Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

unde springuim foile de arc ?


chevy

Postări Recomandate

Re: unde splinguim foile de arc ?

 

Salutare.

 

Se numeste springuit.Si eu am cautat o vreme pina cand mam hotarat ca decat sa le springui pe bani multi mai bine mai adaug cate o foaie pe fiecare parte si gata.

Aaaaaaaaa si am mai modificat si prinderile de de la arc adica le-am facut mai lungi.

 

 

Ps: sper ca tu te-ai referit la arcuri foi:grin:? daca nu uita ce am scris

Opel frontera sport c20ne 1994

 

Viata am primit-o cadou,de aceea sa nu o lasam sa treaca degeaba.

Enjoy THIS day because tomorrow don't exist and yesterday is the past

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: unde splinguim foile de arc ?

 

Numai arcurile lamelare se pot sprigui. Daca faci treaba asta trebuie sa ai idee cam cat vrei sa adaugi la inaltare, deoarece se iau in calcul: cursa cerceilor, daca faci o springuire extrema va trebui sa schimbi prima foaie (cea cu oberlag-uri) cu una mai lunga (+3 sau +5 cm), sa faci opritoare la cercei sa nu se inchida in interior si sa rupi arcul), sa pui telescoape cu +..., sa lungesti bratele bucsilor de la bara stabilizatoare (daca o mai ai pusa), sa pui alte opritoare de cursa maxima (mai groase catre punti).

Springuirea arcului e cea mai simpla dintre operatii. Daca vrei sa le faci singur suna-ma si iti detaliez cum sa faci: 0726.369.080. Daca ai veni la mine, le-am face amandoi:2dr.

" Nu mai lua viata asa in serios - la urma urmei, oricum nu scapi viu din ea !!! "
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: unde splinguim foile de arc ?

 

multumesc,

 

la bucuresti sau prin imprejurimi se gaseste cineva ?

 

Arc Steel Serv SRL, Calea Grivitei 371, 0722504193

 

Am discutat telefonic in amandoua locurile, acelasi pret, 100ron/arc, trebuie sa vii cu ele demontate de pe masina. Adaugarea unui foi creste pretul la 150 ron bucata.

 

Despre atelierul de pe Grivitei mai sunt referiri pe forum, de bine in mare.

Editat de Max

3x Suzuki Jimny

1x Suzuki Samurai

Dacia DoubleCab 4x4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: unde springuim foile de arc ?

 

La cel de pe Fizicienilor(Vitan) am facut eu arcurile pe fata la Samurai.Demontat/montat pe masina si adaugrea unei foi suplimentare, 400 RONI.Gata cam in 4 ore.M-a intrebat daca vreau sa inalte arcurile mai mult, cit poate sa o faca maxim fara sa intervina alte modificari.In citeva cuvinte, am fost multumit iar omul parea ca stie ce si cum face.

 

[/url]

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 luni mai târziu...
  • 1 lună mai târziu...

Re: unde springuim foile de arc ?

 

saptamina trecuta am fost pe fizicienilor linga bega utilaje la atelierul de arcuri pt o programare.

a 2 a zi dimineata am fost acolo la ora 8 si la ora 11 eram gata terminat.

springuit arcurile mele si de pus foi in plus .

vreau sa zic ca baiatul este foarte cooperant si negociaza nu sunt preturi batute in cui.

am auzit si de cei dupa grivita dar am inteles ca sunt mai scumpi si ca nu prea negociaza.

eu va recomand cu incredere.:h5

face treaba buna ,am fost foarte multumit .

pun fara grija 5 tone pe masina si totul este ok.

pt cei interesati las nr de tel al baiatului de la atelier; 0740.069.790

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: unde springuim foile de arc ?

 

saptamina trecuta am fost pe fizicienilor linga bega utilaje la atelierul de arcuri pt o programare.

a 2 a zi dimineata am fost acolo la ora 8 si la ora 11 eram gata terminat.

springuit arcurile mele si de pus foi in plus .

vreau sa zic ca baiatul este foarte cooperant si negociaza nu sunt preturi batute in cui.

am auzit si de cei dupa grivita dar am inteles ca sunt mai scumpi si ca nu prea negociaza.

eu va recomand cu incredere.:h5

face treaba buna ,am fost foarte multumit .

pun fara grija 5 tone pe masina si totul este ok.

pt cei interesati las nr de tel al baiatului de la atelier; 0740.069.790

 

E cam tarziu sa sun acum, ca si idee pentru ce masina ai facut folie si cat te-a costat cu aproximatie? Tre sa le fac si eu la YJ!

Nu lua viata in serios, oricum nu scapi viu din ea!!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: unde springuim foile de arc ?

 

scuze ...:op

am uitat sa specific

sprinter pe dublu

pret 650 ron , mi a pus foi in plus, confectionate de el din materialul lui +springuit foile mele +demontat/montat.

eu sunt super multumit de lucrare si cum sta masina .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: unde springuim foile de arc ?

 

Salutare,

 

Am fost si eu la service de pe Fizicienilor. Initial mi-a ridicat-o prea mult (Cherokee '96); am mai fost o data si in 2 ore maxim a rezolvat-o. Acum sunt multumit.

 

La mine se lasa spatele ca aveam cate o foaie lipsa pe fiecare parte. Mi-a pus cele 2 foi lipsa + 2 aditionale + manopera = 650lei

 

Bafta,

mihai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 ani mai târziu...

Re: unde springuim foile de arc ?

 

Salutare, este un fierar foarte bun langa Cluj in Gilau.

Cand aveam Samuraiul am dus doua arcuri fata la springuit+ adaugat de foaie si mai apoi am dus in primavara masina cu totul ca strambasem un arc fata ca am lovit-o de un copac. De fiecare data am fost foarte multumit, atat de preturi cat si de calitate. Daca duci doar arcurile e mai ieftin, daca duci masina iti ia ceva mai mult ca pune si manopera de dat jos arcurile de pe masina.

 

Daca te intereseaza spune si iti dau un PM cu numarul dansului.

 

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...

Re: unde springuim foile de arc ?

 

Salutare, este un fierar foarte bun langa Cluj in Gilau.

Cand aveam Samuraiul am dus doua arcuri fata la springuit+ adaugat de foaie si mai apoi am dus in primavara masina cu totul ca strambasem un arc fata ca am lovit-o de un copac. De fiecare data am fost foarte multumit, atat de preturi cat si de calitate. Daca duci doar arcurile e mai ieftin, daca duci masina iti ia ceva mai mult ca pune si manopera de dat jos arcurile de pe masina.

 

Daca te intereseaza spune si iti dau un PM cu numarul dansului.

 

Numai bine.

 

Salut, poti sa ma indrumi si pe mine la persoana din Gilau care se ocupa de arcuri lamelare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare