Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

2% pentru EMA


Postări Recomandate

100% Eficienta Mobilitate Ajutor , 2% pentru EMA !

 

 

A sosit in sfarsit si acest moment ! :lol: :lol: :lol:

Avem cadrul legal de a incepe sa construim PRIMUL SERVICIU DE AMBULANTA EXTREMA din Romania!

 

EMA se bazeaza pe toti iubitorii de offroad si pe toate cluburile sau organizatiile de profil, pentru a reusi sa duca la indeplinire cat mai repede si cat mai bine acest proiect! :hi

 

:h5 :c :grin:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

OK 4%,,,dar da-mi si o consultatie:

mi-am fracturat bratul(humerus) sambata la schi,,am cazut pe stanga,,m-au dus la urgenta in Lupeni,,radiografie,,fractura de col (superior) fara complicatii,,,ma durea de ma c,,,m pe mine,,,ma duc in aceeasi seara prietenii(mu;tzam Mauri si Ioana) la mine la Cluj la ortopedie unde am un prieten bun ortoped(dr.Bogdan Baciu),,ma durea de,,,se uita la radiografie,,,confirm,a diagnosticul,,,si ma leaga in fese,,,ei de atunci nu mai am noapte,,,ma doare noaptea cand stau pe spate,,numaiu ase pot,,, ce sa fac?????

Dau,,berevinconiacvodcawhisky la fiecare concurs de amu'!!

Dau si la EMA

Dau orice numa sa scap de durerile de noapte.

Daca contuna asa ma angajez paznic de noapte !!!

 

M

Multam Mihai Popa(Pepi)

ps. scuze de scris cu o mana!

Pajero
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator dr.lidia

In afara de dureri mai ai alte simptome?-ma refer aici daca s-a invinetit mina,sau daca e foarte rece/daca ai facut febra sau ai probleme cu respiratia.In principiu daca nu a survenit vreo complicatie poti sa iei niste antiinflamatoare sau analgezice,DAR nu este normal sa ai asa dureri....desi un oarecare discomfort poate exista.Ti-a spus medicul ca nu au existat leziuni nervoase???

Cel mai bine ar fi sa il contactezi direct pe el si sa-i spui care e problema si sa mergi sa te si vada!!!!!Daca faci febra sau ai probleme cu respiratia,vino de urgenta in UPU,desi in cazuri de genul asta te trimit la orto(si eu lucrez la UPU Cluj).

In concluzie intii iti recomand calduros sa-l suni pe medic si sa stabilesti o consultatie....pina atunci poti lua Ketonal sau Aulin ca antiinflamator si Algocalmin sau piafen ca analgezic.

Mai da-mi amanunte si cu ce pot te ajut!!!! :h5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In afara de dureri mai ai alte simptome?-ma refer aici daca s-a invinetit mina,sau daca e foarte rece/daca ai facut febra sau ai probleme cu respiratia.In principiu daca nu a survenit vreo complicatie poti sa iei niste antiinflamatoare sau analgezice,DAR nu este normal sa ai asa dureri....desi un oarecare discomfort poate exista.Ti-a spus medicul ca nu au existat leziuni nervoase???

Cel mai bine ar fi sa il contactezi direct pe el si sa-i spui care e problema si sa mergi sa te si vada!!!!!Daca faci febra sau ai probleme cu respiratia,vino de urgenta in UPU,desi in cazuri de genul asta te trimit la orto(si eu lucrez la UPU Cluj).

In concluzie intii iti recomand calduros sa-l suni pe medic si sa stabilesti o consultatie....pina atunci poti lua Ketonal sau Aulin ca antiinflamator si Algocalmin sau piafen ca analgezic.

Mai da-mi amanunte si cu ce pot te ajut!!!! :h5

 

multzam fain,,,am luat aseara la indicatiile nevestei(ing.chimist la sandoz) am luat ,,,ketonal si clorzoxazon,,,sio in sfarsit am avut prima noapte dormita dupa o saptamana de chin(noaptea),,,dar cred ca a fost o imobiolizare incorecta,,,l-am sunat pe DR orto,,,a zis ca imedioat va trece durewrea(de o saptamana).

am si refacut pansamentul aseara,,acum totul e OK.

cat despre complicatii,,nu sunt,,,aeste o fractura benigna ,,,fara nici o garnitura langa.

nu am avut in viata mea nici o ora de spitalizare si nici o fractura,,numai niste luxatii!!!

si sporturile pe care le-am practicat au fost numai xtreme!

m-tzam ema,,,si sa cresteti mari!!!

Pajero
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Instructiuni pentru completarea cererii de virare a celor 2% din impozit:

 

http://www.fundatiaema.ro/html/persoane_fizice.html

 

MULTUMESC anticipat tututror celor care isi vor gasi timpul necesar completarii acestei cereri sau celor care ne vor ajuta facand cunoscuta aceasta actiune ! :h5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...
  • 1 an mai târziu...
  • 4 luni mai târziu...

Re: 2% pentru EMA

 

Pentru cei ce n-au apucat sa ne sustina cu cei 2%, dar nu numai, am creat pe site-ul EMA ( http://www.fundatiaema.ro ) si posibilitatea de a dona direct cu cardul, prin intermediul unuia din cei mai siguri furnizori de astfel de servicii. Varianta de donatii online prin PayPal ramane si ea valabila.

Multumim! :h5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare