Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

easy select versus super select


flyer

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 84
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: easy select / super select

 

Cand cuplezi si decuplezi intre 4HLc si 4LLc, intotdeauna o faci stand pe loc, cu masina scoasa din viteza, sau pe N daca ai cutie automata.

La Mitsubishi nu este necesar sa dai inapoi dupa ce ai decuplat 4x4, sar singure MRL-urile in mers.

 

 

LE: Am vazut acum ca ai mai postat undeva despre subiectul asta. Uite aici o explicatie corecta si completa despre cum functioneaza Super Select: http://forum.club4x4.ro/showthread.php?87240-Mitsubishi-Pajero-3-5-litri-benzina-automata-autoutilitara-1999&p=993876&viewfull=1#post993876

Editat de Optimus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: easy select / super select

 

Daca vreau sa fac un upgrade de la easy select la super select de ce piese am nevoie? Cutia presupun ca ramane aceeasi si se schimba cutia de transfer numai. Asa e oare??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: easy select / super select

 

La Space-Gear nu stiu cum este, dar stiu pe cineva care a renuntat la ideea asta, pentru un Pajero Sport 3.0 cu cutie manuala, pentru ca nu se pupau niste treburi pe la reductor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 luni mai târziu...

Re: easy select / super select

 

scriu aici in cautarea unor raspunsuri…

 

doresc sa trec de la easy select la superselect…

 

speta… motor 3.0 12 valve… cutie easy select desi masina donatoare an 99… in fine

am inteles ca se poate pune plug n play cutie de transfer identica sau de pe 2.5..sunt identice

intrebarea acum este… ce difera din punct de vedere electric intre e s si s s ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: easy select / super select

 

Trebuie resetat ecu cand faci treaba asta.......

 

 

reset manual cu ciocanelul.. ??? :ha::ha::ha:

 

 

apropo, care din ele ? cel din spatele schimbatorului sau cel de pe stalp de langa usa ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 săptămâni mai târziu...

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare