Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

>> Probleme tehnice forum


vstef_is

Postări Recomandate

Re: >> Probleme tehnice forum

 

1. Se pare ca problema de securitate n-a fost rezolvata, sau a reaparut. In afara de Opera de pe care nu mai intru pt ca afiseaza acelasi vechi avertisment si Chrome, cand accesez forum club, ma redirectioneaza, uneori, spre (http://filestore72.info/download.php?) care, daca il folosesc, apare alerta de blocare a unui atac. Se pare ca niste hackeri insistenti se agata cu acest malware, de vBulletin folosit de mai multe forumuri.

 

[ATTACH=CONFIG]272823[/ATTACH]

 

2. Nu stiu de ce contorul forumului ma persecuta (treaba veche) si nu-mi recunoaste numarul postarilor, impiedecandu-ma sa vad unele lucruri - poze, trackuri.

 

[ATTACH=CONFIG]272824[/ATTACH]

 

Acelasi anunt apare in toate posturile discutiei, chiar daca nu e nimic de vazut in ele.

 

3. Cum pot modifica adresa unor atasamente (filme, poze) in postari mai vechi? Initial le-am stocat in DRIVE care s-a umplut intre timp si a trebuit sa sterg din ele si sa le stochez la alte adrese.

 

 

Treaba cu redirectionarea catre site-ul ala ci filestore o am si eu acasa dar am inteles ca e o problema locala.

 

Cu celelalte inca nu stiu ce sa zic. Vom studia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 966
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

  • 1 lună mai târziu...

Re: >> Probleme tehnice forum

 

Revin cu o problema de interes mai larg, cred eu: cum se pot inlocui linkurile spre clipuri mai vechi, postate in paginile forumului? Locurile in care au fost stocate s-au umplut si le voi goli. Pentru a ramane postate clipurile, linkurile lor trebuie sa cuprinda noile adrese. In caz contrar postarile raman fara ilustrarile video.

Sa cunosti, sa vrei - vei putea face !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: >> Probleme tehnice forum

 

Revin cu o problema de interes mai larg, cred eu: cum se pot inlocui linkurile spre clipuri mai vechi, postate in paginile forumului? Locurile in care au fost stocate s-au umplut si le voi goli. Pentru a ramane postate clipurile, linkurile lor trebuie sa cuprinda noile adrese. In caz contrar postarile raman fara ilustrarile video.

 

Link-uri catre video-clipuri puse pe youtube ?

Ca nu inteleg unde nu mai ai loc....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: >> Probleme tehnice forum

 

Link-uri catre video-clipuri puse pe youtube ?

Ca nu inteleg unde nu mai ai loc....

 

Primele clipuri au fost incarcate in drive pe care, fiind plin, il voi goli. Deci, toate linkurile spre el vor fi fara obiect.

Redarea a doua clipuri postate (in conditii identice cu celelalte) pe YOUTUBE este blocata pe telefon si tableta (pe laptop, nu) din motive carora nu le dau de cap, nici cu ajutor extern. Singura solutie pt a le face vizibile ar fi sa le sterg si sa le reincarc. Asta inseamna schimbarea adresei. Daca ma poate ajuta cineva in privinta asta, i-as fi recunoscator.

Editat de ctinu
Sa cunosti, sa vrei - vei putea face !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: >> Probleme tehnice forum

 

Nu pot atasa poze pe ultimul meu topic.

Presupun ca am prea multe atasamente uploadate? 18mb

Cum pot sterge din ele? Ma uit in panou utilizator la atasamente si nu vad nicaieri optiune de stergere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: >> Probleme tehnice forum

 

Salutare, e posibil ca pozele sa aiba dimensiunea prea mare. Cred ca poti atasa poze de maxim 2MB. Incearca o redimensionare cu Microsoft Office Picture Manager. E in orice PC si usor de utilizat :h5

~ Silence is a gift ~

~ Learn to value its essence ~

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: >> Probleme tehnice forum

 

Salutare, e posibil ca pozele sa aiba dimensiunea prea mare. Cred ca poti atasa poze de maxim 2MB. Incearca o redimensionare cu Microsoft Office Picture Manager. E in orice PC si usor de utilizat :h5

 

Dimensiunea pozelor era ok. Le-am postat eu dar nu inteleg de ce el nu a putut. Totul pare ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: >> Probleme tehnice forum

 

Astept de mult si in zadar sa-si revina acest contor. Devine enervant!

 

[ATTACH=CONFIG]277142[/ATTACH]

 

Sincer, chiar nu inteleg de ce e eroarea asta la tine. Setarile contului tau sunt ok, nu e nici o restrictie.

 

Am facut acum niste resetari.

Deconecteaza-ta si conecteaza-te din nou si incearca acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: >> Probleme tehnice forum

 

Sincer, chiar nu inteleg de ce e eroarea asta la tine. Setarile contului tau sunt ok, nu e nici o restrictie.

 

Am facut acum niste resetari.

Deconecteaza-ta si conecteaza-te din nou si incearca acum.

Ar fi utila si o stergere de cookies:wink:

It's not a "Jeep thing" it's the real thing ....LAND ROVER ! icona%20(200).gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: >> Probleme tehnice forum

 

Am restartat laptopul (Windows, Crome) de mai multe ori; nicio schimbare. La fel pe mobil si tableta (Android), desi am dezactivat antivirusul si firewall.

Cu OPERA nu mai accesez forumul pt. ca imi afiseaza mereu acelasi avertisment. Cand accesez unele postari din arhiva forumului, antivirusul anunta blocarea unui troian. Toate astea le-am mai semnalat (postul#825).

 

@Teddybear

Cookies?... Or fi unele specializate in resetat contoare?! Sau te referi la reclama pt winch, care apare, de un timp, cam peste tot in spatiul postarilor?:sm

 

@Astral

Intrand de pe alt laptop, n-am intampinat probleme. La mine, logat, ma lasa sa vad linkurile etc. dar nelogat, mesajul zice ca am 0 postari. Din cate stiu pt. a intra pe forum (fara sa postez) nu e nevoie de logare. Atunci, de unde si dece apar asemenea manifestari? Se mai intampla si altora, sau i-a casunat doar pe mine?

Poate ar trebui inlocuit mesajul "contorului" cu altul care sa ceara logarea.

Editat de ctinu
Sa cunosti, sa vrei - vei putea face !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: >> Probleme tehnice forum

 

Intrand de pe alt laptop, n-am intampinat probleme. La mine, logat, ma lasa sa vad linkurile etc. dar nelogat, mesajul zice ca am 0 postari. Din cate stiu pt. a intra pe forum (fara sa postez) nu e nevoie de logare. Atunci, de unde si dece apar asemenea manifestari? Se mai intampla si altora, sau i-a casunat doar pe mine?

Poate ar trebui inlocuit mesajul "contorului" cu altul care sa ceara logarea.

 

 

De ce nu spui din prima ca atunci cand nu esti logat iti apare mesajul respectiv?

Ne consumam timpul degeaba cautatand erori care nu exista.

 

E normal ca sa trebuiasca sa fi logat pentru ca forumul sa stie cine esti si cate posturi ai.

E normal ca sa existe sectiuni unde nu ai acces la toate informatiile daca nu ai cont si nu esti logat.

 

Nu ne mai da emotii de genul asta. Te logezi si utilizezi asa forumul daca tot ai cont. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: >> Probleme tehnice forum

 

De ce nu spui din prima ca atunci cand nu esti logat iti apare mesajul respectiv?

Ne consumam timpul degeaba cautatand erori care nu exista.

 

E normal ca sa trebuiasca sa fi logat pentru ca forumul sa stie cine esti si cate posturi ai.

E normal ca sa existe sectiuni unde nu ai acces la toate informatiile daca nu ai cont si nu esti logat.

 

Nu ne mai da emotii de genul asta. Te logezi si utilizezi asa forumul daca tot ai cont. :)

 

 

Contorul stie cate postari am si afiseaza numarul lor in caseta avatar. Daca sunt linkuri, sau alte continuturi de uz restrans ar trebui sa se ceara logarea, in locul acelui mesaj derutant. La fel de util ar fi sa se informeze cititorii asupra sectiunilor cu acces restrictionat. Personal, nu vad dece niste instructiuni de utilizare a unui aparat nu pot fi citite de orice membru, sau nemembru al forumului, fara logare.

 

Pe laptopul strain am vazut linkurile fara sa ma fi logat.

 

N-a fost in intentia mea sa dau emotii, sau de lucru cuiva, dar incerc sa ma lamuresc atunci cand ceva mi se pare ciudat.

Sa cunosti, sa vrei - vei putea face !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: >> Probleme tehnice forum

 

Am restartat laptopul (Windows, Crome) de mai multe ori; nicio schimbare. La fel pe mobil si tableta (Android), desi am dezactivat antivirusul si firewall.

Cu OPERA nu mai accesez forumul pt. ca imi afiseaza mereu acelasi avertisment. Cand accesez unele postari din arhiva forumului, antivirusul anunta blocarea unui troian. Toate astea le-am mai semnalat (postul#825).

 

@Teddybear

Cookies?... Or fi unele specializate in resetat contoare?! Sau te referi la reclama pt winch, care apare, de un timp, cam peste tot in spatiul postarilor?:sm

 

@Astral

Intrand de pe alt laptop, n-am intampinat probleme. La mine, logat, ma lasa sa vad linkurile etc. dar nelogat, mesajul zice ca am 0 postari. Din cate stiu pt. a intra pe forum (fara sa postez) nu e nevoie de logare. Atunci, de unde si dece apar asemenea manifestari? Se mai intampla si altora, sau i-a casunat doar pe mine?

Poate ar trebui inlocuit mesajul "contorului" cu altul care sa ceara logarea.

 

Eu cand intru de pe telefon sau tableta imi apare mesajul ca este un site 'malitios'... il accept linistit... de pe pc nu e nici un fel de problema :x

~ Silence is a gift ~

~ Learn to value its essence ~

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: >> Probleme tehnice forum

 

Daca pe alt calculator/laptop totul e ok......ghici ciuperca, ce-i ? :wink:

 

Exact asta intrebam si eu, pe langa alte intrebari la care nu am primit raspuns. O fi ciuperca la mine, dar cum au ajuns sporii sa incolteasca pe toate dispozitivele mele? Dece contorul forumului nu se impaca cu ele (sau cu contul meu)?

Sper sa primesc un raspuns, nu o alta ghicitoare! :pr1

Sa cunosti, sa vrei - vei putea face !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: >> Probleme tehnice forum

 

Exact asta intrebam si eu, pe langa alte intrebari la care nu am primit raspuns. O fi ciuperca la mine, dar cum au ajuns sporii sa incolteasca pe toate dispozitivele mele? Dece contorul forumului nu se impaca cu ele (sau cu contul meu)?

Sper sa primesc un raspuns, nu o alta ghicitoare! :pr1

Daca toate dispozitivele tale se comporta intr-un fel si, in momentul in care accesezi forumul de pe un dispozitiv strain, acesta se comporta in cu totul alt fel, explicatia poate fi una singura: folosesti Chrome! Iar acesta are prostul obicei sa se sincronizeze pe toate dispozitivele pe care esti logat cu parola de Google! Fie ca vrei, fie ca nu vrei, Chrome sincronizeaza totul: parole, istoric, site-uri favorite, pana si cookie-urile si virusii de browser!

It's not a "Jeep thing" it's the real thing ....LAND ROVER ! icona%20(200).gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: >> Probleme tehnice forum

 

@Teddybear

Multumesc pt raspuns. E corect ce spui, dar asta ar explica, doar, motivul pt care fenomenul apare pe toate dispozitivele, dar nu si dece apare. In plus, pe tableta si pe mobil sunt logat diferit, iar Chrome nu e implicit.

Am folosit OPERA cu rezultatul pe care il vezi. Cred ca explicatia e alta, dar eu n-o gasesc. Daca imi amintesc bine, fenomenul a mai fost semnalat si de altii.

 

591940984_Contor3.thumb.JPG.11c1ef3265a49cb90257c17eec154237.JPG

Sa cunosti, sa vrei - vei putea face !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: >> Probleme tehnice forum

 

1589843552_Forum4x4.thumb.JPG.66188a9c984c6ea159f8925aa8a10239.JPG

Si Teddy cand o sa ajungem la aceeasi ora sa-mi spui si mie cum ai reusit sa postezi in viitor.

Land Rover Discovery 2 V8 Automatic -Thor

Land Rover Discovery 2 Td5 Manual - Phoenix

www.lroc.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: >> Probleme tehnice forum

 

@Teddybear

Multumesc pt raspuns. E corect ce spui, dar asta ar explica, doar, motivul pt care fenomenul apare pe toate dispozitivele, dar nu si dece apare. In plus, pe tableta si pe mobil sunt logat diferit, iar Chrome nu e implicit.

Am folosit OPERA cu rezultatul pe care il vezi. Cred ca explicatia e alta, dar eu n-o gasesc. Daca imi amintesc bine, fenomenul a mai fost semnalat si de altii.

 

[ATTACH=CONFIG]277299[/ATTACH]

 

Deci, inca o data: daca intri pe forumfara a fi logat in contul tau, poti vedea, (citi), majoritatea sectiunilor; insa iti apare acel mesaj cu contorul de postari 0!

Daca acel mesaj iti apare, pe anumite dispozitive chiar daca esti logat cu contul tau, atunci este o problema comuna a acelor dispozitive!

 

Spre exemplu: si eu daca ma delogez, pot accesa si citi mesajele din sectiunea asta, dar nu pot scrie vreun mesaj si imi apare contorul de mesaje 0!

 

Daca, atunci cand te logezi, nu bifezi si casuta cu "tine-ma minte", dupa un timp oarecare esti delogat automat!

It's not a "Jeep thing" it's the real thing ....LAND ROVER ! icona%20(200).gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: >> Probleme tehnice forum

 

[ATTACH=CONFIG]277301[/ATTACH]

Si Teddy cand o sa ajungem la aceeasi ora sa-mi spui si mie cum ai reusit sa postezi in viitor.

 

"Unii" provideri nu si-au actualizat ora de vara:banana

It's not a "Jeep thing" it's the real thing ....LAND ROVER ! icona%20(200).gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • vstef_is a resetat ca important acest subiect

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare