Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

ne-am IMPATROLAT si noi....


blackufo

Postări Recomandate

Re: ne-am IMPATROLAT si noi....

 

Eu sunt de parere ca revopsirea masinii sa se faca fix in culoarea originala a masinii din urmatoarele motive :

-evitarea birocratiei pentru preschimbarea/actualizarea actelor masinii

-diferenta intre zonele nou vopsite si cele vechi, va fi insesizabila - nimanui nu-i place sa se vada urme de alte culoare pe la stalpi, pe la interior, etc

-culoarea masinii tale este deja una "fericita" pentru ca este mai deschisa si nu te vei coace vara in masina, este o culoare anti-praf, aceeasi culoare o are si hardtopul, deci perfect asortat......

-eliminarea stresului dat de "meseriasi" - masina va iesi mai bine decat a fost inainte sau ....?

-in cazul pastrarii culorii masinii, imperfectiunile vor fi mai usor de remediat......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 78
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: ne-am IMPATROLAT si noi....

 

Am fost pe la vecina si mi-am amintit sa masor piulitele de Nissan , au diam 19mm , lungimea de centrare 14mm , cu saiba de 30 mm .

... sa fim corecti pana la capat !

Nu cere nimeni sa fii impecabil si un fel de varf de gama , doar corect e destul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: ne-am IMPATROLAT si noi....

 

saiba de centrare ii ok ,30mm,gulerul de centrare este de 12 deci mai mic cu 2 mm iar diametrul este cu 0.5mm mai mic , in cazul nostru ,acum nu ar fi nici un bai ca ......din mare se mai poate face mic ,dar suntem total dezorientati cu jantele astea de aliaj ,imi plac mult dar trebuie modificate sau inca o varianta ar fi sa montez flanse de 3,5mm de toyota pe nissan si atunci s-ar potrivi fara probleme piulitele din dotare.

inca cugetam la aspectul asta...

noroc cu vecina , mance-o tata.

amintirile cele mai frumoase le am din........vise.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: ne-am IMPATROLAT si noi....

 

Ne cerem scuze fata de colegii de forum care ne-au ajutat,au contribuit cu sfaturi si chiar cu piese sa nu isi faca o impresie gresita fata de noi dar am dat patrolul .

Avem totusi un 4x4 .......mai multe amanunte in episodul urmator .

Rugam un moderator sa inchida acest thread.toate bune.

amintirile cele mai frumoase le am din........vise.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare