Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Sectiune LR modalitati de imbunatatire...


Postări Recomandate

Re: Sectiune LR modalitati de imbunatatire...

 

Sa nu ma uitati va rog... sunt si eu mic in acest forum , dar sunt. Sunt dornic sa facem intalniri Land Rover sa ne cunoastem si astia micii ca mine sa mai invete si ei cate ceva .

LAND ROVER DISCOVERY I 200TDI an 1993 :lr

LAND ROVER DISCOVERY 4 SDVT 3.0 HSE an 2011 - de vanzare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sectiune LR modalitati de imbunatatire...

 

Daca tot vor fi subsectiuni, sa fie sticky cu defectiunile frecvente specifice fiecarui tip, ca un nou venit,ce are o problema sa gaseasca repede rezolvarea, fara a citi tot forumul.

(unii nu stiu cum se foloseste search, sau sint noi pe forumuri).

Si mi-as dori sa fim sub-forumul cu cea mai mica agresivitate din partea moderatorilor,atit fata de userii noi cit si fata de ceilalti. Succes!

Land Rover Discovery td5 1999

Jaguar XJ8 2002

Ford Mustang Ecoboost 2017, Land Rover Discovery Sport (benzina) 2017

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sectiune LR modalitati de imbunatatire...

 

Am creeat sectiunile pe care le-ati cerut respectiv inclusiv sectiunea Club Land Rover.

Rugamintea mea ste de a le folosi corect fara a amesteca pe cat posibil informatiile.

Aici e si treaba moderatorilor de a veghea la utilizarea corecta a acestor sectiuni.

Va stau la dispozitie cu informatii daca e cazul.

 

Succes

Max

:h5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sectiune LR modalitati de imbunatatire...

 

Am creeat sectiunile pe care le-ati cerut respectiv inclusiv sectiunea Club Land Rover.

Rugamintea mea ste de a le folosi corect fara a amesteca pe cat posibil informatiile.

Aici e si treaba moderatorilor de a veghea la utilizarea corecta a acestor sectiuni.

Va stau la dispozitie cu informatii daca e cazul.

 

Succes

Max

:h5

Multumesc Max. Este primul pas. Mai am in cap si alte rubrici dar toate la timpul lor. Pot sa mut topicurile vechi in noile subsectiuni?

Land Rover Discovery 2 V8 Automatic -Thor

Land Rover Discovery 2 Td5 Manual - Phoenix

www.lroc.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sectiune LR modalitati de imbunatatire...

 

O sa incerc sa te ajut si eu dar am mai spus ca eu is destul de varza la webmastering........pana la urma o sa va dati si voi seama apoi puteti sa ma retrogradati din functie:wink:

NU RASPUND USERILOR CU PROFIL INCOMPLET LA MASINA(model, an, motor, transmisie), NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL

 

Discovery Td5 ES , "00. manual, ECU tunat, intercooler marit...merge de rupe 🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sectiune LR modalitati de imbunatatire...

 

Stai linistit nimeni nu s-a nascut invatat. Nu ai multe de facut. Se muta cu totul discutiile in noile sectiuni. In seara nu am timp dar de miine ma apuc.

Land Rover Discovery 2 V8 Automatic -Thor

Land Rover Discovery 2 Td5 Manual - Phoenix

www.lroc.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 luni mai târziu...

Re: Sectiune LR modalitati de imbunatatire...

 

Sa facem un topic cu Testere Land Rover Disponibile In Tara unde sa posteze toata lumea care are tester si este dornica de a ii ajuta pe cei care au nevoie.

Land Rover Discovery 2 TD5 '99

Land Rover Discovery 2 V8 2002 - In curs de dezmembrare

Range Rover p38 2,5 - 1995 - Nume de cod: Game Over

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sectiune LR modalitati de imbunatatire...

 

Sa facem un topic cu Testere Land Rover Disponibile In Tara unde sa posteze toata lumea care are tester si este dornica de a ii ajuta pe cei care au nevoie.

Excelenta idee... am sa incep eu si dupa ce se aduna toate inputurile o sa centralizam si facem un fel de tabel... asta daca va fivre-un administrator sau moderator disponibil ca eu mi-s varza la astea.

NU RASPUND USERILOR CU PROFIL INCOMPLET LA MASINA(model, an, motor, transmisie), NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL

 

Discovery Td5 ES , "00. manual, ECU tunat, intercooler marit...merge de rupe 🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Re: Sectiune LR modalitati de imbunatatire...

 

eu propun sa fie în cadrul secțiunii LAND ROVER și o secțiune "Mica Publicitate LR", pentru ca este mai ușor și mai comod sa fie și secțiunea de anunțuri departajata pe mărci/tipuri!

Fuck em, I don't care! Pop the cheap champagne, I'm going down in flames, hey!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sectiune LR modalitati de imbunatatire...

 

eu propun sa fie în cadrul secțiunii LAND ROVER și o secțiune "Mica Publicitate LR", pentru ca este mai ușor și mai comod sa fie și secțiunea de anunțuri departajata pe mărci/tipuri!

Ideea ta este buna, a fost pusa de mult in fata administratorilor forumului, daca se va dori se va realiza. Mai mult nu am ce sa fac.

Land Rover Discovery 2 V8 Automatic -Thor

Land Rover Discovery 2 Td5 Manual - Phoenix

www.lroc.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sectiune LR modalitati de imbunatatire...

 

Sa se faca un topic separat in care sa fie trecute strict problemele intampinate si rezolvarile lor, un fel de "manual de reparatii" comun, in care userii sa poata identifica mai repede eventualele probleme.

Reading the Owners Manual doesn't hurt.

NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL

Td4 ESX CommandShift MY02 3Dr (M.O.D.)

KV6 CommandShift MY01 3Dr (Măgaru')

SD4 S CommandShift MY11 5Dr (Sarah)

KV6 XEI CommandShift MY01 5Dr (Phoenix)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sectiune LR modalitati de imbunatatire...

 

Sa se faca un topic separat in care sa fie trecute strict problemele intampinate si rezolvarile lor, un fel de "manual de reparatii" comun, in care userii sa poata identifica mai repede eventualele probleme.

Pot sa fac o gramada de tutoriale ca nimeni nu citeste. Este mai usor sa pui aceeasi intrebare decit sa stai sa citesti sau sa cauti ce ai nevoie.

Ex: cauta sa vezi cite topicuri incep cu "ajutor" sau "un sfat".

Land Rover Discovery 2 V8 Automatic -Thor

Land Rover Discovery 2 Td5 Manual - Phoenix

www.lroc.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sectiune LR modalitati de imbunatatire...

 

............

Ex: cauta sa vezi cite topicuri incep cu "ajutor" sau "un sfat".

 

Cuvantul "ajutor" il cam cenzurez eu pentru ca efectiv am constatat ca se abuzeaza de el si il rezerv strict situatiilor in care este efectiv necesar un ajutor pentru ca nu mi se pare normal sa se puna in titlu atunci cand nu stii sa schimbi un bec sau sa identifici borna plus la bateria masinii sau vrei un cod de produs........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sectiune LR modalitati de imbunatatire...

 

Ar putea un administrator sa faca cumva ca topicul "In atentia proaspetilor......" sa ramana tot timpul la vedere intr-un fel sau altul... asa cum e acum daca se posteaza ceva in sectiunea asta se "duce la fund". Am observat din intrebari ai diversilor noi membrii ca multi nu l-au citit. Ma gandesc la cei care s-ar fi ostenit din bun simt nu la cei care nu o fac din lene/comoditate/etc.(daca exista si din astia... nu stiu:wink:). Hai noroc

 

P.S. sa nu-mi spuneti ca puteam sa fac asta si eu ca moderator ca atunci trebuie sa recunosc DIN NOU ca la chestia asta mi-s varza. Tot astept sa se revolte cineva si sa ma destituie din functie. :h5

NU RASPUND USERILOR CU PROFIL INCOMPLET LA MASINA(model, an, motor, transmisie), NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL

 

Discovery Td5 ES , "00. manual, ECU tunat, intercooler marit...merge de rupe 🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sectiune LR modalitati de imbunatatire...

 

Din ce stiu, ar trebui sa ai si tu functia din prima poza, care functie face un topic sticky(lipicios), adica sa stea mereu in capatul listei de topicuri dintr-o sectiune, indiferent de data ultimei postari si, dupa cum se vede in a doua poza, acest topic este deja sticky (cu bulina rosie e marca care apare pentru un topic sticky) :

 

 

Capture1.JPG.aacca3998048ceeabfd56b7bbfc7eb05.JPG

 

 

Capture2.JPG.64a27d6c86fbe8edfd0c784da8149113.JPGpencil.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sectiune LR modalitati de imbunatatire...

 

Da Fery. Hai ca am ajuns si eu pe la un WiFi si citeva ore de net pe la Tg. Lapus. Topicul respectiv este sticky facut de mine. Singura problema este ca sunt mai multe topicuri facute sticky. Intre ele se da "batalia" care este primul. Deci, Fery spune daca si celelalte sunt necesare de a fi sticky. Daca nu sunt necesare le dai "unstick".

Cam atit ne auzim pe telefoane.

 

P.S.

Topicurile sricky sunt:

 

Sectiune LR modalitati de imbunatatire...

Moderator sectiunea LR

Posesori de tester LR dispusi sa ajute

In atentia proaspetilor posesori de land rover

Sectiune de controverse pe teme tehnice

Sectiune LR in lucru

Editat de mariusg

Land Rover Discovery 2 V8 Automatic -Thor

Land Rover Discovery 2 Td5 Manual - Phoenix

www.lroc.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare