Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

BEREA - CUM SE BEA ?


rupere2004

Postări Recomandate

Cum s? bei bere

Te-ai uitat în pantaloni ?i ai v?zut c? ai coaie. Ce înseamn? asta pentru tine ca om ?i persoan?? P?i în primul rând înseamn? c? trebuie s? bei bere. Dac? e?ti mascul ?i nu bei bere po?i s?-?i donezi coaiele ?tiin?ei pentru c? le ?ii degeaba. Dar, cum s? bei bere? Nu to?i masculii sunt dota?i cu o sinergie testicule-creier atât de instinctiv perfect? încât s? dea pe gât alcoale cu m?iestrie. De aceea e bine c? exist? un expert ca mine, care s? le spun? cum s? bea bere celor mai pro?ti dintre voi.

Cel mai important lucru pe care trebuie s?-l ?ii minte când te-ai decis s? cumperi bere, e c? berea este la feminin. Nu ceri UN BECKS, SAU UN TUBORG. E mereu O becks, tuborg, holsten orice altceva. O . O bere, dou? beri. Feminin. Nu sugi din ceva la genul masculin. Altfel barmanul î?i d? seama c? e?ti un c?cat cu ochi de când o ceri ?i î?i scuip? în ea / o desface cu desf?c?torul pe care-l ?ine la pul?. Eu a?a a? face în locul lui.

Excep?ia este Skol. Nu ceri O Skol, c? suni ca un felator anonim. Se cere O BERE Skol. Asta dac? nu vrei s?-l fu?i pe barman.

O lu?m pe recipiente.

Berea la bidon:

Alesul unei beri la bidon ?ine de gust. Exist? doar o regul?: nu cump?ra Burg?r. Aia nu e bere.. E urina fra?ilor Micula. E Fruti Fre? în care a fermentat zah?rul. Dac? cineva vine la tine cu un bidon de Burg?r ?i te invit? s? bei din el, trebuie s? o iei ca pe o ofens? ?i s? îi fu?i un pumn în stomac.

El zice “Vrei s? bei Burg?r?” dar de fapt vrea s? zic? “Vrei s? o fut pe m?-ta în gâtlej?”, pentru c? nici un om care se respect? nu i-ar oferi unui om pe care îl respect? s? bea din asemena pi?at. E cea mai mare jignire pe care i-o po?i aduce unui b?utor de bere ?i, de obicei, e cu bun? ?tiin??.

Berea la bidon se bea în grup. De unul singur nu o bei decât dac? ai ajuns la gradul ?la de rafinament suprem la care po?i bea doi litri în 43 de minute, cam cât îi ia unei beri la bidon s? se r?sufle. Dar cum e?ti pulete încep?tor, nu o s? bei bere la bidon de unul singur. Doar în grup, a?a c? analiz?m doar aceast? posibilitate. Nu conteaz? în ce direc?ie se paseaz? berea, important este ca ea s? se men?in?. Nimeni nu st? cu sticla în mân?. Care termin? de b?ut, o d? la urm?toru’, s? nu existe timpi mor?i. Uneori mai dai de câte un imbecil care are tupeul s? ?tearg? botul sticlei cu mâneca înainte de a bea, insinuând c? mâneca lui de ghior?an slinos e mai curat? decât buzele tale ?i ale celorlal?i b?utori de bere din grup. Evident, trebuie luat? ca pe o jignire ?i animalul prost pocnit s?n?tos cu pumnul în plexul solar. Nu îi spui de ce l-ai pocnit. O s? se prind? el a doua oar? când face a?a ?i sare berea din el ca stropii din b??in? de la pumn. A?a formezi un reflex pavlovian în ??ranul cretin ?i va ?ti s? bea bere cu respect. Exist? ?i o excep?ie: Herpes.

 

Berea la cutie

Berea la cutie e bun? în deplas?ri ?i acas?, c? e u?or de c?rat. E mai greu de b?ut din ea, mai ales de la orizontal?, dar merge cu pu?in antrenament. N-ai ce s? zici în rest de berea la cutie. E berea pe care o bei în autobuz, în parc, la ora de caligrafie ?i oriunde exist? timpi mor?i pentru mâinile tale ?i trebuie s? cari ceva sub nas ca s? nu se atrofieze.

Sticl?, supozitor sau halb??

În baruri e?ti pus în fa?a urmatoarei dileme: S? bei la sticl? (0.5 L), la supozitor (0.33 L) sau la halb? (0.4 de obicei).

De notat c? hipst?rii pidosnici zic “draft” la halb?. Dac? folose?te cineva în conversa?ie cu tine cuvântul “draft” pentru a se referi la bere la halb?, r?spunsul logic este “draft s?-i zici lu’ m?-ta ?i lu’ mor?ii m?tii, lua?i-a? neamu-n ?tang? de hipst?r obosit care poart? fular ?i face lab? pe hamsterdams!”

Da. Dac? zice draft mai mult ca sigur are fular ?i ascult? hamsterdams, sau OCS, sau Voma sau orice alt jeg ce trece ca muzic? în societatea de c?cat în care suntem noi acum ?i în care oamenii f?r? gusturi î?i dau cu p?rerea în loc s? sape la canalul Dun?re-Marea Neagr? via Arad pe care am s?-l fac eu ca dictator, nu pentru importan?a lui strategic? ci mai mult ca s? existe un loc unde s? crape de munc? to?i snobii care au impresia c? Dan Puric e un om inteligent al carui p?reri conteaz?, futu-l în gur? ?i pe el de danasator cu preten?ii de intelectual.

S? ne întoarcem.

Prioritar? este berea la sticl?. În ea n-au b?gat ap? decât ?ia de la fabric?. La halb? iei doar dac? nu au la sticl? sau n-ai bani, în general pentru c? e mai chioar?, mai r?suflat? ?i mai ales c?, cu toate c? pe maneta de la dozator scrie Heineken sau Carlsberg, cel mai probabil de pe ?eav? curge urina fra?ilor Micula. La supozitor nu se ia bere decât dac? nu exist? altfel de bere. E penibil?. E bere pentru copii aia. Cine a venit cu ideea s? bage bere în sticl? de parfum merit? împu?cat în gât. Probabil o femeie, c? ?stea î?i tot bag? sticle-n pizd? ?i parc? aia de 0.5 e prea groas?, futu-le-n gur? ?i pe ele de nimfomane. Dac? n-ai ce face ?i iei la supozitor, m?car ia ?i un pai la ea. Pe bune. Dac? tot te fu?i în cur, f?-o de tot, nu numa cu capu’ pulii. Fii gay pân? la cap?t.

?ine minte, când bei din sticl?, s? nu pui tot botul pe gura sticlei ca imbecilul, mai ales la început. Trebuie s? la?i un mic spa?iu s? intre aerul când bei, dac? nu, se formeaz? pu?in vid care antreneaz? gazul din recipient, f?când berea s?-?i ejaculeze pe mân?, moment în care to?i de la mas? o s?-?i dea seama c? e?ti idiot ?i o s?-?i scuipe în ea când te duci s? te pi?i. Eu a?a a? face dac? a? sta la mas? cu tine.

 

Etichet?

Exist? o mare majoritate de oameni pro?ti care ?in sticla de baza ei. NU. Sticla se ?ine de gât, pentru c?, în caz c? vine un viteaz la tine cu aere de titan s? po?i s?-i fu?i instant o sticl? în cap. În caz de vin mai mul?i, o spargi cu curul de piciorul mesei, a?i v?zut voi în filme, n-are rost s? v? desenez. Cu?it ad-hoc. Din acela?i motiv nu se ia niciodat? mâna de pe sticla proprie de bere decât atunci când ai terminat-o ?i ai luat alta.

Mie îmi ia 18 secunde s? golesc o bere pe gât ?i înc? 0.4 secunde s? i-o sparg lu’ un figurant de muie. Cam ?sta e idealul în b?ut, padawanilor.

Corona nu e bere. Salitos nu e bere. Nu stai la mas? cu persoane de sex masculin care beau a?a ceva. Dac? un prieten vine cu a?a ceva la masa ta, îi urezi un prompt “mar? la c?cat”, îi dai un bocanc în scaun ?i te faci c? nu-l mai cuno?ti.

Ciocnitul berii se practic? la fiecare sticl? început?, cu to?i de la mas? care beau alcool. Dac? nu ajungi la ei, ridici pu?in berea ?i te ui?i la ei. În?eleg ei. Exist? iar??i o categorie de respir?tori pe gur? care ciocnesc berile complex, cu un cod secret. Sus, jos, in gur? în cur. Era dr?gu? când beam bere în clasa a 6-a, dar dac? ai deja p?r la pul? ?i vrei sa faci artificii cu ciocnitul berii, e?ti penibil ?i gay. P?streaz? mi?c?rile secrete pentru clubul t?u de citit “codul lui DaVinci” ?i f?cut lab?-n cerc.

Iar??i, din punct de vedere psihologic, ce face omu cu sticla este foarte relevant. Dac? te joci cu ea în mân? înseamn? c? ori cineva de la mas? te enerveaz?, ori stai la mas? cu o gagic? pe care vrei s? o fu?i. Dac? coje?ti hârtiile de pe sticl?, înseamn? c? ori cineva de la mas? te plictise?te crunt, ori e o gagic? la mas? pe care vrei s? o fu?i.

P.S. Gagicile, nu v? uda?i degeaba. De obicei cojesc eticheta c? m? plictisi?i, nu c? v-a? fute.

Dumnezeu sigur iubeste prostii. Altfel nu ar fi creat atat de multi.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: BEREA - CUM SE BEA ?

 

Si acum hai sa recunoastem in cor : Cati dintre voi nu ati baut in viata voastra macar 1 data Salitos , Corona sau...BURGER ?? :ha: :P :ha: :x

 

PS : EU AM BEUT DIN TOATE :banana

 

Eu nu am baut niciodata niciuna din aceste beri! :h5

Nissan Patrol Y60 2.8, 1989

Suzuki Samurai 1.3i, 1994

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: BEREA - CUM SE BEA ?

 

Si acum hai sa recunoastem in cor : Cati dintre voi nu ati baut in viata voastra macar 1 data Salitos , Corona sau...BURGER ?? :ha: :P :ha: :x

 

PS : EU AM BEUT DIN TOATE :banana

 

Eu nu am baut niciodata niciuna din aceste beri! :h5

probleme cu rinichii,religia sau.......sotia??????

Hyundai Galloper 2500 Intercooler SWB

Soricar 4x4 LWB ''Lache"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: BEREA - CUM SE BEA ?

 

Si acum hai sa recunoastem in cor : Cati dintre voi nu ati baut in viata voastra macar 1 data Salitos , Corona sau...BURGER ?? :ha: :P :ha: :x

 

PS : EU AM BEUT DIN TOATE :banana

 

Eu nu am baut niciodata niciuna din aceste beri! :h5

 

 

 

 

 

nu, tu le-ai mancat ? :ha: :ha: :ha:

Suzuki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

Re: BEREA - CUM SE BEA ?

 

Dar putin cam inexacta deoarece berea nu se bea dupa mine,... Se mananca!!!! :h5 :happy

 

Cica o bere ar echivala la calorii cu 2 oo , deci daca bei 5 corona / 5 salitos / 2 Burger (la 2,5 L :grin: cu pret de 2 L ) deja poti spune ca ai mancat 1/3 de cofrag de oo. Mare grija sa nu vi se aplece slp

 

Va dorim pofta buna :x :h5

~ Silence is a gift ~

~ Learn to value its essence ~

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: BEREA - CUM SE BEA ?

 

:ha: :ha: :happy super

Deschide ochii. Gandeste!

aro 244, 2.5 TDI, 101 CP, 250Nm, culoare gri lucios dar e mata, tamburi vopsiti in albastru peste

fiat 1300, 1.3 72 CP an 1965, culoare crem cu putina rugina la o aripa, etrieri vopsiti in alb turbat

fulgerika...(lastun 500), modificare in masina de curse

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...
  • 2 luni mai târziu...

Re: BEREA - CUM SE BEA ?

 

:br:g

Dupa parerea mea,cea mai buna bere este aia de care o fi ,vara,brumata si sa iti fie sete rau de tot,atunci nu te mai uiti la eticheta,ca e la halba,la sticla,la cutie sau la pet,si la marca.

Da,e buna vara,acum un vin bun bate la cur toate bericioaicele:x

bau bau
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 luni mai târziu...

Re: BEREA - CUM SE BEA ?

 

Regula corecta e de fapt asa: O bere nu-i o bere, doua beri... juma' de bere. Trei beri e o bere! Rog colegul SuziMM sa-si revizuiasca atitudinea si sa isi faca temele, ca berea e un lucru serios :grin: Ce naiba? Ori suntem golani, ori bem apa plata cu lamaie!

Samurai incepator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare