Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

MACIN 2011: 15-17 iulie


Forte

Postări Recomandate

Ajunsa la a 3-a editie, expeditia off-road ne poarta in salbaticia Muntilor Macin si ne lasa sa ne bucuram de 2 nopti la cort si 3 de zile de plimbare peste munti si prin paduri!

 

MACIN 2009: http://forum.club4x4.ro/showthread.php?44285-Macin-2009

 

MACIN 2010: http://forum.club4x4.ro/showthread.php?53244-Macin-2010-Plimbare-4x4-3-zile-si-2-nopti-la-cort-11-13.06

 

MACIN 2011:

Vineri 15.07 ne intalnim la ora 12.00 in Petrom la Macin ... facem plinul si atacam Culmea Pricopanului. Aici, D-rive ne-a pregatit cateva trasee interesante, initial gandite pentru ATV-uri, dar tocmai bune pentru niste nebuni ca noi!

Seara, punem tabara langa Greci si ne apucam sa pregatim cina, un gratar de porc si pui! Carnea o aducem noi! Bautura si voia buna o aduceti voi!

 

Sambata 16.07, luam micul dejun din "desaga proprie" si la ora 10 strangem tabara si atacam cariera ... dupa care ne vom bucura de un traseu prin padure, un popas la Manastirea Cocos si un altul la Niculitel! Teii infloriti ne vor imbata cu al lor parfum!

Seara, punem tabara la umbra padurii si iarasi pregatim un gratar!

 

Duminica 17.07, mic dejun, strangem tabara si ne bucuram de racoarea padurii salbatice, ne vom strecura pe poteci inguste si in final vom iesi aproape de Mina Altan Tepe, iar pe la ora 17 ne vom indrepta pe asfalt spre casa!

 

Ce asiguram noi?

traseu, autocolante, tricouri, carnea congelata pentru gratar!

 

Ce aduceti voi?

Tot ce va trebuie pentru a supravietui 3 zile in pustiu: cort, saci de dormit, lichide de baut si spalat, hrana care sa reziste la temperaturi ridicate (pentru mic dejun sambata si duminica), lanterna si baterii, haine subtiri si groase, de ploaie, medicamente, spray de insecte si protectie solara! Plinul la combustibil de la Petrom din Macin!

 

Bani: cota parte din cheltuielile de organizare. In plus, in fiecare sat vom opri la magazinul universal pentru bauturi reci. Atat sambata, cat si duminica vom luam pranzul la un popas (optional)!

 

Echipamente speciale de off-road si depanare auto: ar fi bine sa aveti la voi!

Off-road in Dobrogea!

Off-road: Toyota KZJ70 3.0TD 94, Suzuki Jimny modified UK, Suzuki Jimny 06,

On-road: Renault Laguna 02,

ATV: Suzuki KingQuad 700 4x4 07, Yamaha Grizzly 700 4x4 08!

Multumesc Asfalttango!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: MACIN 2011: 15-17 iulie

 

Sunt plin de sentimente contradictorii: am o parere de rau ca s-a terminat, sunt fericit ca am petrecut 3 zile minunate, sunt suparat ca au fost si pagube la masini, sunt fericit ca existati si inca multe imi zboara prin cap sau prin inima!

 

O sa incerc sa fac un serial cu prezentarea acestei iesiri, cea mai importanta pentru noi in aceasta vara! Cine a participat:

1. D-rive/copilot Vitara

2. Forte / pilot Patrol

3. GLV / pilot Patrol

4. Dan03 / pilot Vitara

5. Alexb25 / pilot Jimny

6. Jorj / pilot Patrol

7. Dan / pilot Wrangler

8. Sorin / pilot Frontera

9. Dan / ATV KingQuad

10. Mishu / pilot Pajero

11. MMC / pilot Pajero

12. Gabi / pilot LandCruiser

 

Adica o gramada de lume!

 

Cea mai tare surpriza mi-a facut-o Dan03, care a venit la Macin in ultimul moment, profitand de o fereastra de timp liber! Este singura persoana care a participat la cele trei editii ale acestui eveniment (2009-2010-2011)! Daca nu venea Dan03, nu gaseam iesirea din padure si poate si acum inca eram in ea! Multumim Dan!

 

Programul propus de D-rive in prima zi a fost genial ... desi el nu mai are ATV, a venit cu un prieten din Galati si ne-au oferit o zi de neuitat cu privelisti de pe acoperisul Dobrogei si lungi plimbari pe intortocheate drumuri prin padure! Multumim D-rive!

 

GLV a avut o soarta cruda sa inchida plutonul, din cand in cand Dan s-a ocupat de aceeasi sarcina, dar atunci GLV ajuta, repara sau tracta! GLV multumim! Este 2-0 pentru tine! Debut culminant si la GLV!

 

Jorj si Dan, colegii nostri din Galati, ne-au fost o companie excelenta la lumina focului pana tarziu in noapte! S-au discutat multe si este extrem de placut sa descoperi ca mai sunt si alti oameni la fel de nebuni ca tine! Multumim Jorj! Vreau muzica de sambata seara! Multumim Dan! La primavara ne gandim serios la catel!

 

Alexb25 ... o alta supriza placuta, posesor de Jimny din Ploiesti, si-a intrerupt concediul in Delta pentru a fi alaturi de noi! In a doua seara au fost oamenii de baza de la gratar si le multumim pentru tot, inclusiv pentru ... usturoi! Multumim!

 

Sorin cu a sa Frontera a fost vedeta acestui weekend ... dar inca nu va spun de ce! Multumim! Sa nu uit si de maiestria pregatirii gratarului din prima seara, doar nu degeaba este prieten cu VreauLaMami!

 

Dan cu al sau ATV, a fost ajutor de bucatar in prima seara, a plecat in multe misiuni de recunoastere pentru a alege drumul bun, dar cea mai tare misiune finalizata cu success a fost sa aduca lemne in plina noapte cu ATV-ul din padure. Am fost si eu cu el noaptea in padure, doar noi 2, cautand lemne este o senzatie de nedescris ... Mulumim Dan!

 

Mishu! Off Mishu! Degeaba si-a schimbat motorul, ca naravul tot nu l-a schimbat! Tot ce pot sa va spun ... este ca a avut un weekend plin cu evenimente pe care nu le va uita prea repede! Multumim Mishu! Si eu ma bucur enorm pentru tine ca ai reusit sa participi!

 

MMC ... debutant la multe categorii si profesionist la cele pe care le stim cu totii ... a pariat mult pe acest weekend si a castigat enorm! Multumesc ca ne-ai adus carnea pentru gratar de sambata seara! Si sunt sigur ca debutul va fi urmat de o confirmare! Multumim MMC!

 

Gabi ... este acolo mereu alaturi de mine ... acolo gasesc eu sprijin! Si la el a fost un debut ... si daca primul pas a fost facut ... de acum asteptam o la fel de mare participare! Multumim Gabi!

 

Multumesc Doamnei Forte ca imi suporta acest capriciu: Off-road in Dobrogea!

Debuturile de mai sus se refera la faptul ca majoritatea au fost cu familiile si ca au fost 10 copii in total! Multumim enorm doamnelor!

 

Cand pleci la Macin20xx esti super stresat de gandul ca te vei bucura de enorm de mult praf, caldura si lipsa apei ... asa a fost si anul acesta, dar seria de evenimente placute si neplacute venite in cascada unul dupa altul ... nu ne-au dat prea mult timp sa ne plangem de praf, caldura si lipsa apei! Am fost mult prea ocupati!

 

Am senzatia ca am uitat pe cineva!

Editat de Forte
Off-road in Dobrogea!

Off-road: Toyota KZJ70 3.0TD 94, Suzuki Jimny modified UK, Suzuki Jimny 06,

On-road: Renault Laguna 02,

ATV: Suzuki KingQuad 700 4x4 07, Yamaha Grizzly 700 4x4 08!

Multumesc Asfalttango!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: MACIN 2011: 15-17 iulie

 

Track-ul celor 3 zile:

http://www.gpsies.com/map.do?fileId=ncruaemqecrjjeue

Off-road in Dobrogea!

Off-road: Toyota KZJ70 3.0TD 94, Suzuki Jimny modified UK, Suzuki Jimny 06,

On-road: Renault Laguna 02,

ATV: Suzuki KingQuad 700 4x4 07, Yamaha Grizzly 700 4x4 08!

Multumesc Asfalttango!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off-road in Dobrogea!

Off-road: Toyota KZJ70 3.0TD 94, Suzuki Jimny modified UK, Suzuki Jimny 06,

On-road: Renault Laguna 02,

ATV: Suzuki KingQuad 700 4x4 07, Yamaha Grizzly 700 4x4 08!

Multumesc Asfalttango!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: MACIN 2011: 15-17 iulie

 

Ne pare rau ca nu am putut participa!!

Evenimentele organizare de Off Road din Dobrogea sunt super!!!!!!!!!!

 

Promitem sa partricipam in 2012 si/sau la urmatoare iesire.

 

Salutari de pe pe Litoralul Romanesc!

Editat de Max
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: MACIN 2011: 15-17 iulie

 

Macin 2011 - 16 iulie - ziua 2: http://s1186.photobucket.com/albums/z368/OffroadInDobrogea/20110716%20MACIN2011%20Greci%20Nifon%20Cocos%20Celic%20Dere/?albumview=slideshow

Editat de Forte
Off-road in Dobrogea!

Off-road: Toyota KZJ70 3.0TD 94, Suzuki Jimny modified UK, Suzuki Jimny 06,

On-road: Renault Laguna 02,

ATV: Suzuki KingQuad 700 4x4 07, Yamaha Grizzly 700 4x4 08!

Multumesc Asfalttango!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: MACIN 2011: 15-17 iulie

 

Ne pare rau ca nu am putut participa!!

Evenimentele organizare de Off Road din Dobrogea sunt super!!!!!!!!!!

 

Promitem sa partricipam in 2012 si/sau la urmatoare iesire.

 

Salutari de pe pe Litoralul Romanesc!

 

Echipa house4x4

sau http://www.house4x4.ro

 

Multumim! Esti prin Cta?!

Off-road in Dobrogea!

Off-road: Toyota KZJ70 3.0TD 94, Suzuki Jimny modified UK, Suzuki Jimny 06,

On-road: Renault Laguna 02,

ATV: Suzuki KingQuad 700 4x4 07, Yamaha Grizzly 700 4x4 08!

Multumesc Asfalttango!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off-road in Dobrogea!

Off-road: Toyota KZJ70 3.0TD 94, Suzuki Jimny modified UK, Suzuki Jimny 06,

On-road: Renault Laguna 02,

ATV: Suzuki KingQuad 700 4x4 07, Yamaha Grizzly 700 4x4 08!

Multumesc Asfalttango!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: MACIN 2011: 15-17 iulie

 

:br:brfrumos traseu si aventura.Imi pare rau ca nu am fost si eu dar eram la voi la mare.Am faut off-road cu rulota pe o panta mare cu noroi de la ploile de joi.Sa inteleg ca jorj v-a fermecat cu muzica de pe stick.Ala il tine special pt off-road si il scoate numai la focul de tabara cand se incing spiritele.:cort:x

Fiecare zi trebuie trăită ca și cum ar fi ultima..

Off-road Alyon Team

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 luni mai târziu...
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare