Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

De unde ne luam piese de Toyota?


rommy20005

Postări Recomandate

Re: De unde ne luam piese de Toyota?

 

:uameni Da...chiar asa !!

Max, am primit kit-ul care a fost trimis din Belgia si...stupoare , placa LUK, discul AISIN iar rulmentul de presiune si el japonez. Nu il mai trimit inapoi, am comandat de 2 ori kit-ul LUK RepSet 628 2036 60 la 2 companii diferite si de fiecare data componentele erau aceleasi toate compatibile dar de producatori diferiti.

Le-am trimis un e-mai prin care imi exprim nemultumirea pentru ca m-au mintit afirmand ca toate componentele sunt LUK originale, mai jos este raspunsul lor la intrebarea mea inainte de a plasa comanda :

 

Mister Auto : 17 februarie 2015 11h28

 

Bună ziua Domnul EFTIMIE Emanoel Adrian,

 

Va multumim pentru email.

 

Va informam ca pisele care dvs. le comandati, sunt originale. De asemenea va informam ca kit-ul LUK 628.2036.60 este format din piese autentice LUK.

 

Va stam la dispozitie si pentru alte intrebari.

 

Cu stimă,

Echipa Mister-Auto.ro

Editat de emanoeladrian
RAV 4 Model Luxury 2018.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 luni mai târziu...
  • Răspunsuri 107
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: De unde ne luam piese de Toyota?

 

Cred ca este undeva in Rusia ...e mai greu de comandat, in schimb,

 

am comandat eu astazi cate ceva, se pare ca trimit in toata Europa. Magazinul on-line este in Franta deci fara taxe vamale. Deschiderea unui cont cu adresa de livrare/facturare se face foarte usor.

 

 

http://www.toyota-pieces.com/

Editat de emanoeladrian
RAV 4 Model Luxury 2018.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: De unde ne luam piese de Toyota?

 

Eu am avut experiente foarte bune cu francezii de la Euro4x4Parts

http://www.euro4x4parts.com/parts/

 

Comunica foarte bine si in engleza, raspund la telefon, trimis status up-date pe mail.

Le-am virat Eur direct in cont, au confirmat imediat si trimis piesele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 luni mai târziu...

Re: De unde ne luam piese de Toyota?

 

Recomand ! Am fost personal la ei si mi-am cumparat bara de fata pentru HZJ-ul meu. :

 

http://www.dreamteamcar.com

http://www.n4-offroad.com

 

Am fost impresionat de ce am vazut in magazia lor, piese originale si subansamble Made in Japan pentru Land Cruiser si nu numai . Aduc orice piesa pe comanda. Deasemeni accesorii originale sau confectionate de ei.

Pentru cine este interesat ofer date de contact ale lui Sébastien Pellé. Vorbeste si engleza.

Trimit piese in Romania.

RAV 4 Model Luxury 2018.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 luni mai târziu...

Re: De unde ne luam piese de Toyota?

 

Amayama. Am comandat suport de cutie și motor pentru LJ73.

Comandat pe 16.11, achitat prin Paypal pe 17.11, astăzi 21.11 coletul este în București prin DHL.

Sunt curios când ajunge la mine, dacă-i ce trebuie și care va fi costul total. Teoretic, prețul total al distracției (inclusiv datoria vamală) ar trebui sa fie mai mic decât al suportului de cutie achiziționat local.

AJUNGE!

Bunul simț ar trebui să fie de ”common sense”!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: De unde ne luam piese de Toyota?

 

Eu am avut experiente foarte bune cu francezii de la Euro4x4Parts

http://www.euro4x4parts.com/parts/

 

Comunica foarte bine si in engleza, raspund la telefon, trimis status up-date pe mail.

Le-am virat Eur direct in cont, au confirmat imediat si trimis piesele.

 

Intre timp Euro4x4Parts au implementat si plata prin PayPal, tocmai am facut o comanda pe care am platit-o astfel; s-a livrat in mai putin de o saptamana. Livrarea a avut si tracking, deci e din ce in ce mai bine :).

 

 

Amayama. Am comandat suport de cutie și motor pentru LJ73.

Teoretic, prețul total al distracției (inclusiv datoria vamală) ar trebui sa fie mai mic decât al suportului de cutie achiziționat local.

 

Am comandat si eu prin vara de la Amayama, totul a fost brici - preturi, plata, livrare. Din pacate bucuria a fost de scurta durata - odata ajunsa in .ro, livrarea a mai avut de asteptat prin vama, costul a crescut binisor (de, import non-ue...). Dar ramane totusi o sursa buna de piese...

exista 10 tipuri de oameni: cei care inteleg binar si ceilalti.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: De unde ne luam piese de Toyota?

 

Am comandat si eu prin vara de la Amayama, totul a fost brici - preturi, plata, livrare. Din pacate bucuria a fost de scurta durata - odata ajunsa in .ro, livrarea a mai avut de asteptat prin vama, costul a crescut binisor (de, import non-ue...). Dar ramane totusi o sursa buna de piese...

 

Pentru mine a fost super convenabil, inclusiv datoria vamală, întrucât, de exemplu, tapiţeria pentru plafon la 42 a fost exact la jumătate de preţ faţă de replica ce-aş fi luat-o din state.

AJUNGE!

Bunul simț ar trebui să fie de ”common sense”!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare