Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Pinin autoutilitara.. cum se poate modifica?


rapsoul72

Postări Recomandate

In primul rand multumesc adminilor pt sectiunea Pinin.

 

Masina me este pe anglia inmatriculata si vroiam sa o las asa dar azi am aflat un lucru minunat, ea pe anglia este inmatriculata ca autoutilitare, dar eu in spate am banchete.

 

Pe RO daca o inmatriculez ca autoutilitara taxa e mult mai mica asa ca ma bate acest gand.

 

Are cineva idee cam cat m-ar costa sa o modific in autoutilitara cam in ce ar consta la modelul asta si daca stiti pe cineva care sa ma poata ajuta sa o modific?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Pinin autoutilitara.. cum se poate modifica?

 

Am inteles ca daca vine de afara autoutilitara nu mai trebuie modificata ci adusa la starea initiala de utilitara(fara banchete si centuri).

 

Nu stiu cum e cu taxa de inmatriculare dar dupa sigur totul este mai ieftin....impozitul mai ales.

 

Si Delica este Crewcab asa ca ma intereseaza si pe mine acest subiect.

 

Sunt discutii pe forum pe undeva despre asta....tre sa le cautam!!!

Nissan Patrol Y61 3.0 auto *gamedog*

"A journey of a thousand miles begins with a broken fan belt and a flat tire." :dr2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Pinin autoutilitara.. cum se poate modifica?

 

la mine taxa normala e 1500e pt autoutilitara e 200e

pe certificat scrie la body type ''light van''

si la tax class ''light goods vehicle''

 

diseara incerc sa ma intalnesc cu un inginer de la rar si am sa postez aici ce am aflat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Pinin autoutilitara.. cum se poate modifica?

 

Sunt discutii pe forum pe undeva despre asta....tre sa le cautam!!!

 

http://forum.club4x4.ro/showthread.php?58867-Modificare-autoutilitara&highlight=modificare+autoutilitara. Daca dati un search cu cuvintele 'modificare in autoutilitara' gasiti si alte topicuri unde s-a discutat despre treaba asta :h5.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cu respect,

Teodor.

4x4, Way of Life !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Pinin autoutilitara.. cum se poate modifica?

 

Referitor la functia "Cautare", pentru cine nu e familiarizat cu ea, poate folosi tutorialul de mai jos :

http://forum.club4x4.ro/showthread.php?56883-Tutorial-functii-forum&p=790963&viewfull=1#post790963

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Pinin autoutilitara.. cum se poate modifica?

 

la mine taxa normala e 1500e pt autoutilitara e 200e

pe certificat scrie la body type ''light van''

si la tax class ''light goods vehicle''

 

diseara incerc sa ma intalnesc cu un inginer de la rar si am sa postez aici ce am aflat.

 

 

Si la masina mea scria light goods vehicle pe brief`ul de Anglia si m`am gandit ca poate voi avea probleme insa nu a fost cazul. Din cate cunosc, compartimentul locuri trebuie separat de compartimentul bagaje si trebuie facut cu perete despartitor original, insa deh...depinde cu cine te prezinti la RAR.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Pinin autoutilitara.. cum se poate modifica?

 

e simplu cel putin la mine, am fost la un inginer de la rar si mi-a spus doar ca tre sa fac un compartiment din bara de 1.5 mm care sa aiba 4 prinderi jos si 2 sus , pe el sa pun plasa de fi 3 si o pot inmatricula ca duba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Pinin autoutilitara.. cum se poate modifica?

 

Ai mai facut ceva cu inmatricularea ca autoutilitara?

Nissan Patrol Y61 3.0 auto *gamedog*

"A journey of a thousand miles begins with a broken fan belt and a flat tire." :dr2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Pinin autoutilitara.. cum se poate modifica?

 

TREBUIE SA II FAC SEPARAREA AIA SI SA MA DUC CU EA LA RAR, am avut foarte mult de munca si nu am avut timp deocamdata, te anunt imediat ce o inmatriculez, inginerul de la rar s-a uitat pe acte si pe la motor pe niste serii pe acolo si a zis ca se rezolva daca ii fac peretele ala despartitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare