GTC Auto Shop
Pagina 3 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimaUltima
Afisez rezultatele 21 la 30 din 33

Implicit Re: Sectiunea Nissan: propuneri si rezolvari

Citat Postat original de Irod Vizualizare Mesaj
    Mie impartirea asta mi se pare cea mai corecta cu mentiunea ca Navara si Pickup ar trebui sa aiba si ele sub forum distinct fata de Pathfinder si X-Trail.
    patrol 160 si patrol 260 sunt masini total diferite .... sub nici o forma nu pot fi la gramada .....
    cumpar oblon patrol 260 la 2 usi ...!!!!

Data Inscriere
    May 2007
    Varsta
    45
    Masina
    Toyota Landcruiser HJ60 '85, HJ61 '88, FJ62 '88

Implicit Re: Sectiunea Nissan: propuneri si rezolvari

Citat Postat original de Lipoveanu Vizualizare Mesaj
    patrol 160 si patrol 260 sunt masini total diferite .... sub nici o forma nu pot fi la gramada .....
    Cat de diferite sunt de nu pot sa stea impreuna in aceeasi sectiune?
    Nu contest ca au motoare diferite sau punti diferite sau alte chestii dar de aici pana a spune ca sunt total diferite e cale lunga.

Se pare ca blocantul ARB este acelasi la amble modele:
    http://forum.club4x4.ro/showthread.p...-la-superpret-!!!

Click image for larger version. 

Name:	nissan_patrol_3300turbo.jpg 
Views:	5 
Size:	16.3 KB 
ID:	98481 Click image for larger version. 

Name:	DSCF1789.JPG 
Views:	6 
Size:	75.3 KB 
ID:	98482

Pozele le-am luat de pe net. Sper ca am ales poze corecte.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

"Nu stiu care e cheia succesului dar stiu care e cheia esecului: Sa incerci sa ii multumesti pe toti"

Data Inscriere
    May 2007
    Varsta
    45
    Masina

Implicit Re: Sectiunea Nissan: propuneri si rezolvari (valabil ptr toate sectiunile de la Nissan)

Mare atentie sa nu trecem in cealata extrema si sa complica sectiunea de o sa se sature lumea ca sa caute ceva.

De exemplu, nu vad necesar o subsectiune "Discutii generale despre Nissan". Acestea pot fi postate in sectiunea de baza Nissan.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

"Nu stiu care e cheia succesului dar stiu care e cheia esecului: Sa incerci sa ii multumesti pe toti"

Administrator
    Data Inscriere
    Oct 2008
    Varsta
    47
    Masina
    Toyota LC KZJ 78

Implicit Re: Sectiunea Nissan: propuneri si rezolvari (valabil ptr toate sectiunile de la Nissan)

Citat Postat original de Max Vizualizare Mesaj
    Mare atentie sa nu trecem in cealata extrema si sa complica sectiunea de o sa se sature lumea ca sa caute ceva.

De exemplu, nu vad necesar o subsectiune "Discutii generale despre Nissan". Acestea pot fi postate in sectiunea de baza Nissan.

Si eu sunt de parere ca trebuie puse fix la modelul respectiv.....pt ca eu de-aia am inteles ca am impartit marcile pe modele.......
    Daca e asa cum ziceti voi, spuneti-mi ce anume se va scrie la "Discutii generale" ?
    Acolo la "Discutii generale" nu credeti ca la un moment dat veti considera ca trebuie impartite pe : electrica, mecanica, etc ???
    Si uite asa, ne vom intoarce de unde am plecat......

Pledez pt simplitate : ai o intrebare, o problema la Y61, o pui acolo si gata !!!
    (Si nici varianta asta nu e cea mai fericita pt ca s-ar putea sa vrem impartire la Y61, de ex, tot asa, pe Electrice, pe Mecanica, etc.....)

&

Data Inscriere
    Nov 2007
    Varsta
    40
    Masina
    Nissan Patrol Y60.

Mai oameni buni,

S-a muncit mult luand la mana aproape 800 de topicuri. La unele s-a schimbat titlul din chestii banale in ceea ce continea topicul respectiv.

Ce inseamna discutii generale - discutii referitoare la marca nu la tip, versusuri samd

Acum ca s-a organizat sectiunea ...vreti ce? Sa o organizam dupa culoarea masinilor? E absurd.

Nu vad necesitatea sectiunii de baza atata timp cat exista una dedicata pe marca + una in care se discuta chestii generale. Corectati-ma daca gresesc ...
    consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

aveti dreptate ... totul treb sa fie cat mai simplu .... eu personal asi imparti forumul in 3 mari categorii
    1 roti de 31
    2. roti de 33
    3. roti de 35 sau peste ...

cei de la punctul 1 nu au voie sa posteze peste cei de la punctele 2 si 3 ....
    si tot asa .... iar cei de la punctul 3 ar avea voie peste tot ...

Administrator
    Data Inscriere
    Oct 2008
    Varsta
    47
    Masina
    Toyota LC KZJ 78

Si aia care si-au vandut bunatatile de masini sa posteze doar Discutii diverse.......

&

Data Inscriere
    May 2007
    Varsta
    45
    Masina

Citat Postat original de Astral Vizualizare Mesaj
    Si aia care si-au vandut bunatatile de masini sa posteze doar Discutii diverse.......

Da' chiar. Lipovene, tu unde te incadrezi?

Eu zic sa facem 4 sectiuni:

1. 31
    2. 33
    3. 35>
    4. Lipoveanu

Later edit:

Pe Lipoveanu il facem si moderator pe sectiunea lui.

Data Inscriere
    Nov 2007
    Varsta
    40
    Masina
    Nissan Patrol Y60.

Mda, totusi nimic constructiv?

Ptr nenea Lipoveanu as face un topic cu si de minim 35 de inci... Cred ca l-ar satisface pe deplin ... Si cred ca ar face cerere imediata sa devina modelator ...
    consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

ce va mai place sa va bagati in seama cu astia de vor pune gume de 40' pe masina ....

Discutii Similare

1. Raspunsuri: 24
    :: 28th December 2012, 20:50

Sprijina si tu forumul Club4x4 daca il consideri util.Multumim!