Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Zincare, cromare , nichelara, galvanizare


Unimog

Postări Recomandate

Suntem o armata de oameni din toata tara sa facem o baza de date cu unde ce se poate face fara tenta de reclama.

Concret: Caut atelier de zincare sau galvaniazre

 

Vreau sa desfac patrolul in iarna complet si sasiul respectiv alte elemente sa galvanizez sau zincare. Prea mult am taiat si sudat la ea sa scap cu o simpla vopsire

0747967945

kiss.zoltan@offroadmania.ro

Nebun de masini , off-road, natura, noroi, putere, aer proaspat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Zincare, cromare , nichelara, galvanizare

 

Dintre cele 2 variante de acoperire cu zinc eu as alege zincarea la cald care creeaza mai multe straturi oferind ,pentru agricultura de ex ,o garantie de 50 de ani spre deosebire de galvanizare care este net inferioara.

Atelier de zincare este la Fagaras in fosta intreprindere UPRUC,pretul este undeva la 16000-18000 lei/kg.Daca vrei asigra ei transportul.Nu am la indemana nr de telefon dac vrei ma pot interesa.Firma se numeste Berg Banat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Zincare, cromare , nichelara, galvanizare

 

Dintre cele 2 variante de acoperire cu zinc eu as alege zincarea la cald care creeaza mai multe straturi oferind ,pentru agricultura de ex ,o garantie de 50 de ani spre deosebire de galvanizare care este net inferioara.

Atelier de zincare este la Fagaras in fosta intreprindere UPRUC,pretul este undeva la 16000-18000 lei/kg.Daca vrei asigra ei transportul.Nu am la indemana nr de telefon dac vrei ma pot interesa.Firma se numeste Berg Banat.

 

 

Chiar ma interseaza , te rog nr. de tel sau adresa Fagarasul este aproape :x

0747967945

kiss.zoltan@offroadmania.ro

Nebun de masini , off-road, natura, noroi, putere, aer proaspat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Zincare, cromare , nichelara, galvanizare

 

0730085752-Sergiu Croitoru-este baiatul care se ocupa si cu ridicarea pieselor de la clienti,cam odata pe saptamana are drum la Brasov pentru ridicare si livrare piese.Instalatia de la Fagaras a fost deschisa de curand.Cand lucram cu ei duceau piesele la Timisoara,de aceea nu mai stiu exact ce tarife au.

Traseu-la cca 1 Km de intrarea in Fagaras pe stg e o benzinarie.Inainte de benzinarie se face un drm la stanga.Pe acest drum dupa cca 1,5 Km se face la dreapta pentru a trece linia ferata pe o pasarela .La coborare se merge drept ,dupa 200 m este intrarea in fostul UPRUC.Daca te pot ajuta cu ceva Tarog Catalin 0722599243

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Zincare, cromare , nichelara, galvanizare

 

Un maestru in galvanizare / cromare / nichelare se afla in comuna Pantelimon , judetul Ilfov...familia BRATU...telefon:0745.686.256

 

este tipul ce reconditioneaza si cromeaza toate masinile de epoca din OLD TIMER.ro

In viata este bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

OMUL DE ONOARE DOAR O VORBA ARE.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Zincare, cromare , nichelara, galvanizare

 

Am mers si eu cu nea George Pantelimon in Pantelimon :ha: si am vazut ca fac treaba buna cei recomandati de BABONE, la preturi cat de cat rezon..., intre timp am un pont cu preturi mai mici decat cei din Pantelimon, ramane sa revin cu detalii cand intru in posesia lor :grin:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Zincare, cromare , nichelara, galvanizare

 

daca reusesti pune si poze, inainte si dupa operatia de cromare....te rugam frumos

In viata este bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

OMUL DE ONOARE DOAR O VORBA ARE.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Zincare, cromare , nichelara, galvanizare

 

Buna seara!

In sfarsit am gasit :ypu ceva ce cautam de mult!.

Este multa lume interesata de aceste procedee anticorozive,si,daca tot ati deschis vorba, va rugam sa puneti niste poze si adrese utile.

Multumim anticipat! :hi

bau bau
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Zincare, cromare , nichelara, galvanizare

 

la sibiu chiar dupa coborarea de la restaurantul neppendorf catre centru in primul giratoriu faceti dreapta dupa 20 metri intrare ppe stanga . galvanizeaza cromeaza si alte tratamente pentru piese medii ca dimensiune. nu lucreaza scump.alte detalii nu siu deocamdata. :h5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Zincare, cromare , nichelara, galvanizare

 

In Bucuresti in Militari la COMOTI vis a vis de autogara Militari..

 

Relian isi zincheaza acolo peridocurile si toate remorcile deci sasiuri si piese mari ...la greu!!!!

 

Sper sa nu fie sters si postul asta!!!!! Poate fi de folos tuturor Domnule Admin:grin:

Te mananca din ce in ce mai tare ... Doresti scarpinare? Hai, ca e la oferta! Nu cred ca am sters vreodata vreun post prin sectiunile tehnice. In schimb chat, aberatii si alte urari sunt specialiatatea mea! Sa mai zici tu ca avem noi cu voi ceva ...

Yonutz

Editat de Yonutz

Nissan y160,Terrano II -04,Toyota Rav 4 D-CAT

Dodge Ram 1500 -04

 

Traic BOOM Fighter 2000cmc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Zincare, cromare , nichelara, galvanizare

 

Imi poate spune cineva cu aproximatie cam cit ar costa demontarea si remontarea sasiului de pe o masina 4x4? Sincer ma gindesc la cita munca este si daca n-ai atelier acasa trebuie sa platesti pe altii. Intreb ca ma tenteaza o zincare la sasiu si alte maruntisuri.

'89 Terrano 3.0L V6 VG30I
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare