Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

stie cineva urmatoare etapa de Rally Raid??


maurizio

Postări Recomandate

salutare,

 

stie cineva cand este urmatoare etapa de Rally Raid???

am fost la Drachones si vreau sa vad si urmatoare, ca vreau sa ma fac o idea inainte de a incepe programul pt anul viitoare.

multumesc

maurizio

tel. 0785 366 599 (mauri)

dreamservice2005@yahoo.com

 

Ssangyong Musso 3,2 6 cil 6 trepte sonauto ex dakar

ESTOTE PARATI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 luni mai târziu...

Re: stie cineva urmatoare etapa de Rally Raid??

 

salutare,

 

stie cineva cand este urmatoare etapa de Rally Raid???

am fost la Drachones si vreau sa vad si urmatoare, ca vreau sa ma fac o idea inainte de a incepe programul pt anul viitoare.

multumesc

maurizio

Incerc si aici :)

 

da , stiu eu , urmatoarea etapa de rallyraid va fi la BAJA TRANSILVANIA 07-09 octombrie 2011...

intrebati-ma daca vreti sa stiti detalii :))

(repede ca se stergee !!!)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: stie cineva urmatoare etapa de Rally Raid??

 

cavalcda curselor ilegale continua

in totalul dispret al legii, clubul din brasov al lui victor pop organizeaza curse ilegale auto.

FRAS nici macar nu a primit cerere de eliberare permis de organizare, clubul nu este afiliat FRAS si, fireste, u are cotizaria platita.

 

Keep going!

Liber la amenzi

LA MULTI ANI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: stie cineva urmatoare etapa de Rally Raid??

 

Dane..Dane......

 

Eu iarasi gresesc si incerc sa vad padurea de dupa copaci.....

Mi se rupe (ca si concurent) de amenzi, de relatia organizatorului cu federatia......bla..bla.....E raspunderea lui. Poate a gasit un teren privat si face intalnire prieteneasca.....

Inteleg ca e o cursa moto.......Ca doar la moto am gasit ceve in calendar...

 

Despre auto..... ...probabil ca Victor a invitat vreo 2-3 prieteni cu masini 4x4 sa "mature" traseul dupa cei de la moto (care ...repet: dpdv organizare, campionat, federatie etc..etc....nu ma intereseaza....ca nu sint motociclist :grin:,,,,,).

 

E laudabil ca cineva mai incearca ceva.

 

E nasol ca Victor (desi incearca....) o face in felul lui asa...."in soapta".

Eu, de data asta, daca as fi stiut, chiar as fi incercat ceva la clasa promo, ca am un jeep in stare de functionare in curte. Si e la bv, la mine aici....

 

 

Deci aia cu amenzile......da-o 'ncolo.

Da am dat-o si p-aia cu raidul, bag seama. Ca nu e nici o cursa. Niste baieti s-au intilnit sa se plimbe pe camp. Cursele se fac altfel. Cand cineva se va hotara sa incerce ceva si la auto, dar pe bune...personal sint hotarat sa ajut si sa particip cu tot ce pot. Dar pe bune. Pina atunci.....ne mai uitam pe net ce fac nemtii, ungurii,,,

Editat de mleo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: stie cineva urmatoare etapa de Rally Raid??

 

Leo, pe de o parte (foarte mica) ai dreptate.

Pe de alta (foarte mare) nu ai.

Pentru ca exista niste legi si niste regulamente (in general) pe care (in special) ar trebui sa le respecte toata lumea. De aia Germania este la locul ei (si era sa fie de jur imprejurul pamantului), tocmai pentru ca a facut si a respectat niste regulamente. Avem la cine sa ne uitam. La unguri nu ma mai uit de cand am observat ca sunt niste figuranti si niste profitori: nici macar gulasul nu este produs traditional, este plina Asia de el: se numeste GUILAS si inseamna mancare din carne de vita: poate fi supa sau scazuta(felul doi).

 

Revenind la oile noastre, pe langa povestea cu legea (pe care onor "organizatorul" o incalca cu buna stiinta si cu mare lejeritate, observ ca bataia de joc continua: a fost si va fi intotdeauna un om cu doua fete, cu coloana vertebrala din cauciuc, care se indoaie dupa cum bate vantul, ba cu ACR, ba cu FRM, ba cu FRAS, dar nu este afiliat si nici cu taxele la zi si nici macar o instiintare/informare nu a facut, ce sa mai zic de cerere de eliberare permis de organizare

 

Am invatat un proverb: lupul isi schimba parul dar naravul ba.

 

bafta

LA MULTI ANI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

Re: stie cineva urmatoare etapa de Rally Raid??

 

http://advrider.com/forums/showthread.php?t=750364

 

poate interesa pe cineva.

Dn Popescu as dori mai multe detalii despre rally-raid si prepararea motocicletelor de rr, din cate am discutat la basca chiojdului. Dvs. sunteti vechi in acest domeniu si ma gandeam ca nu mi-ar strica cateva sfaturi legate de rally-raid, dpdv concurent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 luni mai târziu...
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare