Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Inaltare Pinin - cum ?


rapsoul72

Postări Recomandate

Re: Inaltare Pinin - cum ?

 

Sincer ?

Sa citesti cat mai mult de pe aici ca sa afli care ar fi diferenta dintre cele doua tipuri de inaltari, ca sa stii de ce anume vrei aceasta inaltare, ca sa poti intelege cand ti raspunde ceva si sa-ti dai seama daca acel raspuns e ceea ce cauti tu......

Pe scurt :

-prin body-lift vei reusi doar sa bagi niste roti mai mari

-prin suspension-lift vei mari garda la sol

-prin ambele va iesi ceva spectaculos, dar masina va deveni instabila

 

Ti-e clar acuma ca trebuie mai intai sa citesti si apoi sa te lamuresti pe tine insuti ce anume vrei de la masina......?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Inaltare Pinin - cum ?

 

mda banuiam eu ceva de genul, pe mine ma intereseaza deocamdata sa pot sa pun niste roti putin mai mari. ms de timpul acordat, am sa stau mai mult pe forum sa citesc mai multe pareri si imi cer scuze pentru dezordinea creata cu posturile mele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Re: Inaltare Pinin - cum ?

 

te linistesc eu: nu poti pune roti mai mari, nici macar cu 1 cm pe raza, din cauza suportului de arc de la suspensia fata. am avut si eu Pinin si nu am gasit nici o solutie "ieftina". am vazut pe net putine masini modificate pt competitii, dar aveau schimbata suspensia cu totul, deci niste mii de euro...

altfel este o masinuta grozava Pinin-ul. pune-i niste MT-uri bune, scuturi pe sub toata masina, si baga mare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Inaltare Pinin - cum ?

 

te linistesc eu: nu poti pune roti mai mari, nici macar cu 1 cm pe raza, din cauza suportului de arc de la suspensia fata. am avut si eu Pinin si nu am gasit nici o solutie "ieftina". am vazut pe net putine masini modificate pt competitii, dar aveau schimbata suspensia cu totul, deci niste mii de euro...

altfel este o masinuta grozava Pinin-ul. pune-i niste MT-uri bune, scuturi pe sub toata masina, si baga mare!

 

corect optimus... si eu am incecat tot felul si am ramas la aceeasi idee mt-uri la dimensiunile ei, poate un 70 maxim. n umai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...
  • 2 luni mai târziu...
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare