Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Sfat achizitie Navara sau concurenti!


DavidMuller

Postări Recomandate

As dorii o masina pentru a ma putea deplasa la o micuta ferma pe care o detin unde cu un A6 AllRoad imi este imposibil sa ajung atunci cand ploua. Ce alternative as avea ieftine, cu un consum decent, dar si foarte incapatoare, preferabil ceva cu portbagaj foarte mare sau bena si 4 sau 5 usi. Ce alternative sunt cat de cat ieftine 10-15 mii maxim. Mers 30 km sosea si 20 drum forestier si offroad ultimii 1500 de metrii sa zic. Navara, L200, Hilux, un Discovery pentru ca este incapator sau ceva de genul asta. Imi puteti da ceva sugestii va rog?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfaturi achizitie Navara sau concurenti!

 

As dorii o masina pentru a ma putea deplasa la o micuta ferma pe care o detin unde cu un A6 AllRoad imi este imposibil sa ajung atunci cand ploua. Ce alternative as avea ieftine, cu un consum decent, dar si foarte incapatoare, preferabil ceva cu portbagaj foarte mare sau bena si 4 sau 5 usi. Ce alternative sunt cat de cat ieftine 10-15 mii maxim. Mers 30 km sosea si 20 drum forestier si offroad ultimii 1500 de metrii sa zic. Navara, L200, Hilux, un Discovery pentru ca este incapator sau ceva de genul asta. Imi puteti da ceva sugestii va rog?

 

Daca e vorba de ferma si de transportat unele chestii specifice acesteia, trebuie sa alegi ceva intre Hilux sau L200. Eu personal prefer Hilux-ul.

 

Daca iei Hilux, sa ai grija :grin:

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfaturi achizitie Navara sau concurenti!

 

Da... stiu reclama si oricum nu este neaparat de carat pentru ca este destul de mciuta, o ferma de subistenta mai mult, cu profit infim nu este nimic de carat deosebit de voluminos, detin un A6 AllRoad si exceptand ca nu face fata cand ploua ca spatiu imi este suficient. Daca as achizitiona un Hilux, ce modificari ulterioare imi recomandati?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfaturi achizitie Navara sau concurenti!

 

Da... stiu reclama si oricum nu este neaparat de carat pentru ca este destul de mciuta, o ferma de subistenta mai mult, cu profit infim nu este nimic de carat deosebit de voluminos, detin un A6 AllRoad si exceptand ca nu face fata cand ploua ca spatiu imi este suficient. Daca as achizitiona un Hilux, ce modificari ulterioare imi recomandati?

 

Indiferent cat de mica e ferma, tot mai ai de transportat ceva care poate fi usor aruncat in bena.

 

Ca modificari, as sugera un kit de suspensie bun, un set de anvelope MT, o protectie pt interiorul benei, un carlig de remorcare sanatos si eventual un troliu in bot, troliu util si in alte situatii decat trolierea normala. Eu personal mi-am lasat in fantana tuburile de beton cu troliul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfat achizitie Navara sau concurenti!

 

Exista site-uri sau o adresa a unei firme specializate unde as putea sa vad preturi?

 

....Si in stanga, si in dreapta.......si poti sa arunci un ochi si la Mica Publicitate/Promo" si vei gasi destule oferte pentru cele necesare prepararii masinii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare