Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

BF Goodrich Mud Terrain T/A KM2 ?


Petre Gabriel

Postări Recomandate

Re: BF Goodrich Mud Terrain T/A KM2 ?

 

niciuna din variantele tale nu sunt acceptabile pe zapada :wink:.

 

ai mers vreodata cu tsl-uri pe zapada, ca sa stii cit de acceptabile sint?

The Climber - V6 4runner 1st gen. on 31x11.5x15 TSL SX, T-Max 9500

4x4MANIA is where we are !!!

“ It doesn't matter how slowly you go, as long as you don't stop. ” — Confucius.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 92
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: BF Goodrich Mud Terrain T/A KM2 ?

 

Da..am inteles!! :D.:h5

Multumesc. Am sa scriu despre anvelope dupa ce le duc pe malul Prutului. Deocamdata, in Suceava inca ninge linistit:)).. Asa ca asteptam si noi primavara:p.

 

ai mers vreodata cu tsl-uri pe zapada, ca sa stii cit de acceptabile sint?

 

Salut. Dupa cum am scris si mai sus, nu ma interesa mai deloc cum se comporta pe zapada. Pentru Iarna vreau sa iau speciale, asa am pe toate.Pe Delica la fel. Dar pentru ca in Review-uri se puncteaza si zapada, nu am vrut sa o ignor. Asa ca am scris...acceptabile. Scz..ar fi trebuit sa scriu de la inceput asta.

Editat de teddybear
postari consecutive cu acelasi subiect
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: BF Goodrich Mud Terrain T/A KM2 ?

 

Buna seara

Am parcurs aceeasi pasi la un moment dat si m-am oprit la BFG MT pentru ca nu am gasit dimensiune potrivita la Toyo Open Contry MT

''invingeti-va teama ''
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: BF Goodrich Mud Terrain T/A KM2 ?

 

ai mers vreodata cu tsl-uri pe zapada, ca sa stii cit de acceptabile sint?

 

Nici o anvelopa care nu este dedicata pentru zapada si sezonul rece , nu este acceptabila in aceste conditii. Tu esti mai special si poti si cu asa ceva. Scuza-i pe cei care nu se ridica la nivelul geniului tau de pilot si care au nevoie de anvelope dedicate sezonului rece pentru a reusi sa piloteze pe zapada. Eu sunt unul dintre acestia . Nu ma ridic la nivelul capabilitatilor tale si de aceea am nevoie de un plus de aderenta ( care se pare ca tie nu iti este necesar) . :grin:

Nu vei fi judecat niciodată de un om mai bun ca tine. Cei care judecă îşi urăsc, de fapt, propriile greşeli şi neputinţe.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: BF Goodrich Mud Terrain T/A KM2 ?

 

Eu am raspuns lupului ( in cazul in care postul imi este adresat mie ) . La geniul lui ma refer. :ha:

Nu vei fi judecat niciodată de un om mai bun ca tine. Cei care judecă îşi urăsc, de fapt, propriile greşeli şi neputinţe.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 luni mai târziu...

Re: BF Goodrich Mud Terrain T/A KM2 ?

 

eu am acum pe ambele masini BFG KM2 , chiar sunt multumit la ce fac eu cu masinile. De exemplu la Patrol am 33/12,5/15. Cu cine mai ies eu in teren are o vitara cu simexuri undeva pe la 29 inch. Nu ma pricep eu cine stie ce la offroad dar cred ca daca este diferenta mare la diametru ( cum e cazul de fata) KM 2 bate simexul.

Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT

Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT

Natura si aventura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 luni mai târziu...

Re: BF Goodrich Mud Terrain T/A KM2 ?

 

BFG MT KM2 are directie de rotatie sau se pot pune si invers pe janta ? cu scrisul alb pe interior.

Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT

Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT

Natura si aventura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: BF Goodrich Mud Terrain T/A KM2 ?

 

BFG MT KM2 are directie de rotatie sau se pot pune si invers pe janta ? cu scrisul alb pe interior.

 

Nu are sens de rotatie,poti sa le montezi cum vrei,este chestie de aspect

  • Like 1

tractari auto profi cu o vechime de peste 18 ani

tel 0744621055

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: BF Goodrich Mud Terrain T/A KM2 ?

 

Nu are sens de rotatie,poti sa le montezi cum vrei,este chestie de aspect

 

merci :)

Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT

Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT

Natura si aventura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: BF Goodrich Mud Terrain T/A KM2 ?

 

ca profil ....asta de la BFG nu va bate simexul in teren never......

 

unde un 31 ramane un 37 trece....deci cam discutam vorbe

 

filmul e frumos...mi-ar fi placut sa vad cum treceau pe acolo daca era mai moale.....:mrgreen:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: BF Goodrich Mud Terrain T/A KM2 ?

 

Clar Simexul e mai bun, nu contesta nimeni, dar se vede aici ca nici KM2-ul nu e total opinca. Daca era fleasca, nici nu treceau de prima urcare.

 

Mi-a placut f mult maiestria soferilor si cat de mine isi cunosc masinile. Iar cel cu gradul e zeu, a facut tot traseul fara blocante. Cel cu Discovery cred ca e doar nebun :mrgreen:

Si mi s-a parut ca stiu si foarte bine cand face guma priza si cand nu si foloseau pierderea aderentei in avantajul lor.

Nemo me impune lacessit !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: BF Goodrich Mud Terrain T/A KM2 ?

 

eu folosesc BFG MT de ani de zile , dar tot timpul cand vad filmele astea cu Australia sunt placut surprins ce poate face guma asta. Ce mi se pare foarte ciudat e ca noroiul lor parca nu aluneca asa tare ca al nostru :ha:. Aceleasi gume par sa aiba aderenta muuuult mai buna. Sau o fi vorba de presiuni si alte cele pe aici.

Eu de obicei pun in BFG 1,7 -1,8 bari in teren. Voi cat puneti ? Lasati si sub 1,7 ?

Editat de Irod

Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT

Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT

Natura si aventura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: BF Goodrich Mud Terrain T/A KM2 ?

 

 

este impresionant cat de usor trece Patrolu peste obstacole , oare de cat sunt rotile?

Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT

Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT

Natura si aventura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: BF Goodrich Mud Terrain T/A KM2 ?

 

Eu de obicei pun in BFG 1,7 -1,8 bari in teren. Voi cat puneti ? Lasati si sub 1,7 ?

Eu mergeam cu ale mele la 1,5. Am fost o data si cu 1,8 si am cam dat rateuri. Cu 1,5 a fost mult mai bine. Gume 265/75/16 pe jante cu J8. Si nu am dejantat niciodata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Re: BF Goodrich Mud Terrain T/A KM2 ?

 

Am incercat o singura data, de test, pe distanta foarte scurta, in "conditii controlate" (casa parintilor la maxim juma' de zi de mers pe jos :grin: ) sa desumflu la 1 atm pe fata si 0.8 pe spate. Jante de 18, latime 8J. Alte cauciucuri, nu BFG (sorry pentru deturnarea de thread). Am urcat vreo suta de metri de panta namoloasa si cu radacini piezise, proeminente, in fagase (pactic asta urma sa fie testul daca dejantez sau nu). A fost ok, desi tot mi-ar fi teama cu valorile astea departe de civilizatie.

 

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare