Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Inaltare Cherokee KJ


albin73

Postări Recomandate

  • 1 lună mai târziu...
  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Inaltare Cherokee KJ

 

Salut , stie cineva un atelier ceva in Constanta , capabil sa faca asa ceva , as vrea si eu sa o ridic putin , sa ii pun distantiere si gume putin mai late , e prea cuminte asa .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...
  • 1 an mai târziu...
  • 3 luni mai târziu...

Re: Inaltare Cherokee KJ

 

A mea am inaltat-o 5cm cu distantiere si am pus anvelope 245x75R16 dar am o problema cu fenderele spate care se desprind la flexari. Mi-ar trebuie niste bump stopuri dar nu stiu unde gasesc si unde se monteaza pe masina. orice sfat e bine venit. Multumesc.

jeep.thumb.jpg.c07ec9c581d4be36a1c8c7de95d9dbc2.jpg

Editat de Calin Jeep
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Inaltare Cherokee KJ

 

A mea am inaltat-o 5cm cu distantiere si am pus anvelope 245x75R16 dar am o problema cu fenderele spate care se desprind la flexari. Mi-ar trebuie niste bump stopuri dar nu stiu unde gasesc si unde se monteaza pe masina. orice sfat e bine venit. Multumesc.

 

astea au fost folosite la KJ pe spate in general cu dimensiunea gumelor tale:

http://www.ebay.com/itm/Daystar-Polyurethane-Bump-Stop-KU09041BK-/391334817378?hash=item5b1d5f6e62:g:OHIAAOSwcBhWYL28&vxp=mtr

(ku09041 Daystar Bump Stop daca le gasesti pe undeva mai aproape sa reduci costul transportului.)

 

sau iei un puc de hochei, dai gaura si cu un surub il prelungesti pe cel existent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

Re: Inaltare Cherokee KJ

 

Salut,

Am si eu un Cherokee kj 2,5 crd si vreau sa il inalt, avand in vedere cele 2 variante, am ales varianta cu arcuri H&R +40mm, nu va fi o problema cu amortizoarele sa bata daca o inalt cu aceste arcuri?

 

Parerea mea : la acel lift de 4 cm care in realitate vor fi vreo 2,5 nu o sa ai probleme cu amortizoarele . De ce nu incerci varianta low cost cu bucsE poliuretanice (de la tine din Sibiu:wink:) sa vezi cum sta treaba si sa te arunci in investitii dupa ???

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Inaltare Cherokee KJ

 

Parerea mea : la acel lift de 4 cm care in realitate vor fi vreo 2,5 nu o sa ai probleme cu amortizoarele . De ce nu incerci varianta low cost cu bucsE poliuretanice (de la tine din Sibiu:wink:) sa vezi cum sta treaba si sa te arunci in investitii dupa ???

 

Din pacate nu poate face un kit pt kj.

Am comandat arcurile si daca va fi nevoie pe spate ii fac o inaltare pentru arc si pe fata ii fac o "saiba"

Editat de Astral
"va fi".....nu se scrie niciodata cu doi i ....revezi conjugarea verbului "a fi"
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Inaltare Cherokee KJ

 

Ieri am pus arcurile si am schimbat amortizoarele, am pus KYB

sincer nu sunt multumit de rezultat, pe fata am mai pus si niste saibe de inaltare pentru ca vreau sa ii montez troliu

rezultatul undeva +2 - 2,5 cm

arucurile fata au aceeasi dimensiune cu cele originale dar sunt mai groase si au spire in plus, sunt mult mai tari si masina nu mai coboara atat la balansare

 

arcurile au fost 183 euro

amortizoarele 580 lei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 ani mai târziu...
  • 3 săptămâni mai târziu...
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare