Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

De care troliu am nevoie ?


worldscape

Postări Recomandate

Re: De care troliu am nevoie ?

 

Salut. A folosit cineva troliu Dobinsons? Va rog cateva pareri daca ati folosit.(Oscilez intre Ironman, Superwinch TS si Dobinsons toate 9500)

Editat de bogdan.c
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 263
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: De care troliu am nevoie ?

 

Salut. A folosit cineva troliu Dobinsons? Va rog cateva pareri daca ati folosit.(Oscilez intre Ironman, Superwinch TS si Dobinsons toate 9500)

 

Sfatul batranilor : SUPERWINCH .... e cel mai in mintile lui din cate marci ai prezentat :)

Jeep Wrangler YJ - 1989 - 2.5" Lift

Jeep Wrangler TJ - Sahara Limited Edition 2001 - 4" Lift

Jeep Wrangler TJ - Rubicon Express - Custom Made 1997 - 6" Lift

 

 

http://www.ClubJeepRomania.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 luni mai târziu...

Re: De care troliu am nevoie ?

 

Va salut, foloseste cineva troliu marca VISOLI?

 

o chinezarie brandata ... nu e cu nimic mai destept decat alte no name-uri gen lift winch, best winch, primetch ... etc. ... deci prin analogie trebuie sa fie intre 300 si 350 euro ... daca e mai scump nu se merita.

Jeep Wrangler YJ - 1989 - 2.5" Lift

Jeep Wrangler TJ - Sahara Limited Edition 2001 - 4" Lift

Jeep Wrangler TJ - Rubicon Express - Custom Made 1997 - 6" Lift

 

 

http://www.ClubJeepRomania.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...

Re: De care troliu am nevoie ?

 

Va rog recomandati-mi un troliu wireless pentru un jimny model 2014 care sa nu modifice dramatic aspectul/sa nu fie prea greu si eventual sa nu necesite schimbarea bateriei originale. Masina o folosesc pentru un offroad usor-mediu (forestiere unele cu mult noroi). Va multumesc. Mentionez ca as vrea sa nu fie neaparat "budget"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: De care troliu am nevoie ?

 

Salut ! Un troliu potrivit pentru Jimny, finut si mai de calitate, ar fi ComeUp 6000lbs. Problema este ca nu stiu cine mai comercializeaza acest model. In orice caz, Samuraiele sunt indragostite de acest troliu ! :grin:

Off-Road in Waldland

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...
  • 4 săptămâni mai târziu...

Re: De care troliu am nevoie ?

 

Salutare,pentru un nissan terrano 2 2,7 din 99 cu masa maxima autorizata de 2800 kg ce troliu s`ar potrivi si daca puteti sa`mi recomandati eventual o marca si un service de montaj in Bucuresti v-as ramane profund indatorat.Va salut cu respect

Editat de Astral
"v`ași" NU exista in limba romana !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: De care troliu am nevoie ?

 

Salutare,pentru un nissan terrano 2 2,7 din 99 cu masa maxima autorizata de 2800 kg ce troliu s`ar potrivi si daca puteti sa`mi recomandati eventual o marca si un service de montaj in Bucuresti v-as ramane profund indatorat.Va salut cu respect

 

un troliu de min 8000 lbs, cel de 9500 ar fi f bun pt masina ta... poti pune si mai mare, dar acum depinde f mult cat de mult il vei folosi si la ce... daca te apuci de tractari auto si recuperat toata ziua masini din mocirla atunci iti recomand unul de 12.000/13.000 lbs ... daca e doar ocasional cand mai iesi prin teren 8000 / 9500 este mai mult decat suficient.

Jeep Wrangler YJ - 1989 - 2.5" Lift

Jeep Wrangler TJ - Sahara Limited Edition 2001 - 4" Lift

Jeep Wrangler TJ - Rubicon Express - Custom Made 1997 - 6" Lift

 

 

http://www.ClubJeepRomania.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: De care troliu am nevoie ?

 

Un troliu SH "accesibil" e asemenea unei hartii higenice folosite, nu zice nimeni ca nu iti poti face treaba cu ea dar .... depinde de pretentiile ce le ai . Eu unul nu refolosesc hartia ...

Adica ca sa fiu mai explicit , cam toti vindem un troliu dupa ce ne-am lamurit ca e ucis ...

ing. Luigi PIRSU

www.nissan4x4.ro

service si tunning NISSAN

Facebook PAGE: NISSAN4x4 SERVICE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: De care troliu am nevoie ?

 

Un troliu SH "accesibil" e asemenea unei hartii higenice folosite, nu zice nimeni ca nu iti poti face treaba cu ea dar .... depinde de pretentiile ce le ai . Eu unul nu refolosesc hartia ...

Adica ca sa fiu mai explicit , cam toti vindem un troliu dupa ce ne-am lamurit ca e ucis ...

 

 

... e ca in bancul ala cu "vand hartie igienica folosita doar pe o parte" :ha:

Jeep Wrangler YJ - 1989 - 2.5" Lift

Jeep Wrangler TJ - Sahara Limited Edition 2001 - 4" Lift

Jeep Wrangler TJ - Rubicon Express - Custom Made 1997 - 6" Lift

 

 

http://www.ClubJeepRomania.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: De care troliu am nevoie ?

 

Un troliu SH "accesibil" e asemenea unei hartii higenice folosite, nu zice nimeni ca nu iti poti face treaba cu ea dar .... depinde de pretentiile ce le ai . Eu unul nu refolosesc hartia ...

Adica ca sa fiu mai explicit , cam toti vindem un troliu dupa ce ne-am lamurit ca e ucis ...

 

Da asa e , ma gandeam in ideea in care era posibil o recondiționare .

Dar ai perfecta dreptate .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 luni mai târziu...

Re: De care troliu am nevoie ?

 

Am citit tot topicul si tot nu am inteles prea multe.Fiecare recomanda,in functie de ce vinde :))))

La al meu Jimny,nu stiu greutatea,ca astia din Irlanda in carte is foarte zgarciti la informatii.Asaca am nevoie de un winch,sa fie ieftin si sa ma trolieze pe mine,nu pe altii.Masina e pt iesiri ocazionale,mai mult toamna-iarna cand nu pot iesi pe doua roti.Daca aveti recomandari,mi-ar fii de ajutor.Avand in vedere ca masina este folosita poate la maxim 10 iesiri pe an mai grave,nu vreau ceva avioane,vreau ceva asa mai de buget si cu plasma cred ca e mai bine pt veverita.

Ever tried.Ever failed.Try again.Fail again.Fail better
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: De care troliu am nevoie ?

 

Am citit tot topicul si tot nu am inteles prea multe.Fiecare recomanda,in functie de ce vinde :))))

La al meu Jimny,nu stiu greutatea,ca astia din Irlanda in carte is foarte zgarciti la informatii.Asaca am nevoie de un winch,sa fie ieftin si sa ma trolieze pe mine,nu pe altii.Masina e pt iesiri ocazionale,mai mult toamna-iarna cand nu pot iesi pe doua roti.Daca aveti recomandari,mi-ar fii de ajutor.Avand in vedere ca masina este folosita poate la maxim 10 iesiri pe an mai grave,nu vreau ceva avioane,vreau ceva asa mai de buget si cu plasma cred ca e mai bine pt veverita.

 

Probabil ca unul de vreo 6000LBS iti este suficient pentru ce vrei sa faci. In stanga si dreapta ecranului sunt niste bannere, ai incercat sa ceri niste oferte sa-ti faci idee despre pret? Asa ca sa vezi daca e pe masura bugetului tau...

 

BTW...referitor la plasma, aia trebuie ingrijita ca putrezeste repede (umezala, soare, etc...) si cam scumpa, nu o confunda cu cablul de otel pe care dai cu vaselina speciala (WURTH) si nu ai probleme cand ti-e lumea mai draga.

 

Succes! :x

spray-pentru-cabluri-500ml-wurth_adaptive_800x600.png.af3503cf185e59bf069d22e5094588e3.png

Editat de nessum

Toyota LJ 70

Transsylvania Off Road Club

www.helpdani.eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: De care troliu am nevoie ?

 

Salutare,

 

As avea si eu o intrebare, pentru ca in bugetul alocat am facut un shortlist intre cele doua trolii de mai jos:

 

Troliu Tyrex 12000P - de la GTC

Primetech 13000 lbs - de la Max (sa se noteze ca am mai cumparat 2 trolii pana acum de la Max pe care le-am facut cadou).

 

Care ar fi mai potrivit pentru un Patrol Y61 SWB?

 

Mersi de raspuns,

 

Numai bine,

 

Cristi

Patrol made the roads...the other 4x4s just follow.... :h5
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: De care troliu am nevoie ?

 

La GTC nu indraznesc.....au niste preturi.....

 

Lift winch 6000 lbs undeva la vreo 13 milioane in Romania tocmai ce si-a pus un prieten tot pe Jimny, iti trimit pe privat pentru ca nu mai stiu care este treaba pe aici, adica nu vad vanzatorul.

Dacia Duster 4x4

Daihatsu Feroza ''Facocerul gurmand'' 1.6 16V.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: De care troliu am nevoie ?

 

La GTC nu indraznesc.....au niste preturi.....

Indrazneste!:br Alea sunt preturi reale!:x

Contin taxe achitate la buget si garantie reala si aplicabila, care se aplica in caz de...

 

Pana la urma e alegerea ta, in functie de cat vrei sa investesti in a fi ''safe''. :3994858278:

Toyota LJ 70

Transsylvania Off Road Club

www.helpdani.eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: De care troliu am nevoie ?

 

Lift winch 6000 lbs undeva la vreo 13 milioane in Romania tocmai ce si-a pus un prieten tot pe Jimny, iti trimit pe privat pentru ca nu mai stiu care este treaba pe aici, adica nu vad vanzatorul.

 

Mersi de sfat,am primit PM-ul

Ever tried.Ever failed.Try again.Fail again.Fail better
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: De care troliu am nevoie ?

 

Indrazneste!:br Alea sunt preturi reale!:x

Contin taxe achitate la buget si garantie reala si aplicabila, care se aplica in caz de...

 

Pana la urma e alegerea ta, in functie de cat vrei sa investesti in a fi ''safe''. :3994858278:

 

problema e ca ei sunt cei mai scumpi din tara,cel putin la produsele care ma intereseaza pe mine

Ever tried.Ever failed.Try again.Fail again.Fail better
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: De care troliu am nevoie ?

 

Salut, eu pot sa recomand un powerwinch de 6000lbs,pt ca am montat pe jimny un astfel de troliu si sunt multumit de el si-a facut treaba de fiecare data,l-am folosit si pe post de macara pt a ridica un motor de aro de pe masina,iar ca pret a fost in jur de 900 ron cu transport cu tot.Troliul este cu cablu de otel avand o greutate totala de 16kg,are dimensiuni relativ reduse si l-am montat in bara, ca minus as putea spune ca are o viteza mica de troliere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: De care troliu am nevoie ?

 

Salut, eu pot sa recomand un powerwinch de 6000lbs,pt ca am montat pe jimny un astfel de troliu si sunt multumit de el si-a facut treaba de fiecare data,l-am folosit si pe post de macara pt a ridica un motor de aro de pe masina,iar ca pret a fost in jur de 900 ron cu transport cu tot.Troliul este cu cablu de otel avand o greutate totala de 16kg,are dimensiuni relativ reduse si l-am montat in bara, ca minus as putea spune ca are o viteza mica de troliere.

 

daca ai si o sursa te rog,cele mai ieftine PE care le-am gasit sunt la 1300 lei.Viteza nu ma prea intereseaza ci sa ma scoata la nevoie

Editat de Astral
Ever tried.Ever failed.Try again.Fail again.Fail better
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare