Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Piesa suspensie desprinsa


razvanutza

Postări Recomandate

Salut,

 

Astazi am observat sub roata din dreapta spata un element de legatura care a fost smuls (saiba pare sa fi trecut prin gaura). Atasez o poza. Poate imi spune si mie daca e suficient sa o duc la service-ul din colt ca sa ii puna alta saiba, sau ar trebui sa o duc la 'doctor' si pentru alte reglaje

Editat de razvanutza
Am fost in :lr cu :old ca :dr1. A fost :ih
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Piesa suspensie desprinsa

 

Este de la bara de torsiune se poate confectiona o saiba mai grosa sa nu mai treca piulita prin ia ,eu leam dat jos la mine si flexeza mai bine :h5

MITSUBISHI DE FAMILIE

Toyota LJ70 - Gaganodrack de noroaie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Piesa suspensie desprinsa

 

Este de la bara de torsiune se poate confectiona o saiba mai grosa sa nu mai treca piulita prin ia ,eu leam dat jos la mine si flexeza mai bine :h5

 

Asa, asa mai spune secrete. Am notat deja:

 

3 blocante, 1500 kile, turbo marit si intercooler, flanse -50, fara bari de torsiune, anvelopa la 1 bar in teren. Ah, si ca sa nu uit. Toyota.

Am fost in :lr cu :old ca :dr1. A fost :ih
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Piesa suspensie desprinsa

 

Daca ai suspensie Ome mai mult de +5 cm ar trebui sa mai cobori putin suportul barii stabilizatoare, cel de pe sasiu, altfel sta prea torsionata si de asta s-a smuls de acolo. Nu da jos barile stabilizatoare, sunt foarte importante pe asfalt, si nu o sa flexeze mai bine in offroad, am facut test.

Editat de Georgenis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Piesa suspensie desprinsa

 

Asa, asa mai spune secrete. Am notat deja:

 

3 blocante, 1500 kile, turbo marit si intercooler, flanse -50, fara bari de torsiune, anvelopa la 1 bar in teren. Ah, si ca sa nu uit. Toyota.

 

Imi place prinzi repede, sange ai ,toyota ai ,restu vine de la sine :h5iti mai spun eu cateva secrete dar trebuie sa promiti ca nu vinzi toyota:no

MITSUBISHI DE FAMILIE

Toyota LJ70 - Gaganodrack de noroaie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Piesa suspensie desprinsa

 

Imi place prinzi repede, sange ai ,toyota ai ,restu vine de la sine :h5iti mai spun eu cateva secrete dar trebuie sa promiti ca nu vinzi toyota:no

 

Urechile 20 cm. Toyota. Deja bantui pe siteuri externe pentru upgrade-uri (blocante, motor cu turbo...)

Am fost in :lr cu :old ca :dr1. A fost :ih
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare