Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

TSL SUPER SWAMPER versus SIMEX


patroler

Postări Recomandate

Re: TSL SUPER SWAMPER

 

Ce parere aveti despre Super Swamper,sunt cu mult mai slabe ca Simex-le???Un pret daca puteti la niste 34.5/11.5/15 sau 36.5/11.5/15?????? :hl

 

Da, sunt mai slabe la noroi decat Simex-urile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 ani mai târziu...

Re: TSL SUPER SWAMPER

 

Eu folosesc 33/13.50/15 TSL LTB pe un Patrol

 

Dupa experienta "Silverstone", trebuie sa recunosc ca in noroi TSL -urile sunt ceva mai jos decat primele. Nu neaparat pentru ca profilul ar fi de lepadat, dar probabil din cauza duritatii cauciucului folosit. Oricum, personal ma declar satisfacut pe performante. Daca sunt invartite cum trebuie, descarca binisor.

 

In schimb, pe asfalt nu se uzeaza atat de repede, se pot echilibra perfect (am rulat cu 120 km/h si nu se simte absolut nici o vibratie) si nu fac un zgomot atat de mare.

 

Pe alt fel de teren decat noroiul ... se comporta minunat! Nu in ultimul rand ... pe piatra, cu presiunea potrivita, esti rege! Am mers cu 1.0 atm si nu mi s-a parut ca ar fi suferit vreo dauna ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: TSL SUPER SWAMPER

 

Eu folosesc 33/13.50/15 TSL LTB pe un Patrol

 

Dupa experienta "Silverstone", trebuie sa recunosc ca in noroi TSL -urile sunt ceva mai jos decat primele. Nu neaparat pentru ca profilul ar fi de lepadat, dar probabil din cauza duritatii cauciucului folosit. Oricum, personal ma declar satisfacut pe performante. Daca sunt invartite cum trebuie, descarca binisor.

 

In schimb, pe asfalt nu se uzeaza atat de repede, se pot echilibra perfect (am rulat cu 120 km/h si nu se simte absolut nici o vibratie) si nu fac un zgomot atat de mare.

 

Pe alt fel de teren decat noroiul ... se comporta minunat! Nu in ultimul rand ... pe piatra, cu presiunea potrivita, esti rege! Am mers cu 1.0 atm si nu mi s-a parut ca ar fi suferit vreo dauna ...

 

multumesc tare mult , incet incet trebuie sa ma decid pentru o pereche de incaltari ar fii bine venite si alte pareri . (am avut bogger super swamper acum am simex pe noroi sunt multumit , dar pe piatra si asfalt .........) ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: TSL SUPER SWAMPER

 

Poti considera si modelul acesta MAXXIS MUDZILLA. Se comporta mult mai bine pe sosea si sunt si road-legal :h5. Descarca foarte bine in noroi si se comporta f bine in nisip/zapada. Nu stiu, in schimb cine comercializeaza.

 

http://www.visit.se/~robert-klingstedt/samurai88/MaxxisMudzilla.jpg

Nemo me impune lacessit !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: TSL SUPER SWAMPER

 

On-topic TSL-urile sunt legale pe asfalt ? Stie cineva? Nu de alta, dar se fabrica de la dimensiuni incepand cu 28". Dimensiune ce intra standard si pe SUV-uri.

Nemo me impune lacessit !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: TSL SUPER SWAMPER

 

Poti considera si modelul acesta MAXXIS MUDZILLA. Se comporta mult mai bine pe sosea si sunt si road-legal :h5. Descarca foarte bine in noroi si se comporta f bine in nisip/zapada. Nu stiu, in schimb cine comercializeaza.

 

 

multumesc mult o idee excelenta maxxi mudzila daca stie cineva un pret pt asa ceva sau tsl 34/12.5/r15 sau 35/12.5/r15 (asa as da simexurile)

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: TSL SUPER SWAMPER

 

Din cate stiu eu nu sunt legale pe asfalt... din cauza asta au si oprit productia :sr:sc si eu sunt in cautare de boggere, niste 35-uri, daca aude careva:tk

Madi - 0768 295 083 - Piese Nissan Patrol Y60 & Accesorii Offroad -

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

Re: TSL SUPER SWAMPER

 

On-topic TSL-urile sunt legale pe asfalt ? Stie cineva? Nu de alta, dar se fabrica de la dimensiuni incepand cu 28". Dimensiune ce intra standard si pe SUV-uri.

 

tsl-urile sau q78 sunt f legale pe asfalt! am avut gumele astea pe vreo 4 masinii si am fost f multumit! multi fac confuzia si confunda tsl super swamper cu tsl bogger!super swamper se cheama toate! doar modelul difera! iar tsl bogger e cu totul alta mancare de peste...:old

Editat de catalinrs4
PatrolGR Y60 & MV Agusta F4 1000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: TSL SUPER SWAMPER

 

Poti considera si modelul acesta MAXXIS MUDZILLA. Se comporta mult mai bine pe sosea si sunt si road-legal :h5. Descarca foarte bine in noroi si se comporta f bine in nisip/zapada. Nu stiu, in schimb cine comercializeaza.

 

http://www.visit.se/~robert-klingstedt/samurai88/MaxxisMudzilla.jpg

 

Astea seamana foarte mult la profil cu Silverstone MT117 Sport care sa gasesc pe silverstone shop (au reclama in parte de sus a paginii)

"Majoritatea oamenilor se tem atat de mult sa piarda ceva

incat toata viata au grija sa nu aiba ce sa piarda."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: TSL SUPER SWAMPER

 

Sunt originale........mai multe detalii poate sa iti dea Worldscape ca stiu ca el importa asa ceva.....vezi bannerul din stanga cu Jeep4x4.....

 

De fapt, despre care model de Super Swamper s-a vorbit aici : de bogger sau de LTB ?

Ca am impresia ca raspunsurile sunt date la gramada, iar cele doua modele difera considerabil........

BOGGER .......................................................LTB

 

SuperSwamper-TSL-BOGGER-33x10.5x15LT--265x85xR15-.jpg.04f3f523237972fb4e0b7fa79782bc02.jpg SuperSwamper-TSL---LTB-31x11.5x15LT--285x70xR15-.jpg.fe76b66caff7f2cbe92ea33556a3097d.jpg

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 săptămâni mai târziu...

Re: TSL SUPER SWAMPER

 

Noi am importat Maxxis Mudzila pana s-a putut in momentul de fata nu mai sunt legale doar Maxxis Trepador care sunt exeptionale pe pietre teren inghetat insa in noroi nu exceleaza ( ramian doar impotyul gri)

 

Din pacate si TSL si LTB au aceeasi soarta doar import pe PF cu cantec

1019899029_MaxxisTrepador.jpg.b93f6b1e8a9318f12a042feb42fd6fdf.jpg

0747967945

kiss.zoltan@offroadmania.ro

Nebun de masini , off-road, natura, noroi, putere, aer proaspat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: TSL SUPER SWAMPER

 

Da, sunt mai slabe la noroi decat Simex-urile.

 

 

Ce zici Max, de departe mult mai bune decat simex-uri, silverstone etc, singura problema este ca cam se uzeaza foarte repede, acuma in noroi, nu exista sa fie mai bune simex, am avut amndoi si am dovedit-o

Land Rover 90- 3.9 V8

L.R.Discovery I V8

Seat Pink Panther II Leon-1.9 TDI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: TSL SUPER SWAMPER

 

ce parere aveti ? ce mt-uri au aderenta mai buna, bogger sau simex? binenteles ma refer la noroi,pe urcare, care descarca mai repede?

 

Bogger descarca mai bine iar Simex-urile tin mai bine pe la miscari laterale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 ani mai târziu...

Re: TSL SUPER SWAMPER vs. SIMEX

 

Intentionez sa schimb anvelope Sahara Turbo cu ceva mai bun si ca sa nu mai deschid alt topic,as vrea sa va intreb aici!Intre Simex si Super Swamper TSL Bogger,ambele copii resapate,exclusiv pentru noroi,care este mai buna?Va multumesc anticipat pentru raspuns!

Today is a gift!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: TSL SUPER SWAMPER vs. SIMEX

 

Intentionez sa schimb anvelope Sahara Turbo cu ceva mai bun si ca sa nu mai deschid alt topic,as vrea sa va intreb aici!Intre Simex si Super Swamper TSL Bogger,ambele copii resapate,exclusiv pentru noroi,care este mai buna?Va multumesc anticipat pentru raspuns!

 

Noroi, noroi, dar fix mai sus a scris Max cum vine treaba cu ele....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: TSL SUPER SWAMPER vs. SIMEX

 

Intentionez sa schimb anvelope Sahara Turbo cu ceva mai bun si ca sa nu mai deschid alt topic,as vrea sa va intreb aici!Intre Simex si Super Swamper TSL Bogger,ambele copii resapate,exclusiv pentru noroi,care este mai buna?Va multumesc anticipat pentru raspuns!

 

- pot sa-ti spun intre Simex aka Silverstone M117 Xtreme si Interco Super Swamper TSL - Bogger .... sfatul meu este sa cresti si tu mare si sa uiti de rEsapate !!!

 

M117 sunt bune doar ca se uzeaza repede si am avut pb la dimensiuni mari 35" cu talonul destul de subtire care a cedat.

 

Boggerele sunt, din punctul meu de vedere (si nu numai), cele mai bune gume de competitie ... mica problema este pretul lor cam maricel.

 

niste gume iarsi f bune, superioare lui M117 sunt cele de la MAXXIS Trepador Competition ( atentie la "Competition" !!!)

 

iasi foarte bune sunt cele de la Atturo Blade Boss ...

 

.... din toate modelele astea Simex aka Silverstone M117 Xtreme e pe ultimul loc. :grin:

Editat de worldscape

Jeep Wrangler YJ - 1989 - 2.5" Lift

Jeep Wrangler TJ - Sahara Limited Edition 2001 - 4" Lift

Jeep Wrangler TJ - Rubicon Express - Custom Made 1997 - 6" Lift

 

 

http://www.ClubJeepRomania.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: TSL SUPER SWAMPER versus SIMEX

 

Maxxis trepador comp am vazut ca e f folosit si prin australia. Ce mi se pars ciudat la el e distanta relativ mica intre crampoane. Ma duce cu gandul la faptul ca nu ar descarca , seamana mai mult a guma de rock climbing.

Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT

Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT

Natura si aventura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare