Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Recomandare anvelope all-seasson - Daihatsu Terios


klaudiu_ro

Postări Recomandate

Asa cum spune si titlul, caut un set de anvelope all seasson pentru un Terios 2002...

+ Stie cineva unde pot sa gasesc General Grabber AT2 205/70/15 ?? astea m-ar interesa in mod special...

+ Ce parere aveti despre anvelopele Lassa Competus?

+ Ce-mi recomandati(alte firme producatoare de anvelope) pentru dimensiunea 205/70/R15 ?

 

Multumesc

Editat de klaudiu_ro
Daihatsu Terios 1.3 2002 you can go faster... I can go anywhere
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Recomandare anvelope all-seasson - Daihatsu Terios

 

dupa cum n-a raspuns nimeni... am decis singur... si am optat pentru 4 bucati Lassa Competus. La prima vedere, imi place mult cum se comporta masina cu ele... astept si zapada ca sa vedem... apropo au marcat pe ele simbolul M+S deci cred ca nu vor fii probleme.

Daihatsu Terios 1.3 2002 you can go faster... I can go anywhere
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Recomandare anvelope all-seasson - Daihatsu Terios

 

Sunt Lassa Competus A/T si au fost 345Ron bucata, de la magazinul lor situat pe bdl. Basarabia

 

Dupa ce iau masina de la service ca aveam probleme cu capatul de bara stanga, o sa incerc sa fac cateva poze sa le postez.

Daihatsu Terios 1.3 2002 you can go faster... I can go anywhere
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Recomandare anvelope all-seasson - Daihatsu Terios

 

La banii astia merita , pentru ca niste Bfg-uri sareau de 5 bastoane bucata. Si general grabber la fel erau cam 450. dar ce dimensiune ai luat? Lassa astea sunt resapate parca nu?Stii cam ce greutate are unul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Recomandare anvelope all-seasson - Daihatsu Terios

 

asa este, nu sunt resapate si am luat dimensiunea 205/70/r15.

 

Din pacate BFG nu au dimensiunea asta iar General Grabber nu mai fabrica modelul AT2 asta din ce mi-au spus toti pe unde am cautat.

 

Nu stiu ce greutate au astea de la Lassa si nici nu am cum sa mai aflu ca deja le-am montat pe masina...

 

azi o scot din service si o sa fac poze cu ele sa le pun pe site.

Daihatsu Terios 1.3 2002 you can go faster... I can go anywhere
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 ani mai târziu...

Re: Recomandare anvelope all-seasson - Daihatsu Terios

 

eu am avut bridgestone dueler at pe patrol si am fost foarte multumit atat pe zapada afana cat si pe zapada inghetata , pe noroi se cam incarca , pe asfalt umed super ok , nu sunt zgomotoase .

Natural Disaster Response Operations
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare