Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Pasarea Phoenix nu canta cantecul lebedei


bogdan4x4

Postări Recomandate

Re: Pasarea Phoenix nu canta cantecul lebedei

 

Noutati:

 

Turagmes a reusit s-o puna pe picioarele ei. S-au schimbat uleiuri, filtre, distributie, s-a curatat motorul de oarece depuneri. Electrica s-a luat la mana fir cu fir si remediat unele probleme.

 

A iesit la un test drive si se pare ca si turbina are bube, arunca ulei in motor asa ca maine se va da jos si pleaca la reparat, se spera ca sapt asta sa fie montata la loc si rezolvata si chestia asta.

 

Turometrul, sonda de presiune ulei, termostatul vor fi si ele verificate si eventual inlocuite deoarece prezinta umflaturi :wink:

 

Intre timp au ajuns la mine si piesele necesare unui upgrade waterproof la 2 baterii + convertor 12V > 220V 1500W, printr-un noroc chior si bunavointa unui coleg de pe unde ma aflu am intrat pana la urma si in posesia unor proiectoare mai speciale (asta a fost cu cantec dar s-a rezolvat), se vor monta si acestea in viitorul apropiat.

 

Se face upgrade chiar si la confortul audio, fara muzici e naspa de calatorit asa ca se monteaza saptamana asta si generatorul de muzica, nu galagie :wink:

 

In rest merge brici, incet incet revine la viata si va fi mai mult decat a fost :h5

 

Multam fain Marius si nu numai :tk

 

Moke

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 134
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: Pasarea Phoenix nu canta cantecul lebedei

 

azi....impreuna cu Sorin Prislopan am iesit la o plimbare prin imprejurimi.....masina s-a comportat exemplar....saptamana asta urmeaza sa rezolvam si celelalte probleme :grin:

 

atasez cateva imagini....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Pasarea Phoenix nu canta cantecul lebedei

 

Marius...........n-am cuvinte. Am un nod in gat!

 

Ma bucur asa tare s-o vad la zapada si imi vine sa sar peste granite si timp ca sa ajung si eu in pozele astea :pl1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Pasarea Phoenix nu canta cantecul lebedei

 

Vali...acum cinci minute a inceput sa ninga.....asa ca....esti bine venit oricand....:h5

 

abia astept sa stam pe zapada la un foc cu sticla in mana sa povestim de toate cele :x

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Pasarea Phoenix nu canta cantecul lebedei

 

Am apucat sa-mi croiesc drum prin Nemtenia ca sa iau un Samuraki, asta inainte sa aflu ca Pasaroiu' inca e vandabil. Si acuma, vreau nu vreau, am excursie de facut ca vorba vorbita eu nu mi-o iau inapoi vreodata.

 

Asa ca pe 3 sunt la Stuttgart si pe 10 febr sunt la Marius in poarta sa-i las un Pejeut si sa iau in schimb Toyota. Plec cu ea la cabanuta si dupa aia poate ajung si pe la Baia-Mare (eu asa sper, dar sa vad ce program are si Dani).

 

In final ajung iar la Brasov (unde stau cel putin o noapte), sa despic firu'n 4 cu Marius. Pe 22 cel tarziu tre sa fiu in Bucuresti.

 

Dar...se stie: planurile din targ, pielea ursului, padurea...vedem ce-o iesi pana la urma :wink:

 

PS: Cred ca ma pun sa dorm cu laptopu'n pat, cu ochii la poze :ha:

Editat de valim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare