Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

In sfarsit eforturile noastre incep sa aiba si roade.


Max

Postări Recomandate

In Maramures s-a decis infiintarea

 

ASOCIATIEI SALVATORILOR MONTANI din MARAMURES.

 

Parteneri in aceasta asociatie sunt:

 

- Consiliul Judetean

- Serviciul Public Salvamont Maramures

- Inspectoratul pentru Situatii de Urgenta Maramures

- Jandarmeria

- Politia

- Fundatia EMA

- Club4x4 Baia Mare

- Un club de ATV

- O firma de detectivi particulari

- A-Car

(sper ca nu am uitat pe nimeni)

 

Scopul acestei asociatii:

Actionarea coordonata si eficienta in cazul unor accidente, persoane pierdute, incendii de padure, inundatii sau alte calamitati precum si patrulare pe traseele montane din Maramures

S-au stabilit zonele de interes si traseele aproximative din aceste zone.

Participarea noastra este bineinteles voluntara dar este exact ce am gandit eu de cativa ani si anume sa gasim o forma de colaborare oficiala cu autoritatiile, colaborare care sa ne asigura accesul in trasee.

 

In felul acesta membri Club4x4 vor avea acces permanent si oficial pe traseele montane bineinteles cu conditia respectarii normelor de protectie a mediului.

 

Eu consider acest lucru ca si una dintre cele mai mari realizari ale noastre.

Editat de Max
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: In sfarsit eforturile noastre incep sa aiba si roade.

 

Felicitari! :1 Aceasta trebuie sa fie imaginea reala a off-road-ului :bravo :cl

Invata din experienta altora....ca pina inveti din a ta...mori.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: In sfarsit eforturile noastre incep sa aiba si roade.

 

ASOCIATIEI SALVATORILOR "MONTANTI" din MARAMURES.... cred ca ai vrut sa scrii MONTANI....

 

Bravo si felicitari, asta da realizare.... banuiesc ca au "contribuit" si evenimentele dein ultimile luni d prin judet, de au reusit sa se miste autoritatile intr-un sens constructiv.

 

Felicitari.

Jeep Wrangler YJ - 1989 - 2.5" Lift

Jeep Wrangler TJ - Sahara Limited Edition 2001 - 4" Lift

Jeep Wrangler TJ - Rubicon Express - Custom Made 1997 - 6" Lift

 

 

http://www.ClubJeepRomania.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: In sfarsit eforturile noastre incep sa aiba si roade.

 

ASOCIATIEI SALVATORILOR "MONTANTI" din MARAMURES.... cred ca ai vrut sa scrii MONTANI....

 

Bravo si felicitari, asta da realizare.... banuiesc ca au "contribuit" si evenimentele dein ultimile luni d prin judet, de au reusit sa se miste autoritatile intr-un sens constructiv.

 

Felicitari.

 

 

Am corectat, multumesc.

 

Noi am avut totdeauna relatii bune cu autoritatile. Problema era de a gasi o formula pentru a coordona eficient actiunile intreprinse in comun.

Salvamontul, ISU, pompieri, jandarmi etc si-au dat seama ca sunt situatii unde ar actiona mai usor daca ar avea la dispozitie masini 4x4 echipate corespunzator.

 

Vom avea un sistem de comunicatie comun pentru a putea comunica cat mai rapid si eficient.

Daca cineva va suna la 112, in functie de situatie, va fi alertata si aceasta Asociatie care la randul ei, stabileste care din parteneri sunt necesari in respectiva actiune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: In sfarsit eforturile noastre incep sa aiba si roade.

 

Clubul 4x4 Baia Mare are personalitate Juridica ?

 

 

Bineinteles. Este unul din putinele cluburi din tara care au si Cod De Identitate Sportiva CIS obtinut de la Ministerul Tineretului si Sportului cat si Cod de Identitate Fiscala CIF obtinut de la Ministerul de Finante.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: In sfarsit eforturile noastre incep sa aiba si roade.

 

Ok, super.

Noi in calitate de utilizatori inscrisi pe site-ul clubului suntem considerati membri de drept si ai acestui club 4x4 Baia Mare, sau trebuie sa facem alte demersuri pentru asta? Clubul ce statut are asociatie sau fudatie ?

LC 120 AT TEMS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: In sfarsit eforturile noastre incep sa aiba si roade.

 

:1 :cl

 

Sincere felicitari si doresc sa fie la inaltime ajutorul primit de catre autoritati din partea clubului. :wink:

Sorin Priboi, aproape pieton ....

________________________________________________________________________________________________________

Daca stii sa vezi ceva bun in fiecare om, aproape toti vor sfarsi prin a vedea ceva bun si in tine. -Ben Carson

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: In sfarsit eforturile noastre incep sa aiba si roade.

 

Ok, super.

Noi in calitate de utilizatori inscrisi pe site-ul clubului suntem considerati membri de drept si ai acestui club 4x4 Baia Mare, sau trebuie sa facem alte demersuri pentru asta? Clubul ce statut are asociatie sau fudatie ?

 

In nici un caz.

Membri forumului nu sunt totuna cu membri Clubului. Apartenenta la un club implica si anumite responsabilitati pe care un simplu membru al unui forum nu le indeplineste doar prin simplul fapt ca s-a inscris pe acest forum.

 

Membri clubului sunt aceia care sunt inscrisi oficial ca membri in club, au semnat un angajament in acest sens, cunosc si respecta statutul clubului, participa in mod constant la actiunile clubului (competiti, actiuni umanitare, actiuni ecologice, etc...).

 

Clubul4x4 are , deocamdata, statut de asociatie sportiva. In curand vor iesi si actele clubului sportiv si atunci totul va fi tranferat pe Club.

Fundatiile nu au cum sa aiba Cod de Identitate Sportiva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: In sfarsit eforturile noastre incep sa aiba si roade.

 

@MAX,

Multumesc frumos pentru lamuriri.

Interesul meu este vis-a-vis de ( Actionarea coordonata si eficienta in cazul unor accidente, persoane pierdute, incendii de padure, inundatii sau alte calamitati ) si doream sa stiu in ce masura suntem implicati si/sau ne putem implica ca membrii ai forumului, ca membrii ai comunitatii 4x4 .

Probabil sunt mult mai multe de discutat si nu este locul pe topicul acesta.

 

Felicitari pentru realizare, cu atat mai remarcabila prin latura ei altruista !

 

:rsp :cl

LC 120 AT TEMS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: In sfarsit eforturile noastre incep sa aiba si roade.

 

La mai multe reusite Max! :bravo Foarte utila acea "asociere" si cand rezultatele vor aparea datorita curentului 4x4 oamenii ne vor privi cu mai putina ura!

 

Pe de alta parte avem si noi un proiect in "stand-by" ...momentan! Toate actele sunt gata, asteptam sa gasim formula castigatoare! :grin:

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: In sfarsit eforturile noastre incep sa aiba si roade.

 

Buna treaba! Si noi la Sibiu speram sa ne iasa actele clubului intr-o saptamana-doua, si vom incerca un parteneriat asemanator. Poate ne inveti un pic din tainele comunicarii cu autoritatile...

 

BRAVO!

T O Y O T A

OFFROAD CLUB SIBIU

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: In sfarsit eforturile noastre incep sa aiba si roade.

 

toata stima mea pt asemenea initiative.

Atunci cand se si concretizeaza, inseamna mult. Ma bucur pt voi, va doresc mult succes.

... undeva, candva, altundeva...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: In sfarsit eforturile noastre incep sa aiba si roade.

 

@MAX,

Multumesc frumos pentru lamuriri.

Interesul meu este vis-a-vis de ( Actionarea coordonata si eficienta in cazul unor accidente, persoane pierdute, incendii de padure, inundatii sau alte calamitati ) si doream sa stiu in ce masura suntem implicati si/sau ne putem implica ca membrii ai forumului, ca membrii ai comunitatii 4x4 .

Probabil sunt mult mai multe de discutat si nu este locul pe topicul acesta.

 

Felicitari pentru realizare, cu atat mai remarcabila prin latura ei altruista !

 

:rsp :cl

 

Pasul urmator ar fi ca sa se face asemenea asociatii si in alte judete.

O sa va tin la curent cu detalii despre acest parteneriat si modul de actiune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: In sfarsit eforturile noastre incep sa aiba si roade.

 

Felicitari pentru idee si hotararea de a o pune in practica!

Vin si eu cu rugamintea de a ne trimite in fotocopie "dosarul" acestei asociatii. Fiind creat acest precedent, cu siguranta vom reusi si noi sa facem asta in judetele noastre!

Inca odata, felicitari!

Mmmmm... NISSAN!

 

"Nu este nicio rusine sa te nasti prost. Rusine e sa mori prost." Marin Sorescu

 

- Off Road Club Sibiu -

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare