Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Tratarea vocabularului obscen


Unimog

Postări Recomandate

Re: Tratarea vocabularului obscen

 

ieri .... in fata la Matake la pravalie , eu RZV , 2 forumisti si inca 2 cunoscuti .... binenteles ca cel ce vorbea si gesticula era RZV , pe strada trecea o tipa ~ 25 ani pe bicicleta cu castile pe urechi , cum RZV era in mare verva sare juma' de metru in spate dand din maini , tipa il ocoleste printr-o eschiva si dupa ce se redreseaza in 3-4 metrii intoarce capul si exclama : ' urcati in P-ula mea pe trotuar ' ... si a mai bombanit ceva indescifrabil ... noi nu ne-am permis o replica ... era chiar misto tipa :top si indreptatita prin faptul ca i-am calcat teritoriul ...

 

@ petre ... chiar ne era dor de tine ..... ( in sensul figurat )

cumpar oblon patrol 260 la 2 usi ...!!!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Tratarea vocabularului obscen

 

Lipoveneee :grin: care din astia doi e RZV-ul? :ha: Pitipoanca-i cenzurata... :wink::ha::h5

axsAU7oRbkc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...

Re: Tratarea vocabularului obscen

 

Anamaria.....am incercat odata sa citesc forumul e-feminis.....vorba aia.....autostrada cu 6 benzi din cluj pana-n paris......am abandonat repede :))))

Never stop exploring
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Tratarea vocabularului obscen

 

Daca vei avea rabdarea de a mai studia nitel forumul asta, o sa descoperi ca aici se discuta de muuulte alte pasiuni decat injuratul viteza, suduitul multicolor sau misoginismul ca arta. Ma amuza ca din marea de topicuri l-ai nimerit exact pe asta, desi e clar ca oricine trebuie sa inceapa undeva. Daca vrei insa sa continui pe ideea asta, vezi ca sunt o multime de linkuri cu nuditate moderata (dar nu mai mult de atat), muzica de betie, exemple nesanatoase de offroad etilic si multe locuri cu conflicte interpersonale provocate de excesul de testosteron pe care le-ai putea interpreta ca machisme. Probabil va trebui sa te decizi daca ai intrat pe forum pentru studii de sociologie sau chiar esti interesata de 4x4 sens de offroad, nu de operatie matematica.

Samurai incepator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Tratarea vocabularului obscen

 

Doamne cate afli de la barbati doar citind un forum...interesant forumul asta :)

 

 

 

Bine ai venit pe forumul nostru anamaria :h5

Va salut !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Tratarea vocabularului obscen

 

despre ce se vorbea aici? aa, despre excesul de obscenitati.

In public larg, nimeni n-ar trebui sa vorbeasca altfel decat vorbeste cu mama proprie.

In cadru restrans - libertate de expresie si liberul arbitru face regula.

 

Unele obscenitati s-au virtualizat si au capatat un sens mai larg, astfel, feministele cu cohones virtuale folosesc injuraturi si expresii cu organe externe masculine, un fel de "manhood" feminin.

 

Pe de alta parte, pentru a folosi cuvinte directe si populare nu-ti trebuie multa "scoala". Excesul se numeste Coprolalia (nu Tourette!) si este... o afectine.

 

Tot ce exista poarta un nume si este normal sa putem spune lucrurilor pe nume, DACA este nevoie.

 

peace

 

PS: stiti bancul cu timpul?

 

:clb

father of three.

ex HZJ 80

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare