Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Precizari noi legate de sectiunea de mica publicitate


Max

Postări Recomandate

Re: Precizari noi legate de sectiunea de mica publicitate

 

Si as propune ca asa cum luati bani de la diversi ,,pt mersul forumului,, sa si premiati diversi useri care chiar isi aduc aportul!Nu i suficient un titlu(forumistul anului sau mai stiu eu ce intitulare..tre si o remunerare...)

Oricum se cam practica tirania..i-ati redus pe multi la tacere cu regulile voastre pe care tocmai voi nu le respectati(AS PUTEA STII DE CE ANUNTURILE TALE MR MAX sunt sticky???nu esti la fel ca ceilalti???mi se pare grandomanie...)

 

 

 

Tu esti cel mai finutz baiat Astral si stiu ca Max e cine e dar ma intreb doua lucruri:

1.e corect numai sa ceara?I-am sugerat sa si ofere celor ce merita(adica isi aduc aportul cu adevarat)

2.e corect sa faca abuz de functie?Schimba regulile dupa cum doreste si le aplica cui vrea....

 

Oricum prob o sa-mi dea ban pt parerile sincere dar macar am spus ce ma doare nu pup in fund ca altii...

 

Mr ALIPNA

 

Cat de magar si ipocrit poti fi ca sa deschizi tocmai tu o astfel de discutie?

 

Tu in mod normal nu ai ce cauta pe acest forum. Esti doar un comerciant care nu are nici in clin nici in maneca cu domeniul acestui forum respectiv offroadul. Faptul ca ai fost suportat atat timp cu samsareala ta aici, chiar in ciuda protestelor unor membri ai forumului, nu iti da dreptul ca sa ma jignesti si vorbesti in numele altora aici.

 

Activitatea ta aici este STRICT comerciala lucru care e atat de evident din postarile tale incat nimeni nu are indoieli in privinta asta. Nu ai absolut nici un aport tehnic sau de orice alta natura aici.

Toata ziua vinzi si cumperi, iti bati joc de unii care nu iti ofera preturile aberante pe care le ceri, iti bati joc de cei care nu accepta preturile de cacat pe care le oferi.

 

Zici ca nu e corect numai sa cer... Pai ti-am cerut eu tie vreodata ceva? Te-am contactat eu vreodata ca sa iti cer ceva?

 

Da, schimb regulile cand vad ca unii sunt nesimtiti si abuzeaza de acest forum. Tu esti din start unul dintre cei datorita carora schimb regulile.

De fapt nici macar nu am schimbat nimic ci pus si simplu am aplicat regulile existente in care e specificat extrem de clar ca cei care ABUZEAZA de sectiunile de mica publicitate vor fi restrictionati.

 

Intelegeam toate astea daca ar fi venit de la oricare alt utilizator al acesui forum care de bine de rau mai are mesaje si in sectiunile tehnice, niste poze de la vreo iesire etc...

 

Esti frustat pentru ca ti-am sters doua anunturi dintre sutele pe care le ai.

Ei bine, pt nesimtirea de care ai dat dovada, nu pentru sinceritate, chiar vei lua BAN pe acest forum si toate mesajele tale din sectiunile de mica publicitate vof fi sterse.

Editat de Max
  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...

Re: Precizari noi legate de sectiunea de mica publicitate

 

Am patit- o.

Din pasionat 4x4 am ajuns sa fiu vazut = sau mai rau decat utilizatorul ALPINA din acest topic in perioada respectiva , (ca intre timp vad ca posteaza la vanzari din cand in cand cate o masina genu HZJ sa ne pice plomba :)) )

Cum? Va zic in cateva cuvinte.

In 2008 cand m-am inregistrat pe acest forum eram deja fericit cu un pajero mk2 si incercam sa fur din experienta altora la iesirile facute.(multumiri lui Sop Cpaul Tuki baietii cu care am iesit prima data)

Dupa pajero am luat un 4runner kzt pe care cu ajutorul unui coleg de forum din CT. Am facut-o bulgaroaica.minunata masina ma dadeam fara mila cu el pina sa aprins panoul de siguranta . ( sa nu uit am vrut sa le pun punti unimog pe 4link uri , am luat puntile roti de 35 dar miam dat seama ca nu sunt pregatit sa construiesc o masina ,deci dupa o vreme greu dar mam despartit de punti si roti da aici pe forum la rubrica vanzari)

Nu am fost pregatit sufleteste sa ma despart de 4 runner doar cand am luat lj78-ul asta a durat cam un an in care nu am fost in stare sa rezolv instalatie electrica arsa.

Avand deja lj78 in sfarsit toyota cu punte rigida fata am decis sa vand 4 runnerul dar arata jalnic si instalatie electrica era praf asa ca am plasat aici pe forum un pret pentru motor si sa dat pe loc dupa care am stat cam 6luni in care nu am vandut nimic din restul ramas , de fapt nici nu faceam cine stie ce efort sa vand dar acum 1,5 ani sa intamplat sa vand puntile si sa apara pe net un alt 4 runner nefunctional la pret de 400 euro.Nu mam putut abtine totusi era o toyota la 400euro trebuia sa cumpar :))

Si da incet incet am mai vandut am mai cumparat si mia placut aproape zilnic vorbeam cu oameni care aveau toyote si chiar reuseam sa le ajut cu sfaturi si cu piese.Avand mai multi ani si pajero mk2 in ultimul 1,5 ani am dat si de pajerouri abuzate, normal ca leam cumparat.

Fiecare achizitie si in special toyota e un moment de bucurie si mie greu sa le desfac as vea sa le tin pe toate dar nu se poate .

In concluzie mi sau inmultit anunturile de vanzare in domeniu toyota si pajero, trezinduma cu unu dintre el sterse . La cererea mea Max ma informat ca dezmembrarea unui auto care tine mai mult timp se considera Busines nu e vanzare ocazionala si cine face busines trebuie contract de publicitate (sau asa ceva)

Cateva anunturi care le mai aveam au ramas am mai dat up , si normal ca am mai lansat unu sau 2 anunturi noi :)

Ups.... acum cateva zile mi sau sters toate anunturile am devenit samsar :(

Am scris un PM la Max ca nu sunt incantat ca mi sau sters toate anunturile si ca miar fi placut sa primesc un preaviz de cateva zile si totodata o oferta pentru pentru a putea posta in continuare, (desi posibil sa nu im permit sa platesc pentru publicitate.)

Din pacate au trecut cateva zile si nu am primit nici un raspuns .

In ultimele trei zile zilnic il sun pe Max dar nu mi se raspunde , din acest motiv am scris aici.

Ma intreb oare e atat de grav ca pasiunea asta pentru toyote si 4x4 a degenerat intr-o "samsareala" , e oare atat de grav ca am reusit sa im sustin pasiunea din banii pe care le produce tot pasiunea pentru 4x4 ( fiindca recunosc vand de 1 leu si cumpar de 1,1lei :) ), oare e atat de grav ca am avut 5-7 (nu stiu cate ca mi sau sters) anunturi si intre pasiune si samsareala nu plateam publicitate forumului , oare asta e pedeapsa din partea lui Max ca nu primisc o lamurire clara . Totusi nu e ok sa ignori membri unui forum asa cred eu .

Cu riscul ca o sa fiu facut cu apa si otet accept si lamuriri publice , numai sa nu fie jignitoare se fie reale si constructive .

 

Raspuns si lamuriri as dorii de la Max nu de la altii.

Multumesc

Editat de zzzoli24
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Precizari noi legate de sectiunea de mica publicitate

 

Stimate utilizator al forumului,

 

Ma deranjaza cand cineva ma considera fraier. Toata lumea stie ca dezmembrezi masini si vinzi piese.

Asta ai facut si pe forum prin intermediul unor anunturi aparent de vanzari ocazionale dar pe care le tot completezi din 2012. Daca consideri ca sunt atat de naiv ca sa cred ca tu vinzi acum exact aceleasi piese de Hilux din 2012 te inseli. Pasiune sau nu, tot comert se numeste.

 

Ti-am atras odata atentia asupra faptului daca trebuie sa ai un contract de publicitate daca vrei sa iti faci afacerea pe forum. Tu personal ai considerat ca nu este necesar.

Cand am avut nevoie de o turbina de Toyota ti-am propus chiar si un barter ca sa iti fie mai usor. Nu ai vrut nici asa. Cel putin persoana care lucreaza la tine si mi-a raspuns la telefoane asta mi-a transmis.

 

In conditiile in care exista Vanzatori Autorizati pe forum care platesc pentru promovare, nu vad de ce te-as lasa pe tine gratis sa iti vinzi marfa aici. Ar fi incorect fata de ei.

 

In alta ordine de idei, cand partenerul meu ti-a cerut un pret pentru geamurile laterale de Toyota, tu i-ai dat pretul de client final respectiv cel de 100 euro/bucata.

Cand el ti-a cerut un pret mai ok pentru un revanzator ca sa putem castiga si noi ceva, ce i-ai spus? I-ai spus ca daca vrea pret mai bun, sa isi cumpere o masina si sa o dezmembreze.

Dupa aceasta faza ti-am sters toate anunturile pe care din bunavointa ti le-am lasat pana atunci.

 

Pai bine domnule, in acelasi ton ca al tau, uite ce iti zic eu: Fa-ti tu un forum daca vrei sa iti promovezi gratis afacerea pe el.

 

 

Sper ca te-am lamurit fara ca sa fiu jignitor.

La telefon raspund doar la prieteni, amici si clienti.

 

Cu asta am incheiat discutia.

Editat de Max
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Precizari noi legate de sectiunea de mica publicitate

 

...

 

Daca eu am considerat ca nu este necesar un contract de pub. Iar tu ai considerat ca e nevoie trebuia sa ma somezi in scris : "ca daca in termen de x zile nu se incheie contract drepturile de a vinde pe forum inceteaza. " -poti incearca pe viitor cu altii , o sa fie constructiv.

 

Imi pare rau Zoli dar nu cred ca am vreo obligatie contractuala fata de tine incat sa imi pierd timpul cu somatii oficiale cu termene si date. Ti-am explicat suficient de clar cum sta treaba, ba chiar te-am lasat in pace pana la faza cum cumparatul geamurilor de la tine (de fapt cu solicitarea de cumparare a geamurilor). Consider ca a fost suficient.

 

Sincer zic nu cunosc sensul cuvantului barter, dar inteleg la ce te referi un fel de eu it dau tu im dai . Pentru mine e mai simplu sa stiu cat ma costa de exemplu pub. Ca eu stiu cu cat pot sa dau o piesa .

 

Observ ca cunosti suficent de bine termenul "barter". Cand am propus asta colegului/angajatului tau sau ce-o fi ce care a raspuns la telefonul afisat de tine in anunturi, l-am intrebat daca ai fi de acord la modul general cu un barter produse contra publicitate. A raspuns ca a vorbit cu tine si ca nu esti de acord. Daca ziceai ca da, atunci ar fi urmat si detaliile dar din moment ce ai fost categoric ca nu, ce rost mai aveau discutiile legate de tarife?

 

 

"Nu e bine si frumos sa bagam pe "partenerul " in discutie dar daca e musai o facem .

Partenerului iam zis pretul 100 fiindca atata am vazut si eu pe net si iam explicat ca de fapt e naspa ca daca dau geamurile o sa ploaua in el si ca nu pot mai ieftin ca 70-ul e o masina scumpa fata de hilux surf . ( dar nu are sens explicatia poti sa o intrebi pe el sau poate chiar ai fost de fata)

Cand a cerut reducere partenerul tau a cerut in numele lui nu stiam ca esti asociat in hotel4x4 (chiar esti sunt doar curios) din acest motiv am si refuzat si "partenerul "nu o sa primeasca niciodata reducere doar cel mai bun pret :) - si asta din motive pur personale bune -rele -doar ale noastre.

 

Indiferent de motive si de persoanele in cauza, daca asa iti tratezi un client revanzator/service/etc, care cumpara de la tine piese, atunci trebuie sa te astepti la reactii de aceeasi natura.

Ce farmec are ca sa cumpere cineva piese de la tine si sa le monteze clientului fara sa castige nimic?

 

Mersi de incurajarae cu "fati forum " dar ma simteam bine aici plus ca consider ce e prea costisitor pentru mine un forum :)

Nu ai fost jignitor e doar multa energie negativa in raspunsul tau.

 

Repet, asta a fost o reactie in ton cu explicatiile tale: "Daca vrei piese mai ieftine, cumpara tu masini si

dezmembreaza-le."

Din fericire ne e nevoie ca sa facem asta deoarece sunt alti vanzatori foarte ok care inteleg mai bine cum merg treburile cu acest tip de afacere. Cu aceasta ocazie tin sa ii multumesc lui Cosmin din Hunedoara de la care am cumparat turbina si geamurile ambele produse fiind intr-o stare excelenta.

Nu zic, ar fi fost super ok ca sa avem un distribuitor de piese de Toyota acolo in Cluj, mai ales un pasionat de Toyota dar doar asa ca sa iti facem tie vanzare fara ca sa castigam si noi ceva, ma lipsesc. Pe langa asta sa mai si consum de la mine benzina pe vreo 30 de km mergand sa iau piese de la tine.

Prefer sa platesc taxele de curier si sa cumpar din alte parti.

 

Cred ca acum chiar le-am lamurit pe toate astfel inca imi permit sa solicit incheierea pe bune a discutiei si sa trecem la alte subiecte mai placute si incarcate de energii pozitive.

 

Succes!

Editat de Max
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare