Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Preturi patrol(Germania)


cristi3611

Postări Recomandate

Re: Preturi patrol(Germania)

 

De obicei nu trebuie sa ai incredere la anunturile private.Cele de parc auto sunt mai de incredere.Eu mi-am cumparat o masina de pe mobile.de,adica ma duceam in Germania la net cafe,cautam masini si ma duceam in parc sa le vad.

Nu mai semnez.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Preturi patrol(Germania)

 

Eu mi-am cumparat multe masini de pe mobile, dar NU de la particulari. Si nu eram in germania, ci acasa. In principiu, trebuie sa iei in considerare urmatoarele: sa fie parc auto, proprietarul sa fie neamt (pe cat posibil), carte de service, si daca poti verifica seria de sasiu.

 

Si de obicei plateam 100 eur rezervarea ei 7 zile, timp in care ajungeam acolo. Bine-nteles ca sunam si ceream detalii despre masina. :h5

"Do nothing, be nothing, say nothing ...and you will avoid criticism"

Disco 2, TD5 HSE, 02

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Preturi patrol(Germania)

 

Eu mi-am cumparat multe masini de pe mobile, dar NU de la particulari. Si nu eram in germania, ci acasa. In principiu, trebuie sa iei in considerare urmatoarele: sa fie parc auto, proprietarul sa fie neamt (pe cat posibil), carte de service, si daca poti verifica seria de sasiu.

 

Si de obicei plateam 100 eur rezervarea ei 7 zile, timp in care ajungeam acolo. Bine-nteles ca sunam si ceream detalii despre masina. :h5

 

:h5

 

Mai ales sa fie neamt,mi-a dat o masina buna si mi-a lasat la pret si 1000e.

Nu mai semnez.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Preturi patrol(Germania)

 

ma eu atat iti spun

mi-am adus personal suzuki din Jermanica, dar am pe cineva acolo si m-a ajutat, in sensul ca am avut de ales intre doua masini ( dotari , an, pret, prezentare generala ). cand am ajuns in primul parc am cerut o patura si m-am bagat sub ea (sub masina ) , am constatat ca lichidul de frana era peste tot numai in la locul lui nu, uleiul... o fi fost , dar era si la mine in palma. al doilea parc am gasit neagra din imagine. foarte multumit de ea pana acum. deci vreau sa iti spun ca si acolo sunt (alte nationalitati ) care vand orice numai sa iasa bani.

parerea mea e ca ai nevoie de putin ajutor.

si daca e patrol .... cu tot cu troliu..... 2500 ? inca nu l-ai cumparat ?

:grin:

si Patrol, dar inca nu pe deplin functional :grin:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Preturi patrol(Germania)

 

Ce parere aveti ? De ce credeti ca in germania patroalele au un pret mic in jur de 2500-3000 euro ?

Uitati si un ex:

Asta e la vrajeala sau sunt adevarate anunturile? Si-a cumparat cineva masina de pe mobile.de?

Da mätälicä de ce ai crede ca ar trebui sa fie mai scumpä?Ce sä facä neamtu cu asa o masinä te as intreba eu, tinänd cont cä sänt cu picioarele pe pämänt?Tine cont de impozit, care ar putea fi in caz de NON Euro pänä la 37,58€ pe suta de cubic centimetri inceputä!!!!!

Sä meargä la servici cu ea, cu geamu deschis si cu cotul scos pe geam sä vadä Fräsinica ce masinä are?Poate sä meargä si cu un polo si pläteste doar 5e pe suta de ccm .

Personal eu cumpär DOAR de la privat, fiind aici, dar DOAR dacä imi place mutra lui.Dacä da, incep sa ma uit si la masina.Multe gunoaie de oameni si pe aici toate natiile flämände, inclusiv idioti de nemti.Da am filtrele bune, si niciodatä NIMIC n u se pläteste dinainte!!!

Caut oameni cu interese comune, morale.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Preturi patrol(Germania)

 

ce dai gratis??? :app

 

 

viewtopic.php?f=28&t=11909

11.000 euro la tine inseamna gratis.Revino pe pamant.Nu multi au bani tai sa spuna bai 11.000=0. 11.000 de euro pentru mine inseamna ceva bani si nu imi permit sa ii arunc pe o masina sh chiar daca o fi ea in stare perfecta indiferent de marca bmw audi nisan etc .3000 de euro mai merge o suma undeva la mijloc nici scumopa dar nici ieftina o suma ok pe o masina bunicica.

Grea româna bat-o vina
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Preturi patrol(Germania)

 

Omul a facut lista accesoriilor montate pe masina, iar suma valorilor acestora e chiar pretul de vanzare. Cum ar veni, masina in sine e gratis. :wink:

 

 

Corect! de aia n-am mai comentat.... dar in acelasi timp, si Cristi are dreptate... 11,000 oiro sunt bani chiar daca n-ar fi criza :h5

"Do nothing, be nothing, say nothing ...and you will avoid criticism"

Disco 2, TD5 HSE, 02

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare