Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Despre FJ CRUISER?


ALPINA

Postări Recomandate

Re: Despre FJ CRUISER?

 

Exista un forum despre FJ-uri unde gasesti raspus la toate intrebarile tale, uite un proiect misto DAPURAK; http://www.fjcruiserforums.com/forums/member-build-ups/106604-joeisip811-dapurak-build-thread.html

S-o stapanesti sanatos si poate te lipesti de noi la o noroiala sa-i cunosti potentialul:grin:

Johnson.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Despre FJ CRUISER?

 

tu vrei sa-mi dai softul peste cap?:ha: E tare faina bestia!

Cat despre ieseala....ma indoiesc!Asta nu vede noroi!Vede numai spalat/ceruit inclusiv pe burtica:banana !Da va urez voua mazgaleala placuta:h5

NEVER DRIVE FASTER THAN YOUR GUARDIAN ANGEL CAN FLY!!!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Despre FJ CRUISER?

 

Exista un forum despre FJ-uri unde gasesti raspus la toate intrebarile tale, uite un proiect misto DAPURAK; http://www.fjcruiserforums.com/forums/member-build-ups/106604-joeisip811-dapurak-build-thread.html

S-o stapanesti sanatos si poate te lipesti de noi la o noroiala sa-i cunosti potentialul:grin:

 

Ce bestie.

Daihatsu Feroza, adio pietre la rinichi.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Despre FJ CRUISER?

 

ce ma mai mananca buzunarul sa bag niste bani in ea....da nu mai bine o bag io la vanzare ?:pr1(am un prost obicei si ma rog sa scap de el-orice bun material am il scot la vanzare chit ca pierd chit ca ies in castig...si liniste n-o sa am decat daca voi reusi sa stopez obiceiul)

NEVER DRIVE FASTER THAN YOUR GUARDIAN ANGEL CAN FLY!!!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 luni mai târziu...

Re: Despre FJ CRUISER?

 

functia A-TRAC ce rol are?

La o simpla apasare de buton nu apare nimic pe bord/nu sesizez nimic nici cand masina ruleaza si butonul este apasat???:hl

CINE AR PUTEA SOFTA TRANSMISIA SA SE SINCRONIZEZE DIFERENTIALU SPATE CA LA TRD????

NEVER DRIVE FASTER THAN YOUR GUARDIAN ANGEL CAN FLY!!!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Despre FJ CRUISER?

 

functia A-TRAC ce rol are?

La o simpla apasare de buton nu apare nimic pe bord/nu sesizez nimic nici cand masina ruleaza si butonul este apasat???:hl

CINE AR PUTEA SOFTA TRANSMISIA SA SE SINCRONIZEZE DIFERENTIALU SPATE CA LA TRD????

 

Johnson.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Despre FJ CRUISER?

 

Pentru cei impatimiti ai FJ-ului

http://www.menscosmo.com/xplore-toyota-fj-cruiser-suv-review/

:jp1

Ionut

2009 JKU, 2.8 CRD, NSG370, Rapoarte 3:73, Blocant Spate, Fox 2.0 & JKS 2.5", ARB Deluxe, Warn M8000, ASFIR 4x4, 9X17 MickeyThomson II, GY Duractrac

http://www.jeepromania.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Despre FJ CRUISER?

 

frumoasa pe verde.....

Mi-ar placea una asa!

Da ...or fi imbunatatit ceva la modelele dupa 2009 ca prea multe elemente nu se mai potrivesc dupa anu' ala.....

NEVER DRIVE FASTER THAN YOUR GUARDIAN ANGEL CAN FLY!!!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Despre FJ CRUISER?

 

am fost pana la Constanta sa vad un alt FJ dubios de ieftin 15000(pe autovit)

ajuns acolo am aflat si de ce este ieftin:A FOST RASTURNAT!nu faceti drumu degeaba!am postat aici ca tot e vb de FJ

NEVER DRIVE FASTER THAN YOUR GUARDIAN ANGEL CAN FLY!!!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...
  • 2 săptămâni mai târziu...
  • 1 lună mai târziu...

Re: Despre FJ CRUISER?

 

hai sa devoltam topicu detinatori de FJ:2dr

EU N-AM CE SA-I REPROSEZ IN AFARA DE VIZIBILITATE

Nu prea sunt multe care ies in teren1090169883_FJ20Summit20-2017.JPG.b7a3a18b3348cc3b98c97e1a79d92e7f.JPG DSC00677.jpg.a8f0380faf8162c65d927846b5331e41.jpg ....ce te intereseaza!?

Editat de AT 5.9
Johnson.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Re: Despre FJ CRUISER?

 

poate voi mere dar invatati-ma cum sa-i maresc garda pe fata ca tare joasa este(adica are putin de la asfalt la scut:grin:)

chiar m-a incurcat aspectu asta prin zapezile de pe drumurile laturalnice..simteam cum o infraneaza:wink:

NEVER DRIVE FASTER THAN YOUR GUARDIAN ANGEL CAN FLY!!!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Despre FJ CRUISER?

 

 

Stiu de conversie, dar eu as opta pt;

https://www.allprooffroad.com/fjfrontsuspension/fjlongtravel

 

sau;

 

http://www.chaosfab.com/86000.php

 

as prefera putin confort pt o masina pe care o folosesc zilnic:wink:

Johnson.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...

Re: Despre FJ CRUISER?

 

Salut,

Tocmai am terminat prima mie de km cu FJ-ul pe care l-am cumparat acum 13 zile...prima impresie...masina solida,bun raport de putere, consum decent (eu am rezervorul de 160 de litri)...cu un plin am facut cam 1050 de km, mers exclusiv in oras, deci cred ca este decent. Nu am bagat-o in teren decat putin, dar se simte foarte bine, suspensia independenta mi se pare minunata...o pozitie a masinii foarte buna pe teren accidentat...momentan nu m-am apucat sa o modific, dar urmeaza un kit de inaltare, snorkel si ceva accesorii la partea de lumina...pana in momentul asta (deocamdata nu e o parere fundamentata), ma declar foarte multumit de noua achizitie...so...big toys for big boys :)

We are not doing these things to escape from life, but to prevent life escaping from us!

NAUI Instructor no. #52723

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 ani mai târziu...

Re: Despre FJ CRUISER?

 

After:

 

3" lift

Body Mount Chop

Anvelope 33 12.5 R17

Faruri si stopuri LED

Praguri OEM

Colantare in Sunbeam Yellow

Distantiere TRD 40mm

Cold Air Intake TRD

Evacuare Duala AFE Power

Scuturi TRD

si multe care nu imi acum in minte

17758233_1677275985622868_1084798982732389639_o.thumb.jpg.95726d94d3605b8fd9c0b223d36fecbe.jpg

17814540_1677275925622874_1564212332694799285_o.thumb.jpg.3fdc02ba08954f979e8a324675c121c3.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare