Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

K160 - Rapoarte transmisie


White Wolf

Postări Recomandate

Am tot scormonit pe net in cautarea acestei informatii si nu am gasit mai nimic concret.

Asadar intrebarea este : care au fost rapoatele de transmisie in echiparea stoc la Patrol K160 ?

Ma intereseaza in special pentru motorizarea 3300cmc diesel aspirat (SD33). Daca ajuta si anul de fabricatie, 1988.

Multumesc.

Editat de White Wolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: K160 - Rapoarte transmisie

 

Faza tare e ca am impresia ca Tavi nu are o astfel de masina in curtea lui pt ca sigur ar fi verificat si n-ar mai fi intrebat, deci recomandarile facute sunt egale cu zero.......:ha:

 

Astral, aici ai dreptate! Am avut asa ceva in curte si raportul era de 4.3 (35 cu 8). Sau cel putin asa am socotit eu. Intrebam pentru un amic ce nu are cont pe forum si a bulit diff-ul spate. Nu prea stie cu tehnica si ma intrebase pe mine.

Filmuletul pus de tine e exemplificativ si am sa-i trimit un link.

Multumesc. Sper ca info sa fie utila si altcuiva...

 

Don Lucian, multumiri, de asemenea!:tk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: K160 - Rapoarte transmisie

 

Fain link-ul.

acum am o intrebare!

aplicand metoda descrisa mie imi rezulta un raport de 2,18 fata si spate.

Un 260 standard ce raport ar trebui sa aiba???

ori eu m-am tampit de tot. (posibil) :grin:

:dr1

PATROL Y61

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: K160 - Rapoarte transmisie

 

Astral, aici ai dreptate! Am avut asa ceva in curte si raportul era de 4.3 (35 cu 8). Sau cel putin asa am socotit eu. Intrebam pentru un amic ce nu are cont pe forum si a bulit diff-ul spate. Nu prea stie cu tehnica si ma intrebase pe mine.

Filmuletul pus de tine e exemplificativ si am sa-i trimit un link.

Multumesc. Sper ca info sa fie utila si altcuiva...

 

Don Lucian, multumiri, de asemenea!:tk

 

teoretic raportul este stantzat pe coroana.

Cînd te-ai nascut, tu ai plîns, iar altii s-au bucurat. Traieste-ti viata astfel încît, cînd vei muri, toti sa plînga, iar tu sa zîmbesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 ani mai târziu...

Re: K160 - Rapoarte transmisie

 

Astral, aici ai dreptate! Am avut asa ceva in curte si raportul era de 4.3 (35 cu 8). Sau cel putin asa am socotit eu. Intrebam pentru un amic ce nu are cont pe forum si a bulit diff-ul spate. Nu prea stie cu tehnica si ma intrebase pe mine.

Filmuletul pus de tine e exemplificativ si am sa-i trimit un link.

Multumesc. Sper ca info sa fie utila si altcuiva...

 

Don Lucian, multumiri, de asemenea!:tk

 

Bună, am și eu o întrebare legat de subiect,acest raport(4,3) cam ce cauciucuri suporta maxim?

Va multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: K160 - Rapoarte transmisie

 

Salut,

 

Daca ii trebuie un dif am eu demontate si fata si spate de pe masina. Impecabile dar a mea avea rapoarte 4,625.

Spatele era LSD care si functiona:)

 

Seara buna!

Mircea,
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: K160 - Rapoarte transmisie

 

Salut,

 

Daca ii trebuie un dif am eu demontate si fata si spate de pe masina. Impecabile dar a mea avea rapoarte 4,625.

Spatele era LSD care si functiona:)

 

Seara buna!

Mulțumesc pentru oferta, deocamdată vreau sa pun 35-urile și sa fac o proba:) abia aștept...:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: K160 - Rapoarte transmisie

 

Lori ptr 35 va trebui sa faci loc.......monteaza pe fata si vezi sa nu-ti atinga la viraje....plus ca s-ar putea sa fi ..intre viteze''

 

tu ai motor 3.3 aspirat sau turbo?

 

Da ma aștept la asta,dar n-am înțeles cu "intre viteze"

Îți mulțumesc pentru sfat

Editat de samsonlorant
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: K160 - Rapoarte transmisie

 

"Intre viteze" inseamna ca, la anumite viteze de croaziera (50 kmh in localitate de ex.), intr-o treapta a cutiei de viteze motorul este prea turat, in urmatoarea treapta superioara subturat.

Cînd te-ai nascut, tu ai plîns, iar altii s-au bucurat. Traieste-ti viata astfel încît, cînd vei muri, toti sa plînga, iar tu sa zîmbesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: K160 - Rapoarte transmisie

 

"Intre viteze" inseamna ca, la anumite viteze de croaziera (50 kmh in localitate de ex.), intr-o treapta a cutiei de viteze motorul este prea turat, in urmatoarea treapta superioara subturat.

 

Aha,am inteles,mersi

Am reusit sa le pun si pe sosea nu pare sa intampine vreo problema nici pe 35,cu raportul existent de 4,375.Inca nu am avut timp de catarari:-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare