Pagina 1 din 4 1234 UltimaUltima
Afisez rezultatele 1 la 10 din 36

Data Inscriere
    Aug 2010
    Varsta
    34

Implicit Range Rover Sport 2010 vs. ML350

Ce spuneti de aceste masini ? Ce pareri pro si contra aveti ?
    Deschid acest subiect pentru ca in urma cu ceva timp am cumparat un ML350 airmatic 2010, dupa 5 - 6 luni de batai cu mine insumi - motivul - ML, Q7 sau Cayenne.....In final a ramas ML-ul...
    OK. Toate bune si frumoase , putin amarat din cauza garzii mici (24 cm maxim), daaar am fost la Bucuresti si o cunostinta cumparase un RRS nou si de curiozitate am vrut sa vad si eu cum e.....
    Concluzia..: Am ramas profund impresionat de calitatea materialelor din interior, de tinuta la drum si nu mai vorbesc de garda la sol, ca imi vine sa plang gandindu-ma la cei 34 cm ai sai....
    M-a facut sa-mi para rau de alegerea mea...Oare este asa sau este impresia la prima vedere ..?
    Se merita banii de pe ML pe un RRS ? si de ce ?

Data Inscriere
    Apr 2009
    Varsta
    21

Implicit Re: Range Rover Sport 2010 vs. ML350

Ca fan exterior al acestor 2 modele, as prefera RRS... imi place la nebunie cum arata... la fiabilitate nu ma bag cu o parere proprie, dar prin documentare am ajuns la concluzia ca RRSuu nu sta atat de bine ca si MLuu
    Suzuki Samurai 1.3
    Yes, we can't !

Data Inscriere
    Aug 2010
    Varsta
    34

Pai cum ...Iti place mai mult la exterior RRS-ul ?
    Multi zic ca e facut din topor....ce ma atrage foarte mult este interiorul RRS-ului....ML fiind deja invechit la acest capitol.

Data Inscriere
    Apr 2009
    Varsta
    21

Ziceam ca "fan exterior", adica fara sa fi avut de a face cu vreo unu. In interior este super RRS-ul, iar in exterior, personal imi place mult mai mult decat ML-ul
    Suzuki Samurai 1.3
    Yes, we can't !

Data Inscriere
    Aug 2010
    Varsta
    34

De service-uri la RRS ce stiti ? Sunt accesibile la pret ? Ca de cum arata exteriorul lor ramane de vazut cati intorc capu' dupa RRS si cati dupa ML ...

Moderator
    Data Inscriere
    Jan 2009
    Varsta
    41
    Masina
    LJ VX 70
    Licenta FRAS
    27

Se aude prin targ ca RRS este exceptional!
    Astept cu interes sa-l vad live in septembrie/octombrie 2010.
    Toyota LJ 70
    Transsylvania Off Road Club

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Data Inscriere
    Aug 2010
    Varsta
    34

Pai ce vrei sa spui ca nu este inca aparut...? Este aparut deja de o bucata buna de timp ...
    Cand am venit de la Bucuresti am dat fuga la reprezentanta sa ma documentez de acest model, ghinionul ca nu era pe stoc si m-au chemat peste vreo 5 zile cand vine......abia astept.
    Este bine venita o documentare mai amanuntit....poaaate vand ML-ul cine stie...

• Sunt frumoase si aratoase amandoua.Depinde ce asteptari ai de la ele.Off-road nu vei putea sa faci cu ele niciodata sau dc incerci sa te dai cu ele ma gandesc ca este foarte costisitor avand in vedere ca numai un scut costa o gramada de euro numai vb de o bara sau un far.Un prieten cu un Ml dinasta nou a pierdut nr si un scut intro balta la vadu si a zis ca o scoate la vanzare.La cheia anul trecut un RRS model 2008 nu putea sa plece dintr-o baltita.Cei drept luxul este la mare inaltine.
    Fiecare zi trebuie trăită ca și cum ar fi ultima..
    Off-road Alyon Team

Administrator
    Data Inscriere
    Oct 2008
    Varsta
    44
    Masina
    Toyota LC KZJ 78

Despre ML am gasit doar topicurile de mai jos. Primul este vaduvit de poze....

http://forum.club4x4.ro/showthread.p...light=Mercedes

http://forum.club4x4.ro/showthread.php?t=39960

Concluzia ar fi ca ambele sunt SUV-uri, cu limitarile si satisfactiile date de aceasta clasa, iar pe de alta parte trebuie tinut cont ca modificarile in sensul de a deveni niste off-road-ere veritabile fie nu se pot face spre imposibil, fie sunt f costisitoare financiar si nu merita.......

Pozele care lipsesc erau ale scuturilor home-made din tabla de aluminiu.......pacat ca user-ul respectiv tot tinea sa demonstreze suprematia ML-ului asupra masinilor pe care le vedea pe aici.....
    Last edited by Astral; 4th August 2010 at 11:03.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Administrator
    Data Inscriere
    Oct 2008
    Varsta
    44
    Masina
    Toyota LC KZJ 78

Trolii Primetech 13.000 lbs (5,9t)
    Am primit un pm de la userul "diana stroescu" in care mi s-a atras atentia ca la acel ML au fost modificate si suspensiile......

Il rog pe userul "diana stroescu", daca mai are detalii privind modificarile vreunui ML , sa ni le povesteasca si noua, fie pe acel topic, fie intr-unul nou.

Pagina 1 din 4 1234 UltimaUltima

Discutii Similare

1. Range Rover Sport SE 2.7, elefantul meu
    By mesterX in forum Range Rover
    Raspunsuri: 229
    :: 8th October 2014, 21:09
  2. Range Rover Sport Probleme directie
    By b24phx in forum Range Rover
    Raspunsuri: 12
    :: 13th March 2014, 14:58
  3. Masina mea;Range Rover Sport SE,2.7 aut!
    By ADP246 in forum Range Rover
    Raspunsuri: 118
    :: 25th February 2013, 16:55
  4. Probleme Range Rover Sport 3,6 TDI
    By Cristian 1 in forum Range Rover
    Raspunsuri: 25
    :: 18th December 2012, 23:41
  5. Problema Range Rover Sport
    By MihaiD in forum Range Rover
    Raspunsuri: 2
    :: 23rd January 2009, 15:32