Pagina 1 din 3 123 UltimaUltima
Afisez rezultatele 1 la 10 din 21

Data Inscriere
    May 2008
    Varsta
    41

Implicit Modificare autoutilitara

Stie cineva daca exista un service in Romania , care are licenta de modificari structurale pentru J8 ?
    Daca da, este usor sa facem HDJ-urile aututilitare mixte, adica impozit anual de 700 RON
    KTM 400 EXC pentru distractie
    BMW 1200 GS Adventure pentru ture
    Land Rover Defender 110 pentru alte ture

Data Inscriere
    Jan 2008
    Varsta
    34

Implicit Re: Modificare autoutilitara

cam tirziu.....si daca-i tirziu este si ff scump.... spor.
    Stiu ca un coleg cu LandRover este in posesia unei documentatii zdrobitoare si ceva munca asiduua in acelasi scop.....poate va ajuta cu ceva idei....
    Cindva, mergea treaba unsa....cine a fost pe faza....
    Dacă de īntelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Administrator
    Data Inscriere
    Oct 2008
    Varsta
    44
    Masina
    Toyota LC KZJ 78

Citat Postat original de RZV Vizualizare Mesaj
    cam tirziu.....si daca-i tirziu este si ff scump.... spor.
    Stiu ca un coleg cu LandRover este in posesia unei documentatii zdrobitoare si ceva munca asiduua in acelasi scop.....poate va ajuta cu ceva idei....
    Cindva, mergea treaba unsa....cine a fost pe faza....

Esti criptic.....esti profund.....esti complex si abstract........
    Ii dai o informatie utila, pertinenta si inteligibila omului sau zgudui aiurea ?

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Conform "directivei RAR " modificarile se pot face numai la reprezentanta marci masini.
    Eu am fost la Redac sa o transform in autoutilitara iar dansi foarte ameabili mi-au spus cum, eu le-am spus asa fara banchete (7 locuri) spate doar cu cinci locuri iar dansi au spus ca nu se poate gabaritul masini este prea mic.
    Daca vreau la 4 locuri se poate.
    Eu = cat?
    Ei = 2800 euro.
    Eu = pa
    Ei = la revedere.
    NISSAN PATROL GR 2.8/1992 LUNG
    Īnvaţă din greşelile altora, viaţa e prea scurtă pentru a le face tu īnsuţi pe toate.

Data Inscriere
    May 2007
    Varsta
    42
    Masina
    Toyota Landcruiser HJ60 '85, HJ61 '88, FJ62 '88, LJ78 '92,

Citat Postat original de offroad_g Vizualizare Mesaj
    Stie cineva daca exista un service in Romania , care are licenta de modificari structurale pentru J8 ?
    Daca da, este usor sa facem HDJ-urile aututilitare mixte, adica impozit anual de 700 RON
    Cauta-ma. Poate gasim o solutie si pt tine.

"Nu stiu care e cheia succesului dar stiu care e cheia esecului: Sa incerci sa ii multumesti pe toti"

Data Inscriere
    Jan 2008
    Varsta
    34

Bah Astral....uite raspuns la Dan....deci stiu eu ceva..
    Ce stiu este de la un coleg....nu pot sa decit sa=l provoc pe om , daca nu vrea sau nu poate, nu o sa spun eu ce si cum....
    La mine a fost asa....cit? xxx sute.... cind este gata? cind o aduci?.....si gata!
    Asta era acum 3-4 ani..... Alte vremuri....

Si acum... sunt minim 3 topicuri pe acceasi tema...sigur gasesti ceva info acolo. Suna la Toyota... sigur au dat /facut ceva acte pt firmele diverse care aveau 80 si le-au facut autoutilitare....
    Pina si Adras la Buc facea transformarea in autoutilitara pt masinile de la Vodafone pe care le scotea la vinzare de la ei....
    Informatie este, dar nu da nimeni pe forum, sa fim seriosi....sunt minim 3(trei proprietari de asa ceva aici,care tin pt ei)...

CUm era cu X6 de la Pitesti facut autoutilitara?!? intreb ca eu nu am avut acces la net citeva zile,dar am auzit ceva discutii....
    Dacă de īntelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Eu am incercat lucrul acesta si credetima ca am ceva relatii pe aici, "sa mancat covrigul din iulie" Singurele firme care pot sa faca aceste modificari sunt servisurile de reprezentanta amarci.
    Servisurile care au fost acreditate pana acum ca cea de la Pitesti care apartinea de RAR nu mai au voie sa faca modificari de caroserie decat la urmatoarele:
    - auto politie
    - auto salvare
    - auto pompieri
    - auto frigorifice
    - auto carosate
    Cum este a mea din autoturism 7 locuri in autospeciala numai reprezentanta firmei producatoare cu acordul producatorului.
    STATUL II PROST:PS
    NISSAN PATROL GR 2.8/1992 LUNG
    Īnvaţă din greşelile altora, viaţa e prea scurtă pentru a le face tu īnsuţi pe toate.

Data Inscriere
    Jan 2011
    Varsta
    46
    Masina
    Este

Citat Postat original de Max Vizualizare Mesaj
    Cauta-ma. Poate gasim o solutie si pt tine.
    Mai ai solutie pentru transformare ? Si pe mine m-ar interesa .
    Inca nu am transcris-o pe mine tocmai din acest motiv (al unei eventuale transformari).
    Daca vreo posibilitate anuntama.

Mersi !
    Numai bine !

Data Inscriere
    Apr 2008
    Varsta
    35
    Masina
    Toyota Land Cruiser HJ60

Uite aici , am facut eu

Data Inscriere
    May 2007
    Varsta
    42
    Masina
    Toyota Landcruiser HJ60 '85, HJ61 '88, FJ62 '88, LJ78 '92,

Citat Postat original de mutuovi Vizualizare Mesaj
    Mai ai solutie pentru transformare ? Si pe mine m-ar interesa .
    Inca nu am transcris-o pe mine tocmai din acest motiv (al unei eventuale transformari).
    Daca vreo posibilitate anuntama.

Mersi !

Din pacate nu se mai poate face usor treaba. S-au stricat treburile ca sa zic asa.

"Nu stiu care e cheia succesului dar stiu care e cheia esecului: Sa incerci sa ii multumesti pe toti"

Pagina 1 din 3 123 UltimaUltima

Discutii Similare

1. Modificare GC WJ
    By atar in forum Grand Cherokee
    Raspunsuri: 13
    :: 6th December 2013, 21:03
  2. Modificare suspensie Ims
    By LAZ in forum Discutii Tehnice
    Raspunsuri: 42
    :: 29th March 2013, 22:35
  3. Modificare!!!
    By Costas in forum Wrangler