Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Bilant de sfarsit de an CLUB4x4


Max

Postări Recomandate

Deoarece se apropie sfarsitul anului as dori sa fac un bilant al acestui forum.

 

Data lansării forumului: 15 Mai 2007 11:59 am

Utilizatori inregistrati pana in prezent: 431

Numărul mesajelor scrise: 22267

Mesaje scrise pe zi: 99.68

 

Precizez ca toti membri forumului sunt reali si sunt direct interesati de informatiile din acest forum. Spammer-ii, gura casca, scandalagii etc... au fost stersi.

 

S-a infiintat Asociatia Sportiva Club4x4.

S-a demarat infiintarea clubului sportiv CLUB4x4.

 

Actiuni organizate de CLUB4x4:

Intalniri generale:

- Intalnirea de la Sibiu

- Intalnirea de la Baia Mare

 

Intalniri zonale organizate de unii membri ai acestui forum

Iesiri de weekend

 

Actiuni umanitare organizate de catre CLUB4x4

- Actiunea Umanitara Valea Plopului

- Actiunea Umanitara Poienile Botizii

 

Actiuni umanitare organizate de membrii forumului

- Actiunea umanitara Muntele Rece jud Cluj (Suparici)

- Actiunea umanitara de la Sibiu (kbinder69)

- Altele

 

 

Colaborari cu alte cluburi de offroad din Romania. Ca rezultat, am primit oferte de colaborare pentru organizarea unor evenimente specifice comune.

Am primit o oferta de a fi moderator pentru sectiunea in limba romana, al unui nou forum european al posesorilor de Toyota Landcruiser. Forumul nostru este deja cunoscut si in strainatate. Vom avea inclusiv un schimb de bannere cu ei.

Sprijinirea (deocamdata din punct de vedere a promovarii pe forum), a competitiilor oficiale si neoficiale din Romania.

 

Am avut aparitii la diferite posturi TV (Realitatea TV, Antena 1, AXA TV Transilvania, etc...) reportaje, prezentari, emisiuni de matinal in direct, prezentare actiune umanitara , etc...

 

Am atras sponsorizari si donatii de la firme si persoane importante pentru organizarea actiunilor noastre. Am castigat increderea lor tocmai datorita seriozitatii actiunilor organizate de CLUB4x4.

 

Parerea mea este ca s-au facut multe in cele aproximativ 8 luni de la infiintarea CLUB4x4. Asa se datoreaza calitatii membrilor acestui forum.

 

Vreau sa va multumesc pentru increderea pe care mi-ati acordat-o.

Fara voi, acest forum ramanea doar o simpla pagina de internet.

Evit sa dau nume pentru ca sunt foarte multi si nu mi-ar place sa omit pe careva.

Nu au fost multe scandaluri, am incercat sa le aplanam si sa le evitam. Sunt persoane de care chiar imi pare rau ca au parasit acest forum.

 

Multumesc si partenerului meu Mugur, fara de care multe actiuni nu am fi stiut sa le organizam. El este unul din factorii de echilibru din acest forum. A reusit asta datorita teribilului bun simt si de Omenia de care da dovada. :h5

 

Nu am crezut la inceput ca acest forum va deveni atat de important pentru mine. Acum e ca un drog. Abia astept sa ajung in fata unui calculator ca sa vad ce se mai intampla. E greu cateodata. Au fost situatii cand imi neglijam munca si familia datorita forumului. Am noroc ca am o sotie foarte intelegatoare care ma intelege si ma suporta.

 

Vrea sa mentionez ca noi suntem aici si datorita altor forumuri, respectiv DeTeren si 4x4mania. Acolo am inceput sa ne cunoastem, sa discuta, sa ne intalnim, etc...

 

Va multumesc inca o data tuturor, utilizatori, membri, parteneri, colaboratori, si va urez sa aveti Sarbatori fericite si un An Nou plin de bucurii!

:c

 

PS. Daca am uitat eu ceva, va rog sa completati voi... :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu bucurie observ ca este un bilant pozitiv....ca si pentru tine....pentru multi dintre noi acest forum a creeat dependenta.

Pentru anul viitor ne dorim cat mai multe intalniri gen Sibiu...Baia Mare....iar cand nu este posibil...vom face ceva pe plan local....prietenesti de weekend :grin:

Ce sa mai zic....sper ca la anul ....pe vremea aceasta sa avem un bilant mult mai bogat....si poate o mai mare activitate in media locala si nationala.La incheiere le doresc sanatate mebrilor forumului si familiilor acestora....si implinirea tuturor dorintelor ...La Multi Ani... :grin: :grin: :grin:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator koala

Calitatea unui forum este data de calitatea oamenilor care participa la discutii ... nu uitati treaba aceasta ! ... tineti-i aproape pe toti cei care merita si alungati-i pe netrebnici ! ...

 

Personal vorbind, ma simt aici ca intr-o familie, si ma bucur de fiecare data cand pot sa particip la cate ceva ( incepand cu simplele discutii si terminand cu intalnirile ) ...

 

Sper sa avem cu totii un an si mai bun decat acesta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Forumul e pe val :D

Daca o tinem tot asa ajungem departe,progresele au fost facute cu pasi mari,oamenii sunt de calitate si se implica :wink:

 

Felicitarile mele Max si Mugur si Sarbatori Fericite urez tuturor offroaderilor :h5

Offroad Racing Romania-THE ORIGINAL since 2006

KAMIKAZE TEAM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa va multumesc din suflet voua, celor din :c !

 

Fara voi, fara sa va fi cunoscut, Fundatia "E.M.A. - Emergency Medical Assistance" , probabil ca nu s-ar fi nascut niciodata. Scarbit de ceea ce se intampla in tara asta (mai ales in domeniul medical) am fost pe punctul de a pleca sa profesez medicina in alte tari... Norocul a fost sau poate destinul a facut sa mi se verse cafeaua peste casca bluetooth a telefonului si sa o dau sotiei mele sa o duca la reparat. A ajuns la, cine crdeti ? La Max... Asa ne-am cunoscut, am incercat sa moderez sectiunea de prim-ajutor a forumului, am participat la intalnirile offroad si s-a nascut ideea "ambulantei extreme". Asa am descoperit ca mai e ceva ce pot face in aceasta Romanie si cel mai important, ca mai sunt oameni cu suflet carora le pasa si se implica.

 

Mai departe povestea e aici, pe forum si sper ca in noul an E.M.A. si CLUB4X4 sa dea dovada de maturitatea necesara de a imbina UTILUL (salvarea de vieiti) cu PLACUTUL (noroaie...noroaie... troliu...sufe... etc. :grin: )

 

Asa ca, eu consider un PLUS la bilantul acestui forum, inclusiv infiintarea noastra, a Fundatiei E.M.A.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cateva ganduri la sfarsit de an :

 

-eu cred in faptul ca forumul http://www.club4x4.ro este o Mare Familie, a Oamenilor de Buna Calitate, unde, cel putin, eu personal, ma simt "Ca Acasa"... :roll: 8) :grin: :Gr :c

 

-anul care tocmai se sfarseste a fost un an bun, in care am cunoscut multi oameni deosebiti, am legat prietenii, am suferit sau ne-am bucurat alaturi de trairile fiecarui membru / coleg / prieten , care simte apartenenta la acest grup... :c

 

-sper si cred ca in noul an vom avea mai multe realizari comune, vom fi mai eficienti, vom organiza intalniri din ce in ce mai profesionist facute din care toata lumea sa aiba cate ceva de invatat si sa ne simtim cat mai bine.

 

-deja suntem in tratative pentru viitoarele intalniri, sa aducem oameni de specialitate / profesionisti din tari cu traditie in off road care sa ne ajute si sa ne invete, in mod CORECT : cum se construieste o masina de off road, cum se conduce o masina de off road, care sunt regulile de comportament / mers in coloana, cum se folosesc accesoriile de off road si multe altele care ne vor ajuta sa ne perfectionam si sa facem din off road-ul pe care-l practicam o Adevarata Arta... :roll: 8) :grin:

 

-sper sa va putem face cat mai multe Surprize Placute... :grin: :sp

 

 

Inchei aici in speranta ca am reusit sa va captez atentia... :roll: :grin:

 

Va Multumesc Tuturor, Fara Voi Acest Forum Nu Ar Putea Avea Viata !... :tk

 

Va urez La Toti, Sarbatori Fericite si abia astept sa ne revedem,

 

Mugur... :c

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer, ma bucur ca ma numar printre membrii :c unde se discuta despre obiectul comun noua -autoturismul.

Intilnirile la care am participat au fost o deconectare pentru mine si o placere sa fiu linga oameni care stiu sa se implice in actiuni si sa cunoasca lucrul in echipa.

Anul acesta pentru mine a fost pioneratul off road-ului dar de la anul vreau sa invatat cit mai multe despre acest fenomen si prin topicul "Off road turistic" sa atrag si chiar sa-i indrum in primii pasi ai off road-ului competitional pe citi mai multi iubitori ai acestui fenomen(multumesc lui Mugur pentru DVD-ul cu lectii de off road).

Tot prin intermediul acestui forum am luat cunostinta de necazurile pe care le au unii oameni din cauza sistemului sanitar si pe care sper sa le pot rezolva prin colaborarea cu Fundatia E.M.A.

In speranta unei bune colaborari cu toti membrii forumului va doresc un an nou fericit cu inpliniri atit pe plan profesional cit si familial.

SARBATORI FERICITE SI "LA MULTI ANI !"

:hi

www.mitsubishi.org.ro

T 44

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Craciun Fericit si La Multi Ani

 

Pot spune ca locul meu e aici.

Anul care vine sa va aduca tuturor implinirea dorintelor!

Craciun Fericit si La Multi Ani!

ex-Lada Niva 1.6 (decent bitch!) , ex-Suzuki SJ 410 i' 92 (old bitch)

Suzuki Samurai 1.3i 2002 ( my bitch -whoa ! )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator nr. 150

FELICITÄ‚RI !

Trebuie să recunosc că datorită vouă am avut ocazia de a vedea cum un grup de oameni (culmea, care nici nu se cunoşteau între ei) poate fi atât de unit. Omenia era pentru mine numai un cuvânt de dicţionar. Rareori te întâlneşti cu ea. Acum, încep să-mi schimb părerea. Din păcate nu am auto-mobil de nici un chip decât bicicleta şi bocancii pe post de sanie iarna dar promit că vă voi da o mână de ajutor când rămâneţi blocaţi şi să vă spun, la fel cum îmi spuse o fetiţă când pedalam în gol pe ghiaţă în tentativa de a urca un deal: "nenea, e mai uşor pe jos" :D

De abia aştept să vă reîntâlnesc!

:ft :ft :ft :ft :ft :ft :ft :ft :ft :ft :ft :ft :ft :ft :ft :ft :ft :ft :ft :ft

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...

Re: Bilant de sfarsit de an CLUB4x4

 

Tin sa Multumesc si eu SINCER celor care au pus bazele acestui club si forum si tre' sa recunosc ca de vreo 2 ani faceti parte cu mare drag din viata mea,felicitari si fie ca anul care vine sa ne aduca mai multe bucurii,intalniri si sanatate la toti ..toti cei din familia 4x4

Editat de xnx
🏁-Fără un 4x4 ,,viața e pustiu”
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Bilant de sfarsit de an CLUB4x4

 

Felicitari si la mai mare!

Cred ca ai fost foarte succint in prezentarea realizarilor, Max. Sunt sigur ca sunt mult mai multe decat cele sintetizate. Daca e sa ma gandesc numai la revelatia avuta de mine, la nu foarte mult timp dupa ce am pasit, timid, pe paginile acestui forum. Am descoperit aici ceea ce, noi romanii, am pierdut odata cu epoca lui Ceausescu... acea solidaritate neconditionata.

Sentimentul ca oriunde ai fi si orice ai pati, vei gasi cel putin o mana intinsa!

Nici o secunda nu mi-am imaginat ca pasiunea mea, recent descoperita, pentru off road imi va aduce atatea satisfactii.

 

Un nou an plin de realizari si bucurii tuturor!!!!!

_______________________________________________

Salutari de la Cluj!!!

 

Viteazul meu = Mitsubishi Shogun 3000 V6 '92

 

Cristian Farcas

YO5PKN

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Bilant de sfarsit de an CLUB4x4

 

Felicitari si mii de multumiri initiatorilor si administratorilor acestui forum care ne-a dat ocazia sa ne ducem hobby-ul 4x4 departe (unii la extrem chiar :ha1) Marturisesc ca aceasta e o pasiune nou pentru mine dat fiind ca in Aprilie 2009 mi-am luat masina 4x4 si am inceput sa merg cu ea in afara asfaltului. Totusi, cu ajutorul acestui forum am reusit rapid sa intru in posesia informatiilor de baza dar si mai important, am reusit sa cunosc multi oameni extraordinari.

 

Cand am cumparat masina mi-am stabilit un obiectiv, m-am gandit la 10 trasee pe care sa le fac si care in opinia mea mi-ar fi adus suficienta satisfactie cat sa consider costurile cu masina amortizate. Am reusit sa fac mult mai mult de atata in 2009 iar pentru asta sunt extrem de multumit si consider ca investitia facuta in acest hobby a meritat cu varf si indesat.

 

Multumita e si prietena mea ca nu mai pierd vremea pe sit-uri cu femei si ca vorbesc numai cu barbati acuma :ga:ga:ga

Va salut !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare