GTC Auto Shop
Pagina 2 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimaUltima
Afisez rezultatele 11 la 20 din 40

Data Inscriere
    Mar 2009
    Varsta
    36
    Masina
    un fel de vitara :))with samurai solid axel,JEEP GC 2,7 CRD

Implicit Re: Mrl-uri Suzuki Vitara

puntea de sami o mai ai?
    o vinzi?la ce pret?
    suzuki vitara 1.6
    yo5PKM
    0763630114

da, o mai am. 200 euro.

Data Inscriere
    Apr 2010
    Masina
    Jimny 1.6 VVT

un reductor de sj410 ai??

Administrator
    Data Inscriere
    Oct 2008
    Varsta
    47
    Masina
    Toyota LC KZJ 78

Topicul asta era despre MRL-uri, conform titlului.....ati continuat cu diferentialul.....acuma il transformati in topic de Mica Publicitate ?!?

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
    &

Data Inscriere
    May 2010
    Varsta
    39
    Masina
    Suzuki Jimny. BMW 320d

stie cineva daca la jimny din 2007 merg MRL-uri de samurai manuale.

Pentru curiozitatea mea, de ce sunt mai bune cele manuale?
    1995 Nissan Patrol 2.8
    Timpul este cel mai bun profesor. Din pacate, isi omoara toti elevii.

Data Inscriere
    Apr 2009
    Masina
    Suzuki Jimny

Citat Postat original de Florin Pircalab Vizualizare Mesaj
    Pentru curiozitatea mea, de ce sunt mai bune cele manuale?
    Sunt simple deci mai fiabile. Nu te lasa cand ti-e lumea mai draga.

Vanzator Autorizat
    Data Inscriere
    Jun 2009
    Varsta
    33
    Masina
    1999 Jeep Wrangler TJ 2.5

Ambele sunt la fel de fiabile. Lipsa de "fiabiliate" apare datorita lipsei de mentenanta.
    Atat cele manuale cat si cele automate trebuie regulat ingrijite.
    Adica, desfacute, curatate(fiecare piesa), gresate individual, reasamblate si 2 lingurite de vaselina coloidala.
    Am folosit si manuale si automate, ceea ce era neplacut totusi la cele manuale ca in conditii de temperatuta scazuta la uele invarteai de ele de te lua dracu, iti trebuia un patent/cleste si asta indiferent de vaselina folosita, exceptie facand un set care a fost gresat cu nu stiu ce vaselina Koyo care mergea perfect.
    Eu personal prefer automatele, sunt mai confortabile nu m au lasat niciodata singurul dezavantaj pe care il vad este faptul ca trebuie sa te opresti ca sa selectezi 4wd.
    La cate MRL-ri mi au trecut prin mana daca ma convingeau cele manuale garantat le aveam pe troaca
    0763651150 /

/

Kituri Suspensie Si BodyLift
    Suzuki Vitara, Jimny, Daihatsu Feroza, Mitsubishi Pajero, L200, Opel Frontera
    Scuturi Protectie

Citat Postat original de roly Vizualizare Mesaj
    Ambele sunt la fel de fiabile. Lipsa de "fiabiliate" apare datorita lipsei de mentenanta.
    Atat cele manuale cat si cele automate trebuie regulat ingrijite.
    Adica, desfacute, curatate(fiecare piesa), gresate individual, reasamblate si 2 lingurite de vaselina coloidala.
    Am folosit si manuale si automate, ceea ce era neplacut totusi la cele manuale ca in conditii de temperatuta scazuta la uele invarteai de ele de te lua dracu, iti trebuia un patent/cleste si asta indiferent de vaselina folosita, exceptie facand un set care a fost gresat cu nu stiu ce vaselina Koyo care mergea perfect.
    Eu personal prefer automatele, sunt mai confortabile nu m au lasat niciodata singurul dezavantaj pe care il vad este faptul ca trebuie sa te opresti ca sa selectezi 4wd.
    La cate MRL-ri mi au trecut prin mana daca ma convingeau cele manuale garantat le aveam pe troaca

La ce te-ai referit in fraza respectiva. Pai daca ai manuale nu te opresti sa le activezi si dupa aceea opresti masina cand treci de pe 4x4 usor pe greu.

Iar in alta ordine de idei referitor la avantajele mrl-urilor manuale este decuplarea planetarelor la o folosinta indelungata a masinii pe asfalt si cuplarea lor doar in offroad sau la nevoie.

Vanzator Autorizat
    Data Inscriere
    Jun 2009
    Varsta
    33
    Masina
    1999 Jeep Wrangler TJ 2.5

Citat Postat original de SamuraiBZ Vizualizare Mesaj
    La ce te-ai referit in fraza respectiva. Pai daca ai manuale nu te opresti sa le activezi si dupa aceea opresti masina cand treci de pe 4x4 usor pe greu.

Iar in alta ordine de idei referitor la avantajele mrl-urilor manuale este decuplarea planetarelor la o folosinta indelungata a masinii pe asfalt si cuplarea lor doar in offroad sau la nevoie.
    La MRL manual cand treci din 2H in 4H nu trebuie sa te opresti DAR din 4H in 4L treb sa opresti.
    0763651150 /

/

Kituri Suspensie Si BodyLift
    Suzuki Vitara, Jimny, Daihatsu Feroza, Mitsubishi Pajero, L200, Opel Frontera
    Scuturi Protectie

Discutii Similare

1. Suzuki Vitara versus Suzuki Samurai
    By Gabi4x4 in forum Vitara, X90
    Raspunsuri: 53
    :: 25th March 2012, 10:56
  2. Costuri de intretinere Suzuki Vitara / Grand Vitara
    By AndyB78 in forum Vitara, X90
    Raspunsuri: 21
    :: 28th July 2011, 16:49

Sprijina si tu forumul Club4x4 daca il consideri util.Multumim!