Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Cum se regleaza un carburator de Vitara ?


marinionescu

Postări Recomandate

Buna ziua ,

Ma gandesc ca este un subiect interesant si putin dezbatut pe cele multe forumuri din lumea asta , incepind cu Australia , trecind prin SUA , UK si chiar RO .

In general la intrebari privind reglaje , reparatii de carburatoare cele mai multe raspunsuri sunt " pune injectie si termina cu vechitura de carburator ".

Si aici pe forum intrebarile privind carburatoarele de Samurai sau Vitara sunt unde pot repara , regla ? Nu cum pot face acest lucru .

Recunosc pe Vitara mea am carburator si nu vreau sa modific nimic nu vreau injectie sunt convins ca un carburator bine intretinut este mai fiabile decit injectia sau cel putin la fel .

Deci : cum se regleaza un carburator de Vitara ?

Cate tipuri de carburatoare sunt ?

Intrebarile adevarate sunt convins ca vor veni pe parcurs .

Cine nu stie, si nu stie ca nu stie, e adormit, trezeste-l.

Cine nu stie, si stie ca nu stie, e invatacel, ajuta-l.

Cine stie, si stie ca stie, e invatat, insoteste-l.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cum se regleaza un carburator de Vitara ?

 

si eu am carburator, docamdata fara mari probleme. subiectul e bun dar nu stiu cine ar regla un asemenea dispozitiv, daca pot sa zic asa, pe ca are foarte multe vacumuri.

eu l-am curatat pe dinafara si inauntru cu o solutie de curatat carburatorul (sprai), fara a desface alte suruburi inafara de cele 4 ce tin corpul carburator.

ancuta_laurentiu@yahoo.com

tel. 0767585379

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cum se regleaza un carburator de Vitara ?

 

Nu sunt eu mare expert in carburatoare dar ce stiu eu sigur ca exista cel putin in sibiu un mecanic doctor in carburatoare.

Pune ceasuri si tot felul de instrumente de masura pe ele si sincer masinile merg brici.

Mie de exemplu la vitara(desi este injectie), mi a surubarit la cateva chestii in corpun injectiei cu niste manometre, de imi venea sa il omor. Am crezut ca o face varza.

Dar de cand a umblat trage suzy de rupe, zici ca e 1.8 nu 1.6:ha:

0763651150 / suzukivitararo@yahoo.com

http://www.suzuki-vitara.ro / http://www.market4x4.ro

Kituri Suspensie Si BodyLift

Suzuki Vitara, Jimny, Daihatsu Feroza, Mitsubishi Pajero, L200, Opel Frontera

Scuturi Protectie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cum se regleaza un carburator de Vitara ?

 

nu dar am adresa:ha:

daca vreti il aflu fara probleme si il postez.

0763651150 / suzukivitararo@yahoo.com

http://www.suzuki-vitara.ro / http://www.market4x4.ro

Kituri Suspensie Si BodyLift

Suzuki Vitara, Jimny, Daihatsu Feroza, Mitsubishi Pajero, L200, Opel Frontera

Scuturi Protectie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...
  • 6 ani mai târziu...

Re: Cum se regleaza un carburator de Vitara ?

 

Cristian...daca ai nevoie de o curatare si o reglare profesionala a carburatorului, exixta si in Bucuresti , in zona Cora Pantelimon un service care inca mai are meserias pentru asa ceva. O sa caut numarul de telefon si iti dau pm

vitara - an 1995 - motor1.6L - 16V cutie automata - de padure

toyoya rav 4 - an 2005 - motor d4d - cutie manuala - de strada

SE FURA IN DRACI....DAR NIMIC NU LIPSESTE...TOTUL SE FACE REPEDE...DAR NIMIC NU-I GATA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cum se regleaza un carburator de Vitara ?

 

Cristian...daca ai nevoie de o curatare si o reglare profesionala a carburatorului, exixta si in Bucuresti , in zona Cora Pantelimon un service care inca mai are meserias pentru asa ceva. O sa caut numarul de telefon si iti dau pm

 

multumesc mult, e bine de stiut si in Bucuresti ca am si acolo o Lada 1500 care ar trebui reglata, dar masina e in Bran. Pot sa dau o fuga cu masina si in Bucuresti ca nu-i problema, insa daca mai e ceva de aranjat ulterior mi-ar fi mai greu.

 

c

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare