Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

retur


gnok

Postări Recomandate

dupa montajul injectoarelor am observat ca sistemul de retur de pe injectoare la pajero 2.5 td e praf,...ce vreau sa intreb:se poate inlocui cu ceva similar dar mai fiabil sau daca pot taia efectiv tevile care unesc injectoarele (sa las cate un capat de 1 cm la iesirea din injector si sa le inlocuiesc cu furtune),ideea e ca trebuie sa demontez iar un injector dar risc sa rup acea teava.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: retur

 

Ce te opreste sa tai tevile si sa inlocuiesti cu furtun de alimentare din acela cu camasa de panza, dar pune si coliere la ele ca sa fii sigur ca nu scapa motorina pe acolo!

Nu crez sa aiba vre un efect asupra motorului!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: retur

 

Ce te opreste sa tai tevile si sa inlocuiesti cu furtun de alimentare din acela cu camasa de panza, dar pune si coliere la ele ca sa fii sigur ca nu scapa motorina pe acolo!

Nu crez sa aiba vre un efect asupra motorului!!!

pai asta as vrea...si inainte sa fac vreo tampenie am intrebat,multam...:h5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: retur

 

Dai bataie :h5

Nu este presiune pe retur .Problema cred ca ar fi ca diametrul interior la furtunele de retur este mai mic decit diametrul exterior la tevile de retur....S-ar putea sa fie dificila montarea sau fiabilitatea solutiei.Sa nu crape la imbinare furtunele :h5

Doar daca gasesti un diametru care sa se potriveasca cu tevile de retur!

Succes :h5

Invata din experienta altora....ca pina inveti din a ta...mori.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare