GTC Auto Shop
Pagina 9 din 9 PrimulPrimul ... 23456789
Afisez rezultatele 81 la 89 din 89

Implicit Re: AICI PUNETI HARTI CU TRASEE OFF ROAD SI DESCRIEREA SUMARA

Nu "vede" traseul complet din Bucuresti pana la Chilia Veche. Uite poza.
    Click image for larger version. 

Name:	screenshot_08.png 
Views:	43 
Size:	40.1 KB 
ID:	264477

Intre timp am gasit pe Waze, imi arata traseul complet.

Data Inscriere
    Sep 2012
    Varsta
    38
    Masina
    Pajero 2.5 TD

Salutare
    Are cineva harti cu trasee ,din zona Cabana Cheia -Valcea ?
    Am fost pe acolo dar nu am stiu de la cabana incotro sa o iau.
    Am inteles ca exista multe drumuri vechi prin tunele,unele surpate,altele nu, dar nu le gasesc mai nicaieri.
    Mitsubishi Pajero 2.5 TD 3usi 1995

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Data Inscriere
    Jun 2016
    Varsta
    27
    Masina
    Suzuki Jimny 1.3

Foarte buna ideea acestei discutii. Chiar mi-am amintit cateva trasee frumoase pe care le-am parcurs, dintre cele mentionate. Pentru zona de sud-est, dobrogea, delta, aveti ceva recomandari? Trasee, usoare sau medii, am AT-uri pe masina.
    Si inca ceva ce m-ar interesa, daca o zona este rezervatie, de exemplu rezervatia geologica cheile dobrogei, dar are drumuri de pamant prin ea, care nu sunt blocate de bariere sau alte forme de a descuraja accesul, pot avea vreo problema din cauza ca am urmat acel drum de pamant, daca nu distrug cu nimic natura, ci doar o observ/fotografiez?
    Va multumesc.

Data Inscriere
    Jul 2011
    Varsta
    40
    Masina
    Hyundai Galloper LWB

Citat Postat original de D_A_N Vizualizare Mesaj
    A gasit cineva traseul din Tulcea pana la Chilia Veche? Localnicii sustin ca se poate ajunge cu masina, pe diguri, dar drumul nu apare pe nicio harta, nici macar Google Maps. Cica ar fi posibil de ajuns si nu presupune decat o trecere cu bacul (nu stiu unde ar fi asta). Deci, s-a aventurat cineva in acea zona?
    Se poate ajunge cu masina, chiar cu un autoturism, eu sunt din Chilia si am fost acum o luna, daca te intereseaza am sa-ti explic.

Data Inscriere
    Jun 2016
    Varsta
    27
    Masina
    Suzuki Jimny 1.3

Unde e traversarea cu bacul? M-ar interesa si pe mine acest traseu, desi e posibil sa-l fi incercat in trecut, pe acesta sau unul similar tot cu bac, a trebuit sa ma intorc deoarece drumul era arat cam la 4 km dupa bac. Desi nu mi-a parut drum de facut cu autoturismul. Daca poti da niste repere ar fi perfect.

Din Tulcea se trece cu bacul catre Tudor Vladimirescu. De acolo se merge pe 222N.
    Sa vedem ce ne spune Mircea despre traseu si calitatea drumului, in special in conditii de ploaie torentiala.

Data Inscriere
    Jul 2011
    Varsta
    40
    Masina
    Hyundai Galloper LWB

Din Tulcea se trece cu bacul catre Tudor Vladimirescu. De acolo se merge pe 222N.
    Sa vedem ce ne spune Mircea despre traseu si calitatea drumului, in special in conditii de ploaie torentiala.
    Da, se trece la Tudor Vladimirescu https://goo.gl/maps/TVWd1UQW5Y62 (am pus link-ul pe care Ól deschideti in google maps) se face stanga pe dig. Drumul este pietruit pa la Chilia, dar avand in vedere ca au fost ploi s-a mai degradat, deci oe plaoaie se poate ajunge pe acest drum. Daca este uscat sau ploua si se vrea noroi, dupa primul post control (canalul sireasa) la 7-800m se poate cobora in dreapta ocolind drumul pietruit, se urca pentru cateva sute de metri dupa Ceatalchioi si se coboara dupa o mica stana si se tine drumul pana la canal mila 36 Pardina, de aici se merge pana la km0 Pardina ( se trece de fosta unitate militara, actual picbet politie de frontiera). Km0 este in curba la dreapta 90○, acolo se merge inainte si se face dreapta pe dig si se merge pana la Chilia.
    Daca mai pot fi de folos sunt la dispozitie.

Mircea, ai o bere de la mine.
    Stii cumva unde este "Statia 11"? Am fost acolo (cu salupa) si am vazut pe mal un Land Rover Defender. Deci se poate ajunge, dar care e traseul? E complicat?

Data Inscriere
    Jul 2011
    Varsta
    40
    Masina
    Hyundai Galloper LWB

Mircea, ai o bere de la mine.
    Stii cumva unde este "Statia 11"? Am fost acolo (cu salupa) si am vazut pe mal un Land Rover Defender. Deci se poate ajunge, dar care e traseul? E complicat?
    Se intra in localitate se face dreapta la 3-a intersectie( spre fostul CAP ) si practic te duce drumul pana la statia12 si de acolo pe dig pana la statia 11, la statia 12 pe dig spre sratia 11 era o bariera pusa de Savin de la statia11.

Pagina 9 din 9 PrimulPrimul ... 23456789

Discutii Similare

1. daca aveti poze cu mitsubishi, puneti aici !
    By kato in forum Discutii generale
    Raspunsuri: 352
    :: 16th September 2016, 10:19
  2. Daca aveti poze cu G-uri puneti aici
    By Levo in forum Mercedes
    Raspunsuri: 170
    :: 8th November 2014, 15:23
  3. Daca aveti poze cu Aro puneti-le aici.
    By cristi3611 in forum Discutii Generale
    Raspunsuri: 82
    :: 19th September 2014, 21:11
  4. Trasee off-road din Bucuresti
    By SOGO in forum Muntenia
    Raspunsuri: 24
    :: 16th June 2013, 23:52
  5. Raspunsuri: 5
    :: 27th February 2013, 15:32

Sprijina si tu forumul Club4x4 daca il consideri util.Multumim!