Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Care e dimensiunea maxima la anvelope pt Jimny stoc ?


Flo123123

Postări Recomandate

Vizitator soso-bum

Re: Care e dimensiunea maxima la anvelope pt Jimny stoc ?

 

mai ai un topik cu aceasi intrebare

sau poti da un search pt detalii

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Care e dimensiunea maxima la anvelope pt Jimny stoc ?

 

mai ai un topik cu aceasi intrebare

sau poti da un search pt detalii

bafta

 

Fara a intra in polemica, aici intreb altceva, vazand ca nu prea gasesc o anvelopa exact ca cea OEM

atunci am intrebat care se poate pune ''pe aproape'' si pe urma voi alege un MT sau AT.

 

Multumesc,

Florin

LJ70, ex Jimny, ex IMS M461
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator soso-bum

Re: Care e dimensiunea maxima la anvelope pt Jimny stoc ?

 

ok

dar puteai scrie in acelasi topik,are aceasi subiect

din cauza asta nu mai regasesti topikuri de actualitate pe prima pagina

poti aduce un topik despre cauciucuri in fata,si cu ocazia asta mai il si rasfoiesti

e un sfat, nu o cearta,sau polemica :h5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

Re: Care e dimensiunea maxima la anvelope pt Jimny stoc ?

 

Fara a intra in polemica, aici intreb altceva, vazand ca nu prea gasesc o anvelopa exact ca cea OEM

atunci am intrebat care se poate pune ''pe aproape'' si pe urma voi alege un MT sau AT.

 

Anvelopele OEM la Jimny sint Bridgestone Dueler 684 205/70R15 si sint H/T.

Daca vrei anvelope de tipul asta am eu un set foarte ieftin aici: viewtopic.php?f=96&t=11084

Mare atentie cu "pe aproape". Daca nu ai trecute in talon dimensiunile (asa cum e la taloanele astea noi), atunci sigur vei avea probleme la ITP (la ITP te prezinti si cu cartea de identitate si acolo sint trecute anvelopele).

Daca ai talon vechi, ala are dimenisunile trecute si orice garcea iti poate ridica talonul + amenda + vizita la RAR (sau spaga de rigoare care nu e mica, pentru ca amenda e citeva sute de lei).

 

Later edit: jentile OEM de Jimny sint late de 5.5" deci cam la limita pentru anvelopele de 205. Daca vrei sa pui mai late, probabil ca va trebui sa schimbi si jentile ca sa nu dejantezi in conditii de exploatare mai dificile (curbe luate in forta, teren accidentat, etc.)

Suzuki Jimny 1.3i 2004

 

"There is nothing wrong with the planet... people are f*cked" - George Carlin Saving the planet

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare