Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

SJ410 si Hilux


Vizitator Light

Postări Recomandate

Cum de sarbatori se acumuleaza caloriile am iesit sa le consumam...pe langa casa.

sau mai bine zis ..cum e sa scoti la offroad masina unchiului? :grin:

cateva poze..

 

 

 

 

 

 

 

 

p.s. scuze pentru calitatea scazuta a pictorialelo...dar se vede treaba ca "fiarta" dauneaza grav fotografiei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Light

Re: SJ410 si Hilux

 

Light nu iti e dor sa mai fi "reporter de razboi"? ce iesire e asta? si un trabant se descurca pe acolo. Daca ai un traseu adevarat zi-mi si man samuraiul pana la tine.

 

He HE prietene ce vremuri! :hi

Ba da imi este dor de ceva extrem, dar pe traseul pe care am mers cu unchiu' era totul tun de inghetat, si avea si At-uri, eu fiind si fara troliu asa ca... poate la dezghet..

La Calimanesti nu sunt "extremisti" desi trasee se pot gasi, dar pentru coechipieri gasim mai sus la Brezoi - Saliste unde se pot face si trasee alpine (vezi topicul cu Sj410 si Vitara) sau la Vladesti unde baietii de acolo sunt extremisti recunoscuti (Catalin&Adi) si recomandati pentru asta :grin:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: SJ410 si Hilux

 

Ai facut tu un reportaj anul trecut despre un traseu unde nu ai mai putut inainta din cauza zapezii. Peisajele erau incantatoare. Aveai pe atunci o lopata in loc de troliu :grin: . Poate te gandesti la un traseu. Pe la cheia ai mai fost?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Light

Re: SJ410 si Hilux

 

Ai facut tu un reportaj anul trecut despre un traseu unde nu ai mai putut inainta din cauza zapezii. Peisajele erau incantatoare. Aveai pe atunci o lopata in loc de troliu :grin: . Poate te gandesti la un traseu. Pe la cheia ai mai fost?

 

Sa inteleg ca te intereseaza zona :grin:

Da traseul acela l-am facut pe drumul forestier care urca pana la cabana Cozia pe vf. Cozia. Este un traseu super lejer chiar si iarna daca baga lama sus pe sa, problema e ca acum, de sarbatori, nu au mai bagat nimic pe traseu acolo si probabil m-as fi impotmolit iar in saua aceea unde zapada este viscolita si formeaza troiene mari...si nici acu' nu am troliu, (..) si mai rau eram tot singur... asa ca am renuntat la tura pentru iesirea cu Hilux si apoi cu Vitara pe dealurile Badisorului pe care ai vazut-o!

Daca vrei sa ne dam, stabilim o data in viitor (tel.). Trasee sunt destule atat in "playground" cat si la "vecini" la Bradisor, unde avem si ghid :grin: care cunoaste f. bine coclaurile pe acolo ...

 

p.s. Pentru iesirea de maine ti-ai luat bocanci cu parazapezi ('Cordura) sau tot "lejer" ... :grin:

Pt.Cheia iti vor trebui!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare