Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

patrol Y60 sau Y61


mariusmee

Postări Recomandate

Re: patrol Y60 sau Y61

 

2 usi sau 4 usi? :grin:

Cu clima sau a/c? :ha:

Cu geamuri electrice sau cu macaroane? :ha: :ha:

 

Daca dai un search o sa vezi diferentele ... Parerile sunt impartite!

 

Marele si principalul avantaj este ca merge si este fiabil indiferent ca e Y60 sau Y61! Dezavantajul ei - este scumpa fata de celelalte marci! Dar stii cum e: obrazul subtire cu cheltuiala se tine! :x

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: patrol Y60 sau Y61

 

2 usi sau 4 usi? :grin:

Cu clima sau a/c? :ha:

Cu geamuri electrice sau cu macaroane? :ha: :ha:

 

Daca dai un search o sa vezi diferentele ... Parerile sunt impartite!

 

Marele si principalul avantaj este ca merge si este fiabil indiferent ca e Y60 sau Y61! Dezavantajul ei - este scumpa fata de celelalte marci! Dar stii cum e: obrazul subtire cu cheltuiala se tine! :x

 

2 usi ,Ac si geamuri el .... :x dar eu ma refeream aici la fiabilitate,cat e de practic ,cum se comporta in off unul fata de altul.. :P

detalii tehnice nu dotari de confort:P

JEEP GRAND CHEROKEE

ALFA ROMEO 2,4 JTD BY NOVITEC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: patrol Y60 sau Y61

 

@Yonutz...nu te mai lua de el....cere o parere omu'

si eu am vrut confort si mi-am luat mitsu cu aer si cutie automata pentru lenesi

depinde ce vrei sa faci cu masina

vrei masina usoara ia samurai

vrei confort ia mitsu

vrei masina sa te dai "grav" toyota, samurai,patrol, G ...masini robuste care costa putin ca pret de achizitie si care se preteaza usor la modificari

multe depind de ce vrei sa faci cu ea si cit de mult vrei sa te dai

zambeste...maine poate va fi mai rau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: patrol Y60 sau Y61

 

Salut acum am mai deschis un nou forum vreau sa stiu de la voi care sunt avantajele si dezavantajele unul fata de celalalt :P

si aici nu vorbim de pret :p

 

mssssssssss va astept cu pareri :W

 

Ai deschis un topic :P nu un nou forum :ha: :ha: :ha: Sau daca ai deschis un nou forum :grin: da-ne si noua adresa de web si ce contine el :ha:

Eu am si Y60 si Y61..., Daca vrei o masina numai pentru off-road, iti recomand Y60 :wink: ! In rest... :h5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: patrol Y60 sau Y61

 

Off topic: eu am motorul pe terrano de 4 cilindri de 2.7, dar seamana intr-un fel cu motorul de 2.8 de pe patrol care are 6...baza comuna...are pedigree, garantez pentru el...hotararea iti apartine :h5 . Dar nissan pre alianta cu renault erau masini deosebite.

Scot fum din A/T-uri
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: patrol Y60 sau Y61

 

pt tractari ..........Y60 cu motor de 4,2D. Obligatoriu Lung! Motorizarea asta impinge si camioanele Nissan de 10to. Motoare indistructibile de 1 mil km durata de viata.

 

Acum cateva zile in Bulgaria, am intalnit masina din poza, un Patrol din 1993, 4,2 Diesel, cu priza de putere de pe cutia de viteze si troliu mecanic, care avea montat in spate dispozitivul de tractare din imagine, dispozitiv hidraulic care se basculeaza si apoi ridica masina de bot. Masina avea 780.000km la bord. Era a unui service auto si m-am oferit instant sa o cumpar. Bulgarul a ras si mi-a aratat service-ul si vila din spate, spunandu-mi ca masina aia le-a facut si nu are de gand a o vanda!

Avea numai OME HD si bodylift. Pe spate avea cate 2 amortizoareOME pe fiecare parte, pt a prelua socurile greutatii suplimentare. Nu rapoarte, nu blokante. Am vb cu bulgarul vreo 2 ore de .....m-au durut mainile 2 zile .........si....... a comandat un blokant de spate!!!!

ing. Luigi PIRSU

www.nissan4x4.ro

service si tunning NISSAN

Facebook PAGE: NISSAN4x4 SERVICE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: patrol Y60 sau Y61

 

pt tractari ..........Y60 cu motor de 4,2D. Obligatoriu Lung! Motorizarea asta impinge si camioanele Nissan de 10to. Motoare indistructibile de 1 mil km durata de viata.

 

Acum cateva zile in Bulgaria, am intalnit masina din poza, un Patrol din 1993, 4,2 Diesel, cu priza de putere de pe cutia de viteze si troliu mecanic, care avea montat in spate dispozitivul de tractare din imagine, dispozitiv hidraulic care se basculeaza si apoi ridica masina de bot. Masina avea 780.000km la bord. Era a unui service auto si m-am oferit instant sa o cumpar. Bulgarul a ras si mi-a aratat service-ul si vila din spate, spunandu-mi ca masina aia le-a facut si nu are de gand a o vanda!

Avea numai OME HD si bodylift. Pe spate avea cate 2 amortizoareOME pe fiecare parte, pt a prelua socurile greutatii suplimentare. Nu rapoarte, nu blokante. Am vb cu bulgarul vreo 2 ore de .....m-au durut mainile 2 zile .........si....... a comandat un blokant de spate!!!!

 

Am auzit si eu cate ceva de motorul de 4,2 problema e ca sunt rare eu nu prea am gasit asa ceva pe mobile sau autoscout in germania si apoi nu stiu care ar fi pretul la asa ceva??????

JEEP GRAND CHEROKEE

ALFA ROMEO 2,4 JTD BY NOVITEC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: patrol Y60 sau Y61

 

-pt ca distanta mai mare intre axe face ca ansamblul masina+platforma sa fie mai stabil in cond in care platforma iti da suturi in partea de spate a masinii

-pt ca masina lunga e mai grea cu 200kg NUMAI pe spate, care iar e un avantaj pt stabilitate/confort la drumurile lungi.

-pt ca fiind lunga ai loc sa-ti tii in masina tot felu de acarete necesare jobului

ing. Luigi PIRSU

www.nissan4x4.ro

service si tunning NISSAN

Facebook PAGE: NISSAN4x4 SERVICE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: patrol Y60 sau Y61

 

-pt ca distanta mai mare intre axe face ca ansamblul masina+platforma sa fie mai stabil in cond in care platforma iti da suturi in partea de spate a masinii

-pt ca masina lunga e mai grea cu 200kg NUMAI pe spate, care iar e un avantaj pt stabilitate/confort la drumurile lungi.

-pt ca fiind lunga ai loc sa-ti tii in masina tot felu de acarete necesare jobului

 

MS uite chestia asta nu o stiam...atunci cred ca se schimba datele problemei... :dr3

JEEP GRAND CHEROKEE

ALFA ROMEO 2,4 JTD BY NOVITEC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: patrol Y60 sau Y61

 

Salut acum am mai deschis un nou forum vreau sa stiu de la voi care sunt avantajele si dezavantajele unul fata de celalalt :P

si aici nu vorbim de pret :p

 

mssssssssss va astept cu pareri :W

 

Ai deschis un topic :P nu un nou forum :ha: :ha: :ha: Sau daca ai deschis un nou forum :grin: da-ne si noua adresa de web si ce contine el :ha:

Eu am si Y60 si Y61..., Daca vrei o masina numai pentru off-road, iti recomand Y60 :wink: ! In rest... :h5

 

cred ca acest mesaj a lamurit tot :wink:

Patroll
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare