Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

LUAZ..o masina despre care nu vorbeste nimeni


bratu romeo

Postări Recomandate

Re: LUAZ..o masina despre care nu vorbeste nimeni

 

pe asfalt nu stiu, pe coclau a mea ia undeva la 30l/100km,

 

probabil este dereglata.Am si eu un Luaz si consuma undeva in jur de 15 ( pe aratura )

7.thumb.jpg.dc54c601b1efa0712f15c704c079b017.jpg

5.thumb.jpg.10da7eb1bc9eeaada4dde9f866c69c56.jpg

DSCF2572.thumb.jpg.58e399fc6298ab8422f28af80191e557.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...
  • Răspunsuri 95
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

  • 2 săptămâni mai târziu...
  • 1 an mai târziu...
  • 3 săptămâni mai târziu...

Re: LUAZ..o masina despre care nu vorbeste nimeni

 

Scuze de offtopic, frumoasa plaja aia, de-abia anul asta am descoperit-o, si când te gândești ca este la 100km de mine. Mai este una, la 10km distanta, din păcate plătești 6 leva parcarea și 6 leva de persoana, copii mici gratis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: LUAZ..o masina despre care nu vorbeste nimeni

 

Am citit topicul de la inceput. Foarte interesante si fascinante discutile despre tancuri si ce este legat de WWII. Chiar mi-ar placea sa deschida cineva un topic legat de subiect,sa mai aflu si eu lucruri interesante de la oameni pasionati.

Cat despre masina asta,este o vorba in popor: "despre morti numai de bine".

Fara a jigni posesorii acestei marci, cred ca se aplica zicala legata de copii: "cine are sa si-i creasca, cine nu, sa nu-si doreasca"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: LUAZ..o masina despre care nu vorbeste nimeni

 

Scuze de offtopic, frumoasa plaja aia, de-abia anul asta am descoperit-o, si când te gândești ca este la 100km de mine. Mai este una, la 10km distanta, din păcate plătești 6 leva parcarea și 6 leva de persoana, copii mici gratis.

 

Da-ne si noua pontul :)

Dacia Duster 4x4

Daihatsu Feroza ''Facocerul gurmand'' 1.6 16V.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: LUAZ..o masina despre care nu vorbeste nimeni

 

Vorbim de plaja din poze sau cea cu plata, dacă este vorba de aceasta din urma, se merge către Balgarevo și când se ajunge intr-o mica piateta unde se vând fructe și legume acolo exista indicator la stânga către Sveti Nicola, cam 8km si de acolo se face dreapta către stațiunea Rusalka, acolo se intra cu 6 leva mașina și mai apoi exista 2 opțiuni, plaja din stânga care este Free, mai sălbatică, stânci în apa, snorkeling sau plajile din dreapta care sunt cu plata, dacă mergeți pe drumul cu piatra cubica ajungeți la o plaja cu barulet, unde te simți cam ca în Grecia, apa super curata, nu sunt valuri, șezlonguri Free, umbreluțele la fel. Eventual dați un search cu Google maps sau earth. Scuze de offtopic, pentru alte detalii ne auzim pe pm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: LUAZ..o masina despre care nu vorbeste nimeni

 

Am citit topicul de la inceput. Foarte interesante si fascinante discutile despre tancuri si ce este legat de WWII. Chiar mi-ar placea sa deschida cineva un topic legat de subiect,sa mai aflu si eu lucruri interesante de la oameni pasionati.

Cat despre masina asta,este o vorba in popor: "despre morti numai de bine".

Fara a jigni posesorii acestei marci, cred ca se aplica zicala legata de copii: "cine are sa si-i creasca, cine nu, sa nu-si doreasca"

 

Nu credeam ca dupa aproape 7 ani aceste thread mai este activ.

Posesorii de Luaz chiar ar trebui sa se simta jigniti daca cei care au freelander fac glume la adresa lor :wink:

Land ROver Freelander 2002 Td4 2,0
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: LUAZ..o masina despre care nu vorbeste nimeni

 

Nu credeam ca dupa aproape 7 ani aceste thread mai este activ.

Posesorii de Luaz chiar ar trebui sa se simta jigniti daca cei care au freelander fac glume la adresa lor :wink:

 

Detaliaza un pic daca esti dragut,ca n-am prea inteles ce-ai vrut sa spui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: LUAZ..o masina despre care nu vorbeste nimeni

 

1. Eu am deschis aceasta discutie dupa cateva experiente cu Luaz

2. Pe unde trece un Luaz in stare buna nu va trece niciodata un Freelander

 

Multumesc pentru lamurire,doar ca eu n-am pretins niciodata ca Freelanderul este mai bun sau mai slab in teren in comparatie cu Luaz-ul,ca nu ma intereseaza aspectul ci m-am referit strict la masina in cauza,avand in vedere ca am si eu o rusoaica in ograda,care nu este cu mult diferita.:wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: LUAZ..o masina despre care nu vorbeste nimeni

 

1. Eu am deschis aceasta discutie dupa cateva experiente cu Luaz

2. Pe unde trece un Luaz in stare buna nu va trece niciodata un Freelander

 

Nu stiu daca stii dar guvernul romaniei a initiat un nou program social gen prima casa in ceea ce priveste aceasta masina. Adicatelea fiecare roman, in virtutea liberei circulatii a cetatenilor europeni prin mue (marea uniune europeana, nu va ganditi la prostii) va putea beneficia de programul primul frilander (si ultimul). Ulterior dupa cateva ipotetice luni de utilizare pe viitoarele autostrazi cu 10 benzi pe sens, dar pline de gropi si prin parcarile supraaglomerate, aceasta minunata masina englezeasca cu inima germana (fakin inglish und grosser snellgut) va putea fi folosita in programul rabla ca avans in achizitia unui bilet de autobuz.

 

Morala:

Cum e sa vrei sa tai lemne si sa constati ca nu ai cu ce pentru ca tocmai ai ingropat securea razboiului?

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare