totii, week-end de week-end :grin:

 

[video=youtube;vv9kvx-x04c]

 

 

:j

~ Silence is a gift ~

~ Learn to value its essence ~

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare