Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

ARO FORESTER incrucisat cu M 461


asd

Postări Recomandate

Re: ARO FORESTER incrucisat cu M 461

 

pai din ce stiu eu daca nu este acelasi tip de caroserie nu o sa fie omologata decat individual, in urma unor teste dinamice parca, de fixare, de franare, de siguranta, etc. toate astea se fac la RAR-ul mama, adica la Bucuresti si costa ceva bani+ca tot ce se face la masina trebuie insotit de hartii de la vreun service auto agreeat de RAR

acum una peste alta, chiar nu stiu daca merita stresul asta ptr. ca aici vom discuta de o masina "manufacturata"pe care RCR nu o va omologa veci

cel mult va fi un automobil mai deosebit a carei valoare pecuniara o va stabili oferta si nu pretul de executie(virtual cel de vanzare)

daca o faci de santier, tot mecanica de M ramane superioara celei de Aro(parerea mea)

 

oricum ar fi succes, prietene:h5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: ARO FORESTER incrucisat cu M 461

 

pai din ce stiu eu daca nu este acelasi tip de caroserie nu o sa fie omologata decat individual, in urma unor teste dinamice parca, de fixare, de franare, de siguranta, etc. toate astea se fac la RAR-ul mama, adica la Bucuresti si costa ceva bani+ca tot ce se face la masina trebuie insotit de hartii de la vreun service auto agreeat de RAR

acum una peste alta, chiar nu stiu daca merita stresul asta ptr. ca aici vom discuta de o masina "manufacturata"pe care RCR nu o va omologa veci

cel mult va fi un automobil mai deosebit a carei valoare pecuniara o va stabili oferta si nu pretul de executie(virtual cel de vanzare)

daca o faci de santier, tot mecanica de M ramane superioara celei de Aro(parerea mea)

 

oricum ar fi succes, prietene:h5

Se pare ca este un coleg de pe forum care vrea sa salveze caroseria, ii doresc succes, asa ca ma intorc la varianta de inceput, adica din fiarelele de tot felul ce le am prin curte, voi construi o masina de hobby.

 

Multumesc de sustinere, prietene:h5

Editat de asd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...

Re: ARO FORESTER incrucisat cu M 461

 

Saptamana viitoare se elibereaza atelierele (intre timp s-a facut RK la trei microbuze, caroserie si mecanica), si continuam proiectul M Forester.:j

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 luni mai târziu...
  • 4 ani mai târziu...
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare