Pagina 1 din 6 123456 UltimaUltima
Afisez rezultatele 1 la 10 din 52

Data Inscriere
    May 2008
    Varsta
    40
    Masina
    Lada Niva 1.7 i, Jeep GC 5,2 V8

Implicit Anvelope pentru Lada Niva

Am si io o mare intrebare:
    - ce sosonei pot sa pun pe jentile originale de Niva, ma refer la cele de tabla pe 16. Variantele rusesti, le am pe amandoua. Asi vrea sa pot pue unele cu un profil mai adecvat pentru teren, si fara sa am frumoasa surpriza de a dejanta la fiecare fortare.

Implicit Re: Sosoni pentru Lada Niva

Pe-ale mele cauciucuri ti le recomand! Uite-te te rog la pozele de la "schimburi" si vei vedea profilul. E la dimensiunea cauciucului standard, insa cramponat. Clientul ce vrea Niva mea, unul din ei, cred ca o doreste cheala, asadar se pare ca voi avea la vanzare 4 roti de namol. Succes in cautari iti doresc daca vrei mai mari. Am ales dimensiunea standard a cauciucului, deoarece n-am vrut sa fortez nimic, n-am vrut sa rup nimic...ceea ce s-a si intamplat. Acum e drept ca masina a fost folosita la pescuit, si nu s-a rupt in doua prin namoale...dar fiecare o foloseste la ce-i trebe !
    Sanatate si virtute, s-avem bani, s-avem ce....bea !!
    To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Data Inscriere
    May 2008
    Varsta
    40
    Masina

Cunosc profilu. De 2 ani il folosesc si eu, umai ca , cuciucurile sunt pe 15 nu pe 16. Care e dimesiunea la cauciucurile alea , sunt reesapate, ce uzura etc. Poate le iau. Multam

E dimensiunea standard pentru niva, pe 16. Cand or sa fie disponibile o sa te anunt. Au 2 ani cred, uzura nu prea, ca daca folosesc 2 randuri de roti...plus ca s-au facut si km putini cu masina, si da, sunt resapate. Poate gasesti noi. Ma uit intr-o zi ce scrie pe ele si-ti zic ce sa cauti, sau poate gasesti si alta sursa intre timp...

Poti folosi si alte dimensiuni, in special pe 15, gasesti mai multe si mai variate. Dimensiuni pe 16, mai rare pentru niva. Poate te indruma si alti posesori de Niva. Sa posteze ce dimensiuni folosesc, ce profile, daca au efectuat modificari suspensiei sau nu, etc.
    Sanatate si virtute, s-avem bani, s-avem ce....bea !!
    To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Data Inscriere
    May 2008
    Varsta
    40
    Masina

Cred ca am gasit ceva sosonei . Niste Federal Cougaria 205/80/16. E interesant profilul.
    Am vazut la un moment dat pe forum o Niva incaltata cu ceva 205/16 resapate dar, nu mai dau de topicul respectiv nici sa dau cu tunu.

Ma intereseaza daca or incaput pe masina fara inaltare.

Data Inscriere
    Dec 2008
    Varsta
    33
    Masina
    Aro M461

Off topic domnu avocat vrei iarasi pe coclauri ? iesim in fiecare Duminica ,esti binevenit oricand.
    On topic cred ca tre sa ai grija la planetare odata cu cresterea agresivitatii profilului.
    ARO M461 din '65
    Daca doi oameni iti zic ca esti beat este bine sa te duci sa te culci.

Data Inscriere
    Apr 2010
    Varsta
    45
    Masina
    Pajero 3.2 DI-D LWB ,Patrol Y61 SWB

Citat Postat original de cretu Vizualizare Mesaj
    Cred ca am gasit ceva sosonei . Niste Federal Cougaria 205/80/16. E interesant profilul.
    Am vazut la un moment dat pe forum o Niva incaltata cu ceva 205/16 resapate dar, nu mai dau de topicul respectiv nici sa dau cu tunu.

Ma intereseaza daca or incaput pe masina fara inaltare.

Poate pe aici:
    http://forum.club4x4.ro/showthread.php?55967-GUME-pe-16-!
    Gandirea corectã vine din experienta. Din nefericire experienta vine din gandirea gresita.

Data Inscriere
    May 2008
    Varsta
    40
    Masina

Implicit Re: Anvelope pentru Lada Niva

Topicu ala l-am gasit. Era unu unde sunt postate si poze. Dar, nu dau de el mici sa ma bati.

Administrator
    Data Inscriere
    Oct 2008
    Varsta
    44
    Masina
    Toyota LC KZJ 78

Citat Postat original de cretu Vizualizare Mesaj
    Topicu ala l-am gasit. Era unu unde sunt postate si poze. Dar, nu dau de el mici sa ma bati.
    Pe asta il cauti ?
    http://forum.club4x4.ro/showthread.p...nt-necunoscuta.

Data Inscriere
    May 2008
    Varsta
    40
    Masina

Trolii Primetech 13.000 lbs (5,9t)
    Nu. Ala il stiu si chiar astept sa se dezvolte discutia despre cum se comporta sosoneii de taiwan.
    Era un topic deschis pentru cei cu Niva. Erau si poze postate.

Pt. Pinti:
    - sa sti ca astea nu au un profil chiar asa de agresiv si, oricum, dintisorii lor nu sunt prea mari. Sper sa nu imi faca probleme prin grupuri si pe la planetare. Dar, cine mai stie.

Pagina 1 din 6 123456 UltimaUltima

Discutii Similare

1. Jante cu ET+45 pentru Lada Niva
    By Ninja in forum Lada Niva
    Raspunsuri: 21
    :: 25th February 2012, 21:55