Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Honda NX 650 Dominator


dominator

Postări Recomandate

Re: Honda NX 650 Dominator

 

Am un Domi in familie, e "calul" baiatului meu. Faine jucarii, suporta abuzurile intr-un mare fel. A lui e din 89 si a trecut anul trecut prin un RK la motor, acum manca pamantul.

Samurai incepator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Honda NX 650 Dominator

 

Cam orice motocileta de clasa asta suporta transformarea in supermoto din punctul de vedere al rotilor, dar vezi ca implica si setari de suspensie ca sa fie SM adevarat. MILAN stie mai mukte ca mine, la el am vazut XT facut SM.

Samurai incepator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Honda NX 650 Dominator

 

Motocicleta lui fi-miu e relativ standard, cu exceptia unui RK major la motor. Nu am schimbat suspensia, nu stiu ce i-ar putea ridica performantele. Tu de ce ai vrea alte suspensii? Sunt stricate, sau nu te satisfac?

Samurai incepator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Honda NX 650 Dominator

 

Fericitule, inseamna ca ai picioare lungi! La mine inaltimea standard a Tengaiului e la limita, e drept Domi e un pic mai jos. Vezi si reglajele suspensiilor!

 

O sa ai dileme serioase la alegerea anvelopei "de compromis"". Noi mergem pe Continental TKC amandoi, dar sa stii ca sunt chiar de compromis. Nici nu au o priza deosebita pe asfalt, mai ales pe asfalt ud sau cu nisip, si nici nu tin cine stie ce mult. Pe la 7000 obosesc considerabil. Cam toate dualurile au aceeasi problema, asa ca probabil eram mai castigat sa las soseaua in pace si sa pun ceva mai catre offroad.

Samurai incepator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 luni mai târziu...
  • 4 luni mai târziu...
  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Honda NX 650 Dominator

 

salut

sunt fost posesor de domi 98.

motoreta se poate ridica din suspensia spate. eu am coborat-o fiind mai scund.

personal nu recomand incercarea de a o transforma in supermoto, pt un motiv simplu: nu a fost gandita ca sa fie supermoto. un cauciuc mai lat cu o masura decat cel standard se poate pune. dar in nici un caz 180.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...
  • 4 ani mai târziu...

Re: Honda NX 650 Dominator

 

Buna!

Am un Domi de 96.

Problema mea este că nu găsesc parbriz pentru el (doar pana la anul 94).

Poate ati mai avut si voi problema asta. Aveti vreo idee cum sa caut?

Mersi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare