GTC Auto Shop
Pagina 8 din 9 PrimulPrimul 123456789 UltimaUltima
Afisez rezultatele 71 la 80 din 84

Data Inscriere
    Jan 2017
    Varsta
    33
    Masina
    2000 Land Rover Freelander 2.0di

Implicit Re: Probleme trapa electrica Freelander

Am cumparat o trapa second care trebuie sa ajunga maine. Piesa care o am rupta nu se gaseste in kitul respectiv (sau cel putin asa am concluzionat din informatiile de pana acum).

Data Inscriere
    Mar 2013
    Varsta
    46
    Masina
    Freelander 2005 HSE 5 usi

La mine problema e in momentul in care, la inchidere, dupa ce geamul a ajuns in fata si partea ridicata ar trebui sa se inchida in jos, se aude o paraitura si nu se intampla nimic.
    In schimb pot sa-l inchid manual, cu surubelnita.

Data Inscriere
    Sep 2015
    Varsta
    39
    Masina
    Land rover freelander 5 usi 1.8 i an 08 2000 cutie manuala

Buna am si eu 2 pr electrice. Cea cu trapa o am si eu dar o ajut un pic si se inchide. Pr mea e geamul dreapta fata care a mai dat semne de oboseală dar acum a rămas jos mort. Nu bazie nu face nimic. Si alta e ca am descoperit firele de la schimbător ( asistență cob) rupte si cu un soi de modificare legate la un contact cu circuit închis și nu știu ce să fac și cât e de grav. Aștept păreri și ajutor de la colegi cu experienta va multumesc

Moderator Land Rover
    Data Inscriere
    Apr 2008
    Varsta
    50
    Masina
    Discovery 2 Td5 '00 manual, Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 4x4 '03

Salut, pentru a primi ajutor in mod eficient in primul rand completeaza-ti profilul cu detaliile masinii(an, motor, transmisie) c sa stim despre ce vorbim si pe cat posibil nu mai scrie cu prescurtari... dupa aia vedem
    Last edited by sierrafery; 19th May 2017 at 20:43.
    NU RASPUND LA PROBLEME TEHNICE PE PM, ORICE PROBLEMA TEHNICA E DE INTERES GENERAL

Discovery Td5 ES , "00. manual, ECU tunat, intercooler marit...merge de rupe
    To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Data Inscriere
    Sep 2015
    Varsta
    39
    Masina

Land rover freelander 1.8 i 5 uși 08 2000. Problema de macara am descoperit . Cablul de la macara e scamosat si s- a blocat. Motorașul merge. As caută o macara la dezmembrări , sau se poate schimba cablul?!?!. Nu stiu ce sa fac cu firele de la schimbător . M-ar ajuta o poza si detalii despre cum ar trebui să arate ca să știu ce să fac. Mulțumesc.

Data Inscriere
    Aug 2013
    Varsta
    49
    Masina
    Land Rover Freelander TD4 SE facelift, 5 usi, cv manuala, fabricatie 16.10.2003

Se gasesc usor kit-uri de reparatie pt. macaralele de Freelander.

https://www.pieseauto.ro/kit-reparat...er/freelander/

Eu am schimbat deja 2. Dreapta fata si stanga spate. Multe maruntisuri "pacatoase" la Freelander... Noroc ca masina-i, totusi, faina...
    Land Rover Freelander TD4 facelift, LNBE028, 5 usi, cv manuala, varianta echipare SE, fabricat 16.10.2003

Data Inscriere
    Sep 2015
    Varsta
    39
    Masina

Mulțumesc de ajutor o să iau un kit de reparație ,la mine e un cablu "scamosat".
    Cu cealaltă problema ,firele de la schimbător, asistență la coborâre mă ajută cineva?! Multumesc.
    As pune o poza dar nu pot.

Moderator Land Rover
    Data Inscriere
    Apr 2008
    Varsta
    50
    Masina

Citat Postat original de anymax Vizualizare Mesaj
    Mulțumesc de ajutor o să iau un kit de reparație ,la mine e un cablu "scamosat".
    Cu cealaltă problema ,firele de la schimbător, asistență la coborâre mă ajută cineva?! Multumesc.
    As pune o poza dar nu pot.
    ma vad nevoit sa ma autocitez:
    Citat Postat original de sierrafery
    ...completeaza-ti profilul cu detaliile masinii(an, motor, transmisie).....
    cate usi are nu e relevant pt a-ti arata unde e switchul HDC dar fara a sti ce transmisie are(manuala sau automata) e cam greu
    NU RASPUND LA PROBLEME TEHNICE PE PM, ORICE PROBLEMA TEHNICA E DE INTERES GENERAL

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Data Inscriere
    Sep 2015
    Varsta
    39
    Masina

Scuze e 1.8 i din 2000 cutie manuala 5 uși.
    O să pun și la profil toate datele .

Moderator Land Rover
    Data Inscriere
    Apr 2008
    Varsta
    50
    Masina

la asta mufa si conectarea switchului pt HDC il poti vedea in RAVE - Electrical library - Connector views C365 , pe firul verde trebuie sa ai 12V cu contactul pus iar cand HDC e selectat switchul trebuie sa inchida sa transmita tensiunea la modulul ABS prin firul violet cu dunga verde.... ar trebui sa descrii mai detaliat care-i problema cu HDCul
    Last edited by sierrafery; 22nd May 2017 at 19:41.

Discutii Similare

1. Raspunsuri: 3
    :: 18th June 2011, 13:34

Sprijina si tu forumul Club4x4 daca il consideri util.Multumim!