Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Conducta frana


MAsterD

Postări Recomandate

Unde as putea gasi conducta de frana de pe puntea din spate care trece de la roata stanga la dreapta. pentru pajero model din 88'. scurt , am incercat sa o desfac si am rupt-o. Se potriveste si de la alte masini, gen aro, daci? si ce dimensiuni are filetul daca stie cineva.

 

Multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Conducta frana

 

Citeste sectiunea Piese de Schimb si vezi ca sunt citeva masini la dezmembrat,ia legatura la tel. cu cei care dezmembreaza si s-ar putea sa rezolvi problema.

Gandirea corectã vine din experienta. Din nefericire experienta vine din gandirea gresita.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Conducta frana

 

orice mecanic care stie pe ce lume traieste iti poate face conducta destul de usor....masoara conducta veche......cumpara de la magazin conducta de cupru....bercuiesti pe ea holenderele....si sus cu ea...pe masina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Conducta frana

 

momentan am gasit o conducta de aro ,sa vad daca se potriveste daca nu o sa pun dupa weekend si poze , am indoito si a inceput sa curga, cand am desfacuto sa rupt pe langa surub,

o sa vad ce pot sa fac, ca vine iarna si ii nasol cu frana pe o parte , si asa se simte .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Conducta frana

 

Nu dispera !

Mi-o masor maine pe a mea si iti spun cum arata :ha: M-i sa rupt si mie acu vreo 4 ani, am pus una de Aro, adaptata, dar dupa nici 1 an a picat si ea. Am revenit la originala SH care merge si acuma fara nici o jena. Daca mai am conducta pe puntea donatoare, ti-o fac pachet si ti-o trimit prin posta (ca-i mai ieftin).

OMU'e inainte de toate!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare