Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Locuri montaj statie in masina


aztec

Postări Recomandate

Re: Unde ati montat CB-ul?

 

si eu am cautat inainte sa deschid discutia asta :wink:

Sunt roman si ca roman ma socot buricul pamantului.Ca daca n-as fi roman n-as fi nimic.Nu ma pot imagina francez, englez,german,adica nu pot extrapola substanta spiritului meu la alt neam.Sunt roman prin vocatie,ca altfel nu pot sa ies.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Unde ati montat CB-ul?

 

Eu am achizitionat un Yosan cu comenzile pe microfon. Statia e sub scaunul din dreapta si antena e montata permanent in spate. Am linga bord o mica mufa gen de telefon in care mufez microfonul. E avantajos sistemul deoarece nu am garaj si e usor de transportat in casa.

 

yosan.jpg.62695664c1cbd2c3b7e6f12d40c07c86.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

Re: Locuri montaj statie in masina

 

Una din cele mai faine variante actuale mi se pare President Willam ASC

http://president-electronics.ro/statii-radio-cb/william-asc/

 

Chiar ca e faina.Are cineva de pe forum,ar fi interesant de aflat cum se comporta?

Life's Too Short To Drive Boring Cars
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Locuri montaj statie in masina

 

Eu doar m-am jucat putin cu 2 bucati pe care le-am vandut. Mi-au placut mult.

Pana in primavara imi pun si eu una pe Jeep si va tin la curent.

"Sunt mai multi cei care capituleaza, decit cei care esueaza." Henry Ford
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Locuri montaj statie in masina

 

Pretul este de 1116Lei pe site-ul pe care l-a postat atar. Trebuie sa iti faci un cont ca sa vezi pretul. Un pic cam piperat,dar cred ca merita.

2051837079_IMAG0809(Large).thumb.jpg.7f7c5ad8cf24ce53874cf9e18b8ebf0b.jpg

 

Asa am montat statia in Mitsubishi (sub radio).

Mitsubishi Pajero SWB 1993 2.8

Do not go where the path may lead , go instead where there is no path and leave a trail

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Locuri montaj statie in masina

 

Va rog ramaneti on-topic, respectiv la exemplificari privind locatia in care se poate o statie CB intr-o masina !!!

Topicuri cu pareri despre diverse statii sunt altele......

 

Va multumesc pentru intelegere !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Nou posesor de Patrol

 

De ceva vreme ma batea gandul sa mut statia CB. Era pozitionata un pic cam aiurea, deasupra manetei de la cutia de transfer, obturand total butonul Diff Lock. Am studiat cateva variante de statie + suport dedicat 1-DIN, in cele din urma mi-am adaptat un suport de prindere....cam asa arata.

 

statie.jpg.3c2375c243459d59622e2ee771cc6f6f.jpg

 

Nu arata el ca din fabrica, dar avand in vedere ca si costurile au fost 0, zic eu ca a iesit OK.

NADS Fitted

Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Locuri montaj statie in masina

 

Am rugamintea la colegii care au montat statiile in locurile gasite libere in bordul masinii si le folosesc acolo de ceva timp,sa ne precizeze daca au constatat probleme in timp legate de functionarea lor: exista pareri conform carora odate montate in bord,statiile vor suferi din pricina faptului ca nu au parte de o aerisire normala,acest lucru ducand la supraincalzirea si chiar arderea lor.

Life's Too Short To Drive Boring Cars
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Locuri montaj statie in masina

 

Inainte era pusa deasupra manetei de la cutia de transfer Subscriu la rugaminea colegului @Nomad....

 

PS>(nu stiu de ce mi-a luat 2 postari...)

Editat de Big.Ursu

NADS Fitted

Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...
  • 1 lună mai târziu...

Re: Locuri montaj statie in masina

 

Statie Intek M100 plus pe un Terrano 2 model mai vechi .

Alimentare "pe direct" din spatele brichetei.

SAM_1342.thumb.JPG.6e3ea092014b0ee4036027869f410e45.JPG

SAM_1340.thumb.jpg.a7fd527fdab08c031b476a2ff7ccbd94.jpg

Azi refuzi sa participi la viata publica.

Maine vei ajunge sa fi condus de inferiorii tai !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Locuri montaj statie in masina

 

Salutare am si eu o intrebare.As vrea sa prind din cand in cand statia ML 42 cu un magnet adica sa lipesc magnetul ala undeva iar statia care are o clema metalica sa o lipesc de magnet.Ar deranja magnetul statia cumva?

Dacia Duster 4x4

Daihatsu Feroza ''Facocerul gurmand'' 1.6 16V.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Locuri montaj statie in masina

 

Salutare am si eu o intrebare.As vrea sa prind din cand in cand statia ML 42 cu un magnet adica sa lipesc magnetul ala undeva iar statia care are o clema metalica sa o lipesc de magnet.Ar deranja magnetul statia cumva?

Nu sunt electronist, insa (din cata fizica mai stiu eu) prezenta unui camp magnetic permanent (magnetul in cauza) in imediata vecinatate a unui echipament radio (adica statia) nu este in regula (ar deranja statia destul de rau, probabil).

“E mult mai usoara dezintegrarea unui atom decat a unei prejudecati” - Albert Einstein
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Locuri montaj statie in masina

 

eu folosesc asa ceva: http://www.clubopel.com:8080/uploads/2011-04/13915_s2qmhnhcp.jpg

 

prins de gura de ventilatie, si pe marginea ei infig Alan42-ul :h5 are loc si doza de "racoritoare"

"Explore.Dream.Discover."-Mark Twain

cele mai bune lucruri din viata mea: http://picasaweb.google.com/olivia.iris.stoian :n1

"my precioussssss" :jp1: http://picasaweb.google.com/stoian.l.m :bannana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Locuri montaj statie in masina

 

Hmmm langa oglinda, peste oglinda nu, nu , nu imi place sa am nimic acolo care sa se balangane nici macar un b radulet din ala mirositor.O sa folosesc metoda lui Liviu cu suportul de pahare.Multam.

Dacia Duster 4x4

Daihatsu Feroza ''Facocerul gurmand'' 1.6 16V.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Locuri montaj statie in masina

 

Eu am pus-o pe bord la Y60 (lipita cu dubluadeziv ca sa nu gauresc bordul :wink:). Nu e în cîmpul vizual si nu deranjaeaza daca te tii de "volanul prostului":grin:. Mai am o statie mica, care ar încapea în compartimentul scrumierei (unde e acum termometrul) sau în compartimentul de sub radio (unde îmi tin manusile de drum lung si Labelo-ul :wink:), dar e mult de lucru cu montatul, e nevoie de un difuzor exterior (caruia îi trebuie si lui un loc) si statia nu are display luminat (mare dezavantaj).

 

DSCN0684.JPG.46ad38a70172134ca724dd9a55def928.JPG DSCN0685.JPG.28f312047da7dc373248bf0a70b8237e.JPG DSCN0686.JPG.41a967596064674144279a61eb9c0936.JPG DSCN0687.JPG.645313918d88c57c1dccb0c724a8fa38.JPG DSCN0688.JPG.fdf802364b7064222358535ec66d6df1.JPG

Editat de Patrolator

Unde-i un PATROL, acolo-i un drum...

http://www.youtube.com/watch?v=zkXzSVPkucQ

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Re: Locuri montaj statie in masina

 

Am montat azi statia in bordul de la RRC, intr-o gura de ventilatie falsa (nu era conectata la aeroterma).

Mai trebuie un pic customizat ca sa fie mai estetic si e gata.

 

1623112583_09052013789(Copy).thumb.jpg.1b68c8290dde412f50da183bfbdfd792.jpg

 

S-auzim de bine

  • Like 1

:cl 4x4 fun for all :h5

RR Classic 1986 - 200Tdi

www.lroc.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...
  • 11 luni mai târziu...
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare