GTC Auto Shop
Pagina 1 din 35 1234567811 ... UltimaUltima
Afisez rezultatele 1 la 10 din 347

Data Inscriere
    May 2007
    Varsta
    49

Implicit CE VA ENERVEAZA CEL MAI TARE LA NISSANUL DVS?????

Toti ne laudam masinile, hai sa le mai si injuram!
    Deci .......... ce va enerveaza cel mai tare la masina dvs?
    ing. Luigi PIRSU
    Tel 0724.NISSAN (0724.64.77.26)

Data Inscriere
    Nov 2007
    Varsta
    40
    Masina
    Nissan Patrol Y60.

Implicit Re: CE VA ENERVEAZA CEL MAI TARE LA NISSANUL DVS?????

OFFTOPIC

Cel mai tare la masina mea ma enerveaza ca trece aproape peste tot si ca nu prea am avut ocazia sa folosesc troliul (decat sa-i trag pe altii)!

ONTOPIC

DEZAVANTAJE:
    1. Este grea dar compenseaza prin cuplu
    2. Ambreiajul este subdimensionat asa cum dvs. domnu Luigi ati afirmat
    3. Eventualele modificari costa destul de mult in comparatie cu alte marci, si nu vb. aici de manopera
    4. Varianta lunga se misca destul de greu in teren (dar se misca, asta e important) fiind foarte greu de manevrat in ace de par pe carari de munte prin prisma gabaritului (lungime/latime)
    5. La varianta Y60 sistemul de franare nu este foarte eficient iar la Y61 exista mult prea multa electronica!

Un hibrid cu mecanica de Y60 si cu carcasa si interior de Y61 (ptr confort) ar fi fost masina ideala ptr deplasari scurte/lungi in teren/pe sosea in opinia mea ...
    consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Data Inscriere
    May 2007
    Varsta
    49

am un Y61/2004-70.000km, automatik, piele etc . Il folosesc extrem de rar, nu a vazut offroad desi e echipat corespunzator, sta in garaj cu saptamanile, de fiecare data cand plec pe undeva cu el i se desumfla cate o roata............ Asta in conditiile in care in parcare poa sa stea apoi si o luna apoi fara sa fasie aerul ............
    ing. Luigi PIRSU
    Tel 0724.NISSAN (0724.64.77.26)

Data Inscriere
    Nov 2008
    Varsta
    40
    Masina
    L200

am un terrano din 2001 , bezinar . Geamnul din dreapta spate se deschide numai cand vrea el ! primeste comanda , motorasul incerca , dar el nu vrea. Am desfacut macaraua si totul e ok , am schimbat cablul asa de moft ! De 2 saptamani merge mereu dar sigur o sa faca iar figuri , tui... mama lui !!!

terrano-ul meu se .......cracaneaza prea des
    NISSAN PATROL 4.2-BIG WHITE
    SUZUKI SAMURAI-REAL BLUE
    HYUNDAY SANTA FEE-BUSINESS

Data Inscriere
    May 2007
    Varsta
    38
    Masina
    Y60, M461x2

am un y60
    cu tot cu badylift si cu ome de +5 si 33,4...pare mic, nu stiu exact de ce, dar pare mic, daca il pun pe langa IMS il umplu de rusine
    motorul nu are acel sprint cum il are un benzinar sau cum il are motorul de navara de ex., e putiros si pe sosea si in teren, se tureaza greeeeu si daca ii dai panta cand nu are macar 1500 de ture...cade
    am si eu la aceeasi problema ca si toti ceilalti cu patroale, in anumite conditii incepe sa danseze rotile din fata, trebuie fie sa accelerez fie sa franez si sa iau volan un pic pt a se linisti
    directie beton, roti bune, rulmenti stransi, pivoti buni....nu se gaseste cauza
    mentionez ca asa face de ceva vreme si uneori nu face timp lung, apoi iara mai face una dinasta.
    franele nu sunt f eficiente, dar sunt ok, macar sunt fiabile si nu ai probleme cu ele
    cam atat imi aduc aminte
    aaa, nu am si nu gasesc AC la pret decent, am cautat la firma aia italiana (mersi luigi) dar nu am gasit nimic, nici nu sunt foarte prezenti pe net
    forumistul ce se pricepe la toate, in orice topic intervine si baga niste axiome iar cand nu are argumente trece la atacuri la persoana, amenintari, "chemari la interval", jigniri gratuite. Noa, asta e "cocalarul de forum" .

Cel mai enervant lucru la Patroale cred ca este RUGINA.....
    Unde esti tu Tepes Doamne...???

Cel mai tare ma enerveaza la Nissan-ul meu Pathfinder ca nu stiu cum sa-i reglez ralanti-ul :P

in afara de bancuri ( luigi) si subiecte off-topic ( yonutz) postarile mi se par decente.bravo voua si respect !
    dar va intreb pe voi, cei cu nissan,(sau alte marci) credeti ca daca deschidem un astfel de topic la sectiunea toyota o sa scrie cineva vreun rand?
    din cate ii cunosc eu , cred ca nu... poate doar sub tortura!
    Tel.: +40788 022 022 / +40788 033 033
    E-mail:
    To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
    ;

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

traco... esti subiectiv rau ...

,, la al meu ma enerveaza rau ca nu pot umbla cu ea decapotata .... ptr ca treb sa merg si la pescuit ....si-mi fura bagajele ....
    cumpar oblon patrol 260 la 2 usi ...!!!!

Pagina 1 din 35 1234567811 ... UltimaUltima

Discutii Similare

1. Ce ne enerveaza cel mai tare la toyota noastra!!!
    By seb560 in forum Discutii generale
    Raspunsuri: 74
    :: 14th January 2015, 09:32
  2. Ce va enerveaza cel mai tare la LADA dvs
    By cristi69 in forum Lada Niva
    Raspunsuri: 74
    :: 16th March 2014, 22:06
  3. CE VA ENERVEAZA CEL MAI TARE LA MITSUBISHI-ul DVS?????
    By locdeparcare in forum Discutii generale
    Raspunsuri: 143
    :: 14th January 2013, 00:14
  4. Nissanul da in nas
    By Petre Niteanu a.k.a. bullbar in forum Patrol Y61
    Raspunsuri: 27
    :: 17th May 2011, 00:25
  5. sa facut si bara la nissanul !!!!
    By maurizio in forum Modificari
    Raspunsuri: 6
    :: 27th September 2010, 12:34

Sprijina si tu forumul Club4x4 daca il consideri util.Multumim!